Buğday CAN atmalımıyım

Kafam çok karıştı. Yer adana kuzey taraflar-karaisalı. Ekin sapa kalktı artık.
şubat gibi üre atıldı yağmurlardan nitrat atamadık 10 gün önce ancak yabancı ot ilacını atabildik. Aminoasit %3 potasyum %3 azat 8 karbon vs yaprak gübresiyle beraber atıldı.
Bizim buralarda yavaş yavaş pas ilacı atılmaya başlanacak.
Biz 33 nitrat atmayı düşünüyoruz arkasından 5-6 gün sonra da pas.
Nitratı atmaya gerek varmı ekini boşuna mı çiğnemiş oluruz.
Resimler Martın 28 inden

Resimler ve ekler

• WhatsApp Image 2022-03-27 at 13.53.20.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-27 at 13.53.20.jpeg
    179.4 KB · Görüntüleme: 95
  • WhatsApp Image 2022-03-27 at 13.53.28.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-27 at 13.53.28.jpeg
    351.6 KB · Görüntüleme: 93
  • WhatsApp Image 2022-03-28 at 11.50.16.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-28 at 11.50.16.jpeg
    475.2 KB · Görüntüleme: 95
şubat gibi üre atıldı yağmurlardan nitrat atamadık 10 gün önce ancak yabancı ot ilacını atabildik. Aminoasit %3 potasyum %3 azat 8 karbon vs yaprak gübresiyle beraber atıldı.
Resimler Martın 28 inden
Yağmur yagacagi zaman 26nitrat can at bence buğdayın görüntüsü kötü

Bölgenizin yağiş durumu topraklariniz kireçlimi kireçsiz mi bilmeden yorum net olmaz hububatta birinci üst gubre üre 2. de amonyum sulfat öneriyolar can içerigindeki kalsiyumdan dolayi topragin ph sini yükseltir sülfat düşürur

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Toprağım merhaba,az çok bilirim sizin oraları.Topraklarimiz benzer özellikte.Ben ce Her ne kadar kirecli olsada topraklarımız can yada as kullanırım. Bir kaç gün icinde yağmur gösteriyor öncesinde gübre, sonrasında pas ı ihmal etme.Bizim buralar bu vakitten sonra kurak çekiyor,ure ve nitro pover gübreler başak doldurma zamanı zarar verir diyorum...

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca ve karga
MaaşAllah, bereketli olsun.
Tarlada görüntüye bakılırsa kayran arazi,
Verim kapasitesi, 500 kg/dk gibi duruyor.
Muhtemelen taban gübresi kullanılmamış.
10 kg/dk gibi CAN 26 lık kullanılabilir.
Pas ilacını hastalık görülmeden uygulamak anlamsız.
Biz hastalık görülürse ilaçlamaya gireriz.
Yapraktan, iz mineral uygulaması düşünülebilir.
Bizde ekinler hala kış modunda, hava soğuk .
Nisan'da, Mart ayı yaşıyoruz gibi durum var.
Erikler yeni çiçeklendi, üzüm daha yeşermedi.

Resimler Martın 28 inden
33 nitratı nerden buluyorsunuz? Yasak değil mi bu gübre?

Bölgenizin yağiş durumu topraklariniz kireçlimi kireçsiz mi bilmeden yorum net olmaz hububatta birinci üst gubre üre 2. de amonyum sulfat öneriyolar can içerigindeki kalsiyumdan dolayi topragin ph sini yükseltir sülfat düşürur
sülfat alışkanlığı yok nedense buralarda. varsa yoksa bulunursa 33 nitrat bulamazlarsa 26 atarlar. belki amonyum sülfat bulmaya kalksak bulamayadabiliriz.

Toprağım merhaba,az çok bilirim sizin oraları.Topraklarimiz benzer özellikte.Ben ce Her ne kadar kirecli olsada topraklarımız can yada as kullanırım. Bir kaç gün icinde yağmur gösteriyor öncesinde gübre, sonrasında pas ı ihmal etme.Bizim buralar bu vakitten sonra kurak çekiyor,ure ve nitro pover gübreler başak doldurma zamanı zarar verir diyorum...
Eyvallah. bu gün yarın üst gübresi atılacak nasipse ben olmicam gerçi. 10 güne de pas+potasyum+çinko sülfat atacam.
Topguard 600 azimut 455 operamax 1350 dediler fiyatlar nasıl?
dönüm maliyeti en düşük topguard şimdilik. bunlar dönüme 100 ml kalsiyum potasyum 100 gr çinko sülfat girecem.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Eyvallah. bu gün yarın üst gübresi atılacak nasipse ben olmicam gerçi. 10 güne de pas+potasyum+çinko sülfat atacam.
dönüm maliyeti en düşük topguard şimdilik. bunlar dönüme 100 ml kalsiyum potasyum 100 gr çinko sülfat girecem.
Fiyatlar konusunda fikrim yok,gecen yıldan elimde ludion diye bir marka var onu kullanacağım...