Bu traktörden gördünüz mü? John Deere 4755

Sizce bu traktörün önü çok uzun değil mi, bana mı öyle geldi yoksa? :)
img.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Sayende gorduk ama Turkiyede bunun deposunu dolduramayiz bizde olsa bile ancak Ceylanpınar TIGEM de ols iyi is yapar bu traktor
Büyük ihtimal vardır, Tigem de falan. Yok canım deposu da doldurulur, abartma o kadar. Bu traktör hangi ülke de olursa olsun, küçük çiftçi biraz alamaz belki düşük ihtimal alır, bu durum Türkiye'de de geçerli diye düşünüyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Sarimsak eken yok mesela kastamonulu cok var bak
Dediğimi anlamamışsın sen zaten ben de Kastamonuluyum ve Kastamonu'da yaşıyorum. Hayatın da görebileceğin en iyi sarımsaklar burada. Ben Trakya'dan bahsetmemim sebebi, bütün canavar, yüksek beygirli traktörlerin ve teşkilatı kurulmuş yerlerin orada bulunduğu için öyle dedim. Ama sıkıntı yok canın sağ olsun. Bu arada sen de mi Kastamonulusun, direkt men Kastamonu'dan bahsedince merak ettim. :):):)

Dediğimi anlamamışsın sen zaten ben de Kastamonuluyum ve Kastamonu'da yaşıyorum. Hayatın da görebileceğin en iyi sarımsaklar burada. Ben Trakya'dan bahsetmemim sebebi, bütün canavar, yüksek beygirli traktörlerin ve teşkilatı kurulmuş yerlerin orada bulunduğu için öyle dedim. Ama sıkıntı yok canın sağ olsun. Bu arada sen de mi Kastamonulusun, direkt men Kastamonu'dan bahsedince merak ettim. :):):)
Yok be arkadasim Trakya da elbet vardir ama inan iki uc bilemedin bes tane onlarda ciftlik sahiplerindedir biz goremeyiz o traktorleri ben bir tane 8737 ferguson gordum Hayrabolu sanayisinde gordugum en buyuk traktorde o oldu yoksa Trakya ciftcisinin ortalama traktoru 70-100hp traktorler sahsen ben 90hp kullaniyorum sarimsak meselesine gelince burada amele kalmadi ekende kalmadı arkadas ciftcilik bitiyor koyler bosaldı araziler uc bes buyuk gucu parası olan insanlara gecti

• Beğen
Tepkiler: Tümosan'cı!
Trakyada vardı sanki öyle eski John Deere ler diye hatırlıyorum, hatta 4450 mi ne vardı sanki. Geçtiğimiz yıllarda ilanlarda vardı.

Hayrabolu tarafından belden kırma Rus traktörlerinden bile vardı 2 tane kirovets mi neyse ilanlarda vardı, forumda bile bahsedilmişti.

Yok be arkadasim Trakya da elbet vardir ama inan iki uc bilemedin bes tane onlarda ciftlik sahiplerindedir biz goremeyiz o traktorleri ben bir tane 8737 ferguson gordum Hayrabolu sanayisinde gordugum en buyuk traktorde o oldu yoksa Trakya ciftcisinin ortalama traktoru 70-100hp traktorler sahsen ben 90hp kullaniyorum sarimsak meselesine gelince burada amele kalmadi ekende kalmadı arkadas ciftcilik bitiyor koyler bosaldı araziler uc bes buyuk gucu parası olan insanlara gecti
Trakya'da ki traktör beygir ortalamaları, Kastamonu'ya göre baya üstün bir durum da tabi tarım merkezi. Bizde de 75 HP traktör var. Dediğin gibi, şimdi büyük çiftçiler parayı götürüyor, haliyle. :)

Çiftçilik yapılmayan yerde bitiyor. Ben de anlamadım ki, sarımsak merkezi Kastamonu'da kimse mi sarımsak yemiyor? :)