Bu traktörün çifti hakkındaki yorumlarınızı öğrenebilirmiyim.

Ynt: Bu traktörün çifti hakkındaki yorumlarınızı öğrenebilirmiyim.

traktör td 80 ve o pulluk traktöre fazla geliyor . ayrıca yastıklama ları sürüyor , sürekli çiğnenen yerler olduğundan sert oluyor.

anayurtlu 3105d link=topic=51502.msg521975#msg521975 date=1327695958' Alıntı:
tarla iyi bayırmış yoksa önü kalkmaz kolay kolay :) arkalar radial lastik td80 lerde radial lastik görmedim ben hiç.

Bizim köyde Bir tane Td 80 radyal lastikli.sahibi izin verirse.Fotolarını paylaşırım.
hellboy-07 link=topic=51502.msg522031#msg522031 date=1327697766' Alıntı:
bu traktör td80.her türlü iddaya varım.new holland ' tan anlayan adam hemen anlar zaten ne olduğunu gg*-s
bende Td 80 diyorum.

Freston link=topic=51502.msg522034#msg522034 date=1327697855' Alıntı:
Adı üstünde Deli Tahsin güçç*-* *098*- ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

deli abisi deli..

traktör büyük ihitmalle td80d. pulluk ayarsız. ayrıca toprak çok sert ve eğimde fazla gibi görünüyor. zaten mtorun çiziden çıkması pulluğun ayarsız olduğunu gösterir. hele ki çiftçeker bi traktörün çiziden çıkması çok zordur ki biz tek çekerli traktörle bile eğimli arazideçift sürereken kolay kolay çıkmaz çiziden..

pullukta ayarsız veya açık olabilir ama benim dikkatimi ön takım çekti normalde önü havaya kalkıp tekerler serbest kalınca iki tekerinde hemen hemen eşit hızda dönmesi gerekir ama sağ ön teker pek dörmüyor gibi ve aşırı zorlanıyor bu traktörde bir arıza vardır paylaşım için teşekkürler

sert toprak tavı gecmiş kepur toprak bizim buraların topragına benziyor tavı geçince ya pulluk batmaz batsada zor sürülür..

ön tekerleklerin boşta iken beraber dönmemesinin sebebi şöförün direksiyonu kırmış olması sınır kaydırmalı ön diferansiyel direksiyon kırılı ike devreye girmez... direksiyonu düz tutmalı ve sınır kaydırmadaki tölarans kadar bi teker öbüründen fazla tur atarsa kilitler..

Dün sabah köyde çekirdek yüklemeye gelen man bir tır battı.tır boştu ancak çamur ve buzdan tutunamadığı için.önüne Td 80 4x4 taktılar. Traktörün sahibi ilçede olduğundan başka biri kullanıyordu.iyi baktım.önden ve arkadan birer lastik patinaj yapıyordu.uzun süre uğraştı.önlerin hep biri patinaj yapıyordu. sonra aklıma geldi.müdahale ettim.direksionun kenarında 4x4 düğmesi var.bastık.ilk hamlede tırı aldı götürdü.

TT 55 link=topic=51502.msg522263#msg522263 date=1327738228' Alıntı:
Dün sabah köyde çekirdek yüklemeye gelen man bir tır battı.tır boştu ancak çamur ve buzdan tutunamadığı için.önüne Td 80 4x4 taktılar. Traktörün sahibi ilçede olduğundan başka biri kullanıyordu.iyi baktım.önden ve arkadan birer lastik patinaj yapıyordu.uzun süre uğraştı.önlerin hep biri patinaj yapıyordu. sonra aklıma geldi.müdahale ettim.direksionun kenarında 4x4 düğmesi var.bastık.ilk hamlede tırı aldı götürdü.
videosunu çekseydin keşke

bu çift çift süren kişi kimse deli midir nedir o kadar yorum yapılmış yok ağırlığından tanıdım yok şurasında plus var yok şu var yok bu var bende td 80 kullanıyorum motorumla biraz slaj ve 150 dölüm çift sürdüm motor 150 saatte şu an ben kasım ayında mısır yerlerini sürmeye bir başladım ve kimi arazimizde toprağımız çok ağır ve bu vidyoda toprak sertmiş falan demişlaer ya siz sert toprak görmemişsiniz ama benim motor 5 li 10 no ünlü kullnıyorum ve bu açılan konuda td 80 i bilen veya bilmeyen herkes motoru yerden yere vurdu diğeceğim adam gerçekten ya çift sürmeyi bilmiyor ya pulluk ayarı bozuk yada motorunda bişey vardır ama kullanmadan bakıyorumda td 80 çokta kötü motormuş bunu şimdi anladım bilseydik almazdım ama motorun ANAHTARLARINI bırakmacasına idda ediyorum benim td 80 5 li 10 veya 12 no pulluğu her türlü öttürür o vidyoda sert denilen toprakta işte hodri meydan

bence yanlış hidrolik ayarıyla sürüm yapıyor sürüm kolu yerine sabit kolu kullanıyor.hidrolik beyin çalışmıyor. traktörün zorlaması ve şaha kalkması bu yüzden