Buğday bakımı için önerilerinize ihtiyacım var

Arkadaşlar Samsundan herkese merhabalar. Buğday bakımı konusunda fikir ve önerilerinize ihtiyaç duymaktayım. Bu sene veriminden dolayı sıfır adagio ve halis tohum alarak ayçiçek yerlerine ekim yaptık. Ekim yaparken taban gübresi olarak 20 kg dap kullandık. Çillerimiz çok şükür gayet iyi. Ekimi geç yaptığımız için şuan 5-8 cm civarında. Geçen hafta dönüme 10 kilo üre attık. Üreden sonra 3 gün yavaş şekilde yağmur yağdı ardından 10 cm kadar kar yağdı ve 2 gün kaldı. Bu hafta hava güzeldi. Önümüzdeki 4-5 gün yine yağışlı gösteriyor. Yağış sonrası ilaçlama ardından gübre işlemlerini yapmayı planlıyorum. İlaç-vitamin-amino asit konusunda çok bir bilgimiz bulunmamakta, bu yüzden sizlerin değerli önerilerini almak istedim.

Soru 1 - Kök boğazı ot ilacına karıştırabilir miyiz ?
Soru 2 - Ot-Karayulaf-kök boğaz-çinko tek seferde atılır mı ?
Soru 3 - Pas yoksa bile pas ilacını 2 sefer mi atmalı ?

Planlamamız şu şekilde :
Havalar açınca Ot ilacı Mantrak + karayulaf ilacı Topcup + Decco amino asiti karıştırıp uygulayacağız
26 lık gübreyi 25 kilo olarak uygulayacağız (Havalar izin verirse 15+10 şeklinde 2 parti)
Kelleye çıkmaya yakın Safa Trax Pas ilacı + AgroPzn çinko + Decco Amino Asit karıştırıp uygulayacağız

Bu ilaçlarda eklememiz ya da çıkarmamız gereken ya da şu marka değil bu marka olsun dediğiniz şunun yerine bunu kullan dediğiniz ilaç var mıdır ? Şimdiden zaman ayıran tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Arkadaşlar Samsundan herkese merhabalar. Buğday bakımı konusunda fikir ve önerilerinize ihtiyaç duymaktayım. Bu sene veriminden dolayı sıfır adagio ve halis tohum alarak ayçiçek yerlerine ekim yaptık. Ekim yaparken taban gübresi olarak 20 kg dap kullandık. Çillerimiz çok şükür gayet iyi. Ekimi geç yaptığımız için şuan 5-8 cm civarında. Geçen hafta dönüme 10 kilo üre attık. Üreden sonra 3 gün yavaş şekilde yağmur yağdı ardından 10 cm kadar kar yağdı ve 2 gün kaldı. Bu hafta hava güzeldi. Önümüzdeki 4-5 gün yine yağışlı gösteriyor. Yağış sonrası ilaçlama ardından gübre işlemlerini yapmayı planlıyorum. İlaç-vitamin-amino asit konusunda çok bir bilgimiz bulunmamakta, bu yüzden sizlerin değerli önerilerini almak istedim.

Soru 1 - Kök boğazı ot ilacına karıştırabilir miyiz ?
Soru 2 - Ot-Karayulaf-kök boğaz-çinko tek seferde atılır mı ?
Soru 3 - Pas yoksa bile pas ilacını 2 sefer mi atmalı ?

Planlamamız şu şekilde :
Havalar açınca Ot ilacı Mantrak + karayulaf ilacı Topcup + Decco amino asiti karıştırıp uygulayacağız
26 lık gübreyi 25 kilo olarak uygulayacağız (Havalar izin verirse 15+10 şeklinde 2 parti)
Kelleye çıkmaya yakın Safa Trax Pas ilacı + AgroPzn çinko + Decco Amino Asit karıştırıp uygulayacağız

Bu ilaçlarda eklememiz ya da çıkarmamız gereken ya da şu marka değil bu marka olsun dediğiniz şunun yerine bunu kullan dediğiniz ilaç var mıdır ? Şimdiden zaman ayıran tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Adagio güzel bi cesit ben gecen yıl 1 ton uzeri verim aldım
Busene yine adagio ektim
0 tohum 22kg dekar
22 kg 20.20.0 daban gubre
12kg 27 ocakta nitro power
13kg 4mart nitropwer
10 mart ot ilaci ve micro gubre ve deniz yosunu
Hava acinca ilk iş pas ilacı havalar yagisli gidiyor daha once hic pas ve kok boğaz atmadik

Adagio güzel bi cesit ben gecen yıl 1 ton uzeri verim aldım
Busene yine adagio ektim
0 tohum 22kg dekar
22 kg 20.20.0 daban gubre
12kg 27 ocakta nitro power
13kg 4mart nitropwer
10 mart ot ilaci ve micro gubre ve deniz yosunu
Hava acinca ilk iş pas ilacı havalar yagisli gidiyor daha once hic pas ve kok boğaz atmadik
@cemal bey biz can 26 kullaniyoruz gubre olarak nitro power daha mi iyidir ?

Cil durumu 1 hafta 10 gun once görselde ki gibiydi üreden sonra doldurdu

Resimler ve ekler

• IMG-20230404-WA0005.jpg
    IMG-20230404-WA0005.jpg
    180.8 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20230404-WA0006.jpg
    IMG-20230404-WA0006.jpg
    119.2 KB · Görüntüleme: 34
Ķok bogaz ot ilaci ile karisir mi peki ? Zarari olur mu ? Birde ilac marka model olarak yazdiklarimi deneyimleyen var midir ? Bu urunler yerine şu ürün daha iyidir diyeceğiniz şeyler var mıdır ?
Ben yıllardır kökboğaz ot ilacı yulaf ilacı bazen çinko yada yaprak gübresini tek seferde atarı ilaçları koymadan ilaç düzenleyici atarım depoya sıraylan suyla inceltip dökerim karıştırıcı açıkken

Ot ilacı olarak corvette kullanıyorduk bu yıl Mantrak atalım diyoruz. Sizce hangisi daha iyidir.
Birde Can 26 ile nitropower33 ün farkı nedir, kullanım açısından bir sorun teşkil eder mi ? iyi mi olur kötü mü olur ?
Yada ikisini karıştırıp atmak mı daha uygun olur. Bizim buralarda nitropower kullanan hiç görmedim, hep 26 lık atılır