BUĞDAY DA HÜMİKASİT UYGULAMASI HAKKINDA FİKRİ VE BİLGİSİ OLAN VAR MI ?

Sende mi burdaydın? [emoji2]
Keşke ben yazmadan yazsaydın [emoji28]
Kuyruk acını söyle de bende millette Neden bu kadar saldırdığını bilelim.

Yine söylüyorum kendinize fazla anlam yüklüyorsunuz Ne gibi bir kuyruk acım olabilir Allahaskina :) tanımam etmem, Bitki besleme ile ilgili açılmış Her konuda en iyisi benim benden başka kimse hiç birşeyi beceremez siz ne anlarsınız sadece benim ürünümu kullanın diğerlerinin hepsi Hiç bir işe yaramaz benim ürünüm mucize 2012den beri Bilmem ne proseslerinin mühendisi Bilmem ne bişeyiyim En iyisi benim diye yardırıyorsunuz :)

Diğer tüm firmalar dunyadakilerin hepsi işe yaramaz ama ne hikmetse sizinkiler Anasınin gözü böyle bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz Her yerde milleti de çileden çıkarıyorsunuz.

Son kez söylüyorum gidin işinize gücünüze sizin ürününüzu kullanan yüzbinlerce cifrciye satmaya devam edin burda bize salça olmayın. Adam nasıl yaparım ne faydasını görürüm diye soruyor yırtık dondan çıkar gibi onları boşver benim malımı al diye yakasına yapışmadigin kalıyor ya Nasil yüzsüzseniz artık ticari başarı için günümüz şartlarında olmazsa olmaz zaten çok başarılı olursunuz birakin Biz mahrum kalalım sizin mucize ürünlerinizden.

Yine söylüyorum kendinize fazla anlam yüklüyorsunuz Ne gibi bir kuyruk acım olabilir Allahaskina :) tanımam etmem, Bitki besleme ile ilgili açılmış Her konuda en iyisi benim benden başka kimse hiç birşeyi beceremez siz ne anlarsınız sadece benim ürünümu kullanın diğerlerinin hepsi Hiç bir işe yaramaz benim ürünüm mucize 2012den beri Bilmem ne proseslerinin mühendisi Bilmem ne bişeyiyim En iyisi benim diye yardırıyorsunuz :)

Diğer tüm firmalar dunyadakilerin hepsi işe yaramaz ama ne hikmetse sizinkiler Anasınin gözü böyle bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz Her yerde milleti de çileden çıkarıyorsunuz.

Son kez söylüyorum gidin işinize gücünüze sizin ürününüzu kullanan yüzbinlerce cifrciye satmaya devam edin burda bize salça olmayın. Adam nasıl yaparım ne faydasını görürüm diye soruyor yırtık dondan çıkar gibi onları boşver benim malımı al diye yakasına yapışmadigin kalıyor ya Nasil yüzsüzseniz artık ticari başarı için günümüz şartlarında olmazsa olmaz zaten çok başarılı olursunuz birakin Biz mahrum kalalım sizin mucize ürünlerinizden.
Bence sen bir doktora görün. Bana karşı kin besliyorsun.
Sen ile alakalı birşey yokken esas yırtık dondan sen çıkıyorsun. Her yazdığım konuya cumburlop atlıyorsun.
Sen ne ayaksın?
Sen hariç kimi çileden çıkarmışım?
Sen mi öğreteceksin bana ne yazacağımı nereye gideceğimi?
Adam yazmış bende fikrimi söyledim. Hatta özel mesajdan bana yazmış. Bende belirttim.
Gel benim ürünümü kullan da demedim.
Sen kim oluyosun da bana yüzsüz diyorsun.
Bu sitede 2008 yada 2009 yılından beri varım. Benim kim olduğumu, nasıl bir insan olduğumu bu sitede ki temel taşı olan çoğu insanlar bilir.
Ne yazık ki senin gibi insanlar da bu sitede var.
Sorgusuz sualsiz bana karşı cephe alıyorsun. Belki bunda da benim hatam olabilir.
Tek tek maden maden gezip, en iyi hammaddeyi buluyorum. Ve üretimi mi yapıyorum.
Senin gibi klavye başından da artistlik yapmıyorum.
Umarım bir gün karşılaşırız ve yüz yüze bana bunları söylersin ve tartışırız.

bu yıl buğday tarlasına dekara 25 kg leonardit attım az geldi sanırım ama zeytine çok fayda sağladı galiba geçen yıl 4 çuval zeytin topladığım ağaçlardan bu yıl kurak geçmesine rağmen maşallah 9 çuval topladım allah bereket versin hala daha şaşkınım
Merhaba,
Leonardit toprakta biraz geç çözünüyor. Bu yüzden bugdayda net etkiyi seneye görmeniz daha ihtimal. Zeytin için çözünen miktarda yetmiş olabilir. Verim artışınıza çok sevindim. Dekara 25 kg içinde, iyi bir leonarditse 12.5-13 kg humik asit vardır. Bu da bana göre çok çok iyi bir rakam. Leonardit firmaları daha fazla öneriyor sanırım. Sebebi de çözünmenin geç olması ile miktar artırarak etkinin görülmesinin istenmesi olabilir. Organik madde miktarıda artıyor toprağınızda ve pH düzenleniyor bunlarda mikroorganizma faaliyetine olumlu etki yapıyor. Her ne olursa olsun toprak tipi kullanılan gübreler vs ile toprak hasar alıyor. Onu düzeltmek şekillendirmek için ya hayvan gübresi kullanılmalı veya leonardit menşeli humik asit veya sizin yaptığınız gibi leonardit kullanılmalı. Bugday tarlasında bu sene daha cok etki göreceğinize eminim. Hastalıklar konusunda bir farklılık farkettiniz mi zeytinde ? Daha az olması vs gibi. Bir de bugdayda protein oranınız daha önceki yıla göre nasıl acaba?Hayırlı kazançlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: cihan51 ve aenema
bu yıl buğday tarlasına dekara 25 kg leonardit attım az geldi sanırım ama zeytine çok fayda sağladı galiba geçen yıl 4 çuval zeytin topladığım ağaçlardan bu yıl kurak geçmesine rağmen maşallah 9 çuval topladım allah bereket versin hala daha şaşkınım
Buğdayda faydası azsa zeytinde daha iyiyse benim aklıma gelen zeytinin bu sene verim senesi gibi geldi tabi siz daha iyi bilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Merhaba,
Leonardit toprakta biraz geç çözünüyor. Bu yüzden bugdayda net etkiyi seneye görmeniz daha ihtimal. Zeytin için çözünen miktarda yetmiş olabilir. Verim artışınıza çok sevindim. Dekara 25 kg içinde, iyi bir leonarditse 12.5-13 kg humik asit vardır. Bu da bana göre çok çok iyi bir rakam. Leonardit firmaları daha fazla öneriyor sanırım. Sebebi de çözünmenin geç olması ile miktar artırarak etkinin görülmesinin istenmesi olabilir. Organik madde miktarıda artıyor toprağınızda ve pH düzenleniyor bunlarda mikroorganizma faaliyetine olumlu etki yapıyor. Her ne olursa olsun toprak tipi kullanılan gübreler vs ile toprak hasar alıyor. Onu düzeltmek şekillendirmek için ya hayvan gübresi kullanılmalı veya leonardit menşeli humik asit veya sizin yaptığınız gibi leonardit kullanılmalı. Bugday tarlasında bu sene daha cok etki göreceğinize eminim. Hastalıklar konusunda bir farklılık farkettiniz mi zeytinde ? Daha az olması vs gibi. Bir de bugdayda protein oranınız daha önceki yıla göre nasıl acaba?Hayırlı kazançlar dilerim.
zeytin ağacının 1 tanesinin 3 dalı kuruma var yazın kurak geçti o yüzden galiba diğer ağaçlarda hiç bişi yok

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bence sen bir doktora görün. Bana karşı kin besliyorsun.
Sen ile alakalı birşey yokken esas yırtık dondan sen çıkıyorsun. Her yazdığım konuya cumburlop atlıyorsun.
Sen ne ayaksın?
Sen hariç kimi çileden çıkarmışım?
Sen mi öğreteceksin bana ne yazacağımı nereye gideceğimi?
Adam yazmış bende fikrimi söyledim. Hatta özel mesajdan bana yazmış. Bende belirttim.
Gel benim ürünümü kullan da demedim.
Sen kim oluyosun da bana yüzsüz diyorsun.
Bu sitede 2008 yada 2009 yılından beri varım. Benim kim olduğumu, nasıl bir insan olduğumu bu sitede ki temel taşı olan çoğu insanlar bilir.
Ne yazık ki senin gibi insanlar da bu sitede var.
Sorgusuz sualsiz bana karşı cephe alıyorsun. Belki bunda da benim hatam olabilir.
Tek tek maden maden gezip, en iyi hammaddeyi buluyorum. Ve üretimi mi yapıyorum.
Senin gibi klavye başından da artistlik yapmıyorum.
Umarım bir gün karşılaşırız ve yüz yüze bana bunları söylersin ve tartışırız.
Dert etme ağam seni bilioz aldık kullandık ve memnunuz kışın nasipse sipariş geçeriz[emoji847][emoji847]

Size katılıyorum bir firma olarak , benzer sıkıntıları bizde farklı şekillerde yaşıyoruz. Fiyatı ucuz yaptıgımızda bu sefer başka firmanın ürünü 350 tl sizinki niye ucuz. Kesin vardır bir kötü yön [emoji3] tescil var izin var ama maalesef gidip pahalı olanı tercih edebiliyorlar. Tabi bayi faktörüde çok etkili . Bayilerin çoğu kar marjı yüksek ürünleri satmayı tercih ediyorlar . Vade vs yapıncada el mahkum bayiden o ne verirse alıyoruz. Sadece humik asit için söylemiyorum. Çiftçimizi de anlıyorum. Zor bir iş yapıyor o kadar emek harcanıyor boşa gitmesin diye cabalıyor. Cok fazla suistimale açık bir piyasa . Dediginiz gibi kendiniz de yapabilirsiniz gayet iyi de oluyor humik asit. Firmalarda kendilerini geliştirsin kardeşim[emoji3] işin şakası pahalı ürün iyidir ölçüt olmamalı ucuzlukta iyidir diye de bir şey yok. Her şey degerinde olmalı. Bir önceki gönderimde de söylediğim gibi izin, tescil, fiyat ve kullanım kolaylığı ve çiftçi yorumları kriterleri humik asit için yeterli bence. Şunu unutmayalım , öncelik hayvan gübresi (iyi yanmış) - leo menşeli humik asit-leonarditin kendisi. Solucan gübresi hakkında cok bilgim yok o yüzden sıralamaya dahil etmedim alınmasın solucancılar.
İyi toprak iyi ürün demektir.

hümik asiti tavsiyem kendiniz yapmanız daha faydalı oluyor yapılışı leonardit su potasyumhidroksit suyu 70 derece ısıtıp üzerine miktarına göre leonardit ve 10 da bir potasyum hidroksit döküp her 15-30 dkda 4 saat karıştırın ben 1 ton suya 250 kg leonardit 12.5 kg potasyum hidroksit kullanmıştım yanık yağ kıvamında simsiyah hümikasit oldu hatta olup olmadığını anlamak için bir kaba hümikasit koyup üzerine tuzruhu dökmüştüm jel kıvamını almıştı

• Beğen
Tepkiler: Arslan Ahmet Enes