Bu tarz kompresörler yağlı mı yağsız mı daha kullanışlı

Bana birisi farkını açıklayabilir mi ?
Hangisini tercih etmeliyim ?
Avantajları nedir ?
IMG_7766.JPG

Yağsızlar gıda firmaları İçin . Diğer kullanımlarda gerek yok .

Genel olarak yıllık 1000 saatten az çalışacaksa ve aralıklı çalışacak ise pistonlu

Uzun ve devamlı çalışmalar İçin vidalı kompresör öneriliyor . Verimleri,debileri yüksekve uzun ömürlü ama fiyatları da yüksek.

Alırken 1. Öncelik aldığı hava hacmi 2. Öncelik tank kapasitesi olarak seçerseniz daha doğru karar olur .
Çin mali yerine yerli almanız kalite ve ömür olarak yaratınıza olur .
120 litre tank kapasite Çin mali 170 lt/dk hava alırken . Yerli 100 litre tank kapasiteli 310 lt/dk hava alan ürünler var sadece tank kapasitesine bakmak aldatıyor .
Farkını da havalı bijon sıkma sökme ve hava üflerken görürsünüz

pistonlu kompresörlerin aldığı havanın 0.7 çarpımı ile en çok verebileceği hava hesaplanır diye hatırlıyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OkumuşMühendis
Traktör filtre temizliği ve evde lastik şişirme vs için kullanmayı düşünüyorum hocam
Ben 2012 yılında 50 litrelik aldım gövdedeki valf kırıldı sadece. Yukarıda yazıldığı gibi 100 ve yukarısı daha iyi. Hepsi 8 bar fakat 50 litrelik hava 20'ye düşünce aynı basıncı vermiyor ve motor havayı yetiştiremiyor bir zaman sonra tankın içine yağ karışmaya başlıyor. Geçen yıl kayışlı 100 litre 10 bar aldım tam boş konumda 4.5 dakikada doluyor.

• Beğen
Tepkiler: OkumuşMühendis
Ben 2012 yılında 50 litrelik aldım gövdedeki valf kırıldı sadece. Yukarıda yazıldığı gibi 100 ve yukarısı daha iyi. Hepsi 8 bar fakat 50 litrelik hava 20'ye düşünce aynı basıncı vermiyor ve motor havayı yetiştiremiyor bir zaman sonra tankın içine yağ karışmaya başlıyor. Geçen yıl kayışlı 100 litre 10 bar aldım tam boş konumda 4.5 dakikada doluyor.

Teşekkür ederim hocam

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün