Boschun raporu

Biri bana şu raporu net sekilde aciklayabilirmi

Resimler ve ekler

• IMG-20211018-WA0009.jpg
    IMG-20211018-WA0009.jpg
    142.2 KB · Görüntüleme: 102
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kullandığınız yakıttan kaynaklı bir arıza var anladığım kadarıyla. Orijinal olmayan filtrelerden kaynaklanmış olabilir (diyorlar)
Garantili traktör servis değişiyor yağını filtresini 10 senedir aynı yerden kullanıyorum petrol ofisi diğer traktörum ve arabamada kullanıyorum vede diyor yağ oranı düşük seviyede yakıtın boyle bir saçma açıklama olabilirmi ya yoğurt mu bu yağ oranını seviyesini nerden bilelim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Garantili traktör servis değişiyor yağını filtresini 10 senedir aynı yerden kullanıyorum petrol ofisi diğer traktörum ve arabamada kullanıyorum vede diyor yağ oranı düşük seviyede yakıtın boyle bir saçma açıklama olabilirmi ya yoğurt mu bu yağ oranını seviyesini nerden bilelim
Aldığınız yerle çok samimi değilseniz bu raporu gösterip mazotu tahlil ettirebilirsiniz, servisin dediği gibiyse dava açarsınız.

• Beğen
Tepkiler: bluemaster
Bosch VE4/12F tipi pompa,
Muhtemelen, norm dışı yakıt kullanımından veya pompa ayar gördükten sonra arıza vermiş olabilir.
Case iH JX80, 3 silindir motorun yakıt pompası.
Euro dizel, kuru(yağsız, yağlama özelliği az) yakıt olduğu içinde hasar oluşmuş olabilir.
Mekanik pompalarda eleman çizikleri olabiliyor.
Mazot katkılarından dolayı da arıza olmuş olabilir, diyor.
Mazota katkı kullanmak motorun ateşleme zamanlamasını değiştirebiliyor, haliyle pompa kullanılan mazota göre ayar istiyor da olabilir.

Bosch VE4/12F tipi pompa,
Muhtemelen, norm dışı yakıt kullanımından veya pompa ayar gördükten sonra arıza vermiş olabilir.
Case iH JX80, 3 silindir motorun yakıt pompası.
Euro dizel, kuru(yağsız, yağlama özelliği az) yakıt olduğu içinde hasar oluşmuş olabilir.
Mekanik pompalarda eleman çizikleri olabiliyor.
Mazot katkılarından dolayı da arıza olmuş olabilir, diyor.
Mazota katkı kullanmak motorun ateşleme zamanlamasını değiştirebiliyor, haliyle pompa kullanılan mazota göre ayar istiyor da olabilir.
Kendim katkı kullanmıyorum petrol ofisinin özellikle Euro dizelini kullanıyorum ama servis fabrika hep Euro dizel öneriyor ben yakıtın yağ oranını nerden bileyim

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca