BU NASIL VİTES (RTC TARIM)

Ynt: BU NASIL VİTES (RTC TARIM)

Ben onu bunu bilmem adamların kafa basıyor Yandan istiyorsunuz adamlar yapıyor :D hiç mana bulmayın ;D ;D
altındaki şanjıman ayarını fln bozmak yok yukarda ayarı yapıyorlar :D

SmhGwz link=topic=49131.msg482528#msg482528 date=1323104749' Alıntı:
Ben onu bunu bilmem adamların kafa basıyor Yandan istiyorsunuz adamlar yapıyor :D hiç mana bulmayın ;D ;D
altındaki şanjıman ayarını fln bozmak yok yukarda ayarı yapıyorlar :D

Güzel yorum. Aman diyeyim! koldan vites istemeyin :)

kardeşim diyoruz yenilik yok diye oran birileri hemen karşı çıkıyor.bi fabrika 30 sene aynı aksama sadece lift-o-matic ekliyerek satış yaparmı ya insaf.bizim köylümüz sadece markaya para veriyor.

adamların 5. vitesi koyamadıklarının sebebi bu demekki. kıvrımlar birazdaha fazla olurdu galiba.

[move] *098*- [size=14pt]YEAGM[/size] *098*- [/move]

EŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ
*098*- SAME ARGON 70 *098*-

Şahsım ve görevimle ilgili bir şikayetiniz varsa buraya tıklayarak sitemiz yönetimine bildirebilirsiniz.

ramazanpullu link=topic=49131.msg482740#msg482740 date=1323120207' Alıntı:
nevar bu vitesde ne güzel yapmış adamlar zuha-*-s
eğer bu şekilde fendt yapaydı vaybe adamlar yapmış derdiniz zuha-*-s zuha-*-s
ben diyorum abi traktörün geneline yaysınlar diye ama dinleyen olur mu bilmem :D

nailyetek link=topic=49131.msg482744#msg482744 date=1323120290' Alıntı:
NH de düz mantığa alıştığımızdan, eğri vites kolu garip geldi beyaw..:D
:D

İyiki biraz daha kivirip koltugun uzerine denk getirmemisler zuha-*-s

bu arada vitesle oynayacaklarina difransiyel kilidine bi cozum bulsalarmis.mesela yukari dogru bir demir kaynatip elimizle kontrol etseymisiz. zuha-*-s

cıvıq06 link=topic=49131.msg482772#msg482772 date=1323121144' Alıntı:
İyiki biraz daha kivirip koltugun uzerine denk getirmemisler zuha-*-s

bu arada vitesle oynayacaklarina difransiyel kilidine bi cozum bulsalarmis.mesela yukari dogru bir demir kaynatip elimizle kontrol etseymisiz. zuha-*-s

Yorumlara çok güldüm yaa. İş ti ' ye almaya gelince, hakikaten çok yaratıcı bir millet oluyoruz vesselam.

sebazios link=topic=49131.msg482346#msg482346 date=1323094265' Alıntı:
Dur daha neler görecez. Biz koyun oldukça, güdecek çoban çok olur.

Fransa ' da, italya ' da, Almanya ' da yapsalar ya çiftçiye bu muameleyi. Adamın neresinden kan alıyorlar.

2005 yılında sıfır Başak 2073 alıyoruz. Denemek için bindim traktöre. Kalkarken sinyal vereyim dedim. Sinyali verdim ama kol elimde kaldı. Yanlış anlaşılmasın, 15 yıl Steyr 8073 kullanmış adamım. Zaten ona istinaden almaya niyetlendik ya, neyse...

Hiç denemeden, hemen indim traktörden, 'hadi baba gidelim, bu traktör sıfırken böyle ise ileride başımıza neler gelir kim bilir' dedim.

Dedim ama dinletemedim. Babam aldı traktörü.

Sonra mı? O traktörde başımıza gelmeyen kalmadı.

Herkes aynı zihniyette olup, o vites kolunu gördüğümüz an bayiye, ' arkadaşım şu kolu adam gibi yapsınlar, o zaman alırım bu traktörü' desek, bayi de 'bu saçma vites yüzünden bu traktörler satılmıyor' diye fabrikaya bildirse, bir daha karşımıza koyamazlar bu saçmalığı. Ha burada bütün olay sadece bu vites değil. Bunun gibi üretici firmaların yaptığı onlarca ihmalkarlıktan bahediyorum.

Örneğin bağ arası sürmek için kullanılan taral, yltor, yağmur vs. motorlu çapa makinaları. Şarköy ve Mürefte ' de 10 ' larca kişi bilek yerinden ayağını kaybettikten sonra akıllarına geldi emniyet mandalını koymak.

Ama bayi biliyor. Biri almasa diğeri alır diye. Ne gerek var fabrikayı aramanın? Değil mi ya? Fabrikanın da zaten canına minnet.

O nedenle, çiftçiler bilinçlenmedikçe aynı düzen devam ediyor. Fransa ' da motorin ' in pompa fiyatına 3 cent zam geldi diye çiftçiler bir protesto yaprılar, hem de öyle böyle bir protesto değil. Yüzlerce traktörlerle otoyol ve akaryakıt istasyonlarını trafiğe kapadılar. Sonuç?: 1 gün içinde zam geri alındı.

Şair ne güzel söylemiş, 'Sen eşek olduktan sonra, semer vuran, üstüne binen çok olur' diye.
Söylediklerinize aynen katılıyorum ama dediğiniz gibi bilinçlenmek ve birlik olmak gerek etkili olmak icin..

ahmetornek link=topic=49131.msg482356#msg482356 date=1323094778' Alıntı:
yuh yaa bir vites kolu yüzünden harcadınız koskaca markayı valla inanamıyorum size .. ilk bakışta bunu sebebini anlamnız lazımdı.. ne yani vites kolu eğri olunca değişmiyor mu vites ... adamlar olması gerektiği gibi yapmışlar ... adamın biride tutmuş kendi motorunun vites kolunu fotosunu çekip atmış buraya :D :D
Ben niye koydum resmi benim deutz ' un vites kolunun ne kadar ikel ne kadar tasarıma mhutaç olduğunu göstermek için :)

Konuya bende katılayım arkadaşlar yorumları okudum eleştiren arkadaşlarımızda var eğlenen arkadaşlarımızda var ben 2012 tt55 kullanıcısı olarak yazıyorum yani resimdeki vites benimtraktörde daha önce tt50 kullandım onda bu kadar eğri değildi işin aslı tt serilerinde vites geçişleri zor birde benim gibi td serisinden tt serisine geçerseniz problem olarak görürsünüz ama! vitesin bu şekli daha ergonomik olmuş eskisine nazaran daha rahat vites geçişi yapıyor vitesi bu şekil yapmalarının amacı kabin döşemesine sıfır yanaşıyor yani sağ tarafta kargaşa yaratmıyor tabi şekil bozukluğuna katılıyorum,ama bir ünlem daha koyayım !!! arkadaşlar bu konularda eleştiri ve gırgıra almak yerine kafa yoralım Newholland mühendislerinin bizce (yani bazılarınca) şekilsiz,tasarımdan uzak ve işlevsiz yaptıkları bu vites kolunu nasıl yapsakta daha güzel tasarımlı (kıvrımsız) ve daha teknolojik ve kullanışlı hale getiririz onu düşünelim ve bu konuyu öyle boş tartışmalarının yaşandığı bir konu olmaktan karşılıklı fikir alış verişi yapacağımız bir konu haline getirelim.

hacimmet link=topic=49131.msg483051#msg483051 date=1323191122' Alıntı:
Konuya bende katılayım arkadaşlar yorumları okudum eleştiren arkadaşlarımızda var eğlenen arkadaşlarımızda var ben 2012 tt55 kullanıcısı olarak yazıyorum yani resimdeki vites benimtraktörde daha önce tt50 kullandım onda bu kadar eğri değildi işin aslı tt serilerinde vites geçişleri zor birde benim gibi td serisinden tt serisine geçerseniz problem olarak görürsünüz ama! vitesin bu şekli daha ergonomik olmuş eskisine nazaran daha rahat vites geçişi yapıyor vitesi bu şekil yapmalarının amacı kabin döşemesine sıfır yanaşıyor yani sağ tarafta kargaşa yaratmıyor tabi şekil bozukluğuna katılıyorum,ama bir ünlem daha koyayım !!! arkadaşlar bu konularda eleştiri ve gırgıra almak yerine kafa yoralım Newholland mühendislerinin bizce (yani bazılarınca) şekilsiz,tasarımdan uzak ve işlevsiz yaptıkları bu vites kolunu nasıl yapsakta daha güzel tasarımlı (kıvrımsız) ve daha teknolojik ve kullanışlı hale getiririz onu düşünelim ve bu konuyu öyle boş tartışmalarının yaşandığı bir konu olmaktan karşılıklı fikir alış verişi yapacağımız bir konu haline getirelim.
mehmet abı senın yorumunun ne zaman gelecegını merak edıyordum ... bu ıste bır garıplık oldugunu sende soyluyorsun ... bu kadar kıvrımsız yapılabılırmı kesınlıkle yapılır , bu teknolojı cagında .... kolay cozum gelıyor ınsanın aklına ortadan vıteslısını cıkarmaya devam etse mesela... yana almak ıcın bu kadar gulunc duruma dusmeseler ... kı su anda uzel ın 200 serısı hala ortadan cıkıyor ve oldukca da cok satıyorlar ...

bayabi kıvrımlı olmuş ama eski ttler böle deil ( j) tuşuna benziyor.
tdd ye gelirsek onlar dümdüz düz plartfom var.
tds de çok kıvrım yok ama oda ortadan gbi ve vitesler rahat geçiyor debraja tam basarsak vede 4 ten 1e geçirip şanzımanı alacktm elime nerdeyse :) bizim td65syle :D