Buğday hasadımız başladı

Bugün hayırlısıyla buğday sezonu da açtık.....40 dekar civarındaki Eksperya buğdayımız yerine göre 600 kg de geldi yerine göre 400 500 arasında verse de genel olarak ortalama 560 kg verim(22.400 kg) yaptı..Sap verimi de tatmin edici gözüküyor..Tüccar ile 1600 TL üzerinden anlaştık ve 1 römork haricindekilerin hepsini sattık..Geriye kalan yaklaşık 18 dekar buğdayımızın tamanını ve Rumeli stok yapılmak üzere eve bıraktık..Bu arada Rumeliyi biçmedik sap verimi düştüğü içiin başka güne bıraktık..Yaklaşık 35 40 dekar yerimiz daha biçilmeyi bekleyen...

qUv4cb.jpg

jy4Fjy.jpg

s3tH3d.jpg

iErDnC.jpg

RqmPut.jpg

ngPRu6.jpg

WUAt5H.jpg

jJyUj2.jpg

1PDzCn.jpg

aBD9za.jpg

BZRLzi.jpg

S693J8.jpg

3lDBd0.jpg
Maaşallah Allah bereketini versin bende esperia ektim ama sizinki kadar yahminen yoktur dekara ne kadar tohum kullandınız

• Beğen
Tepkiler: Buğday22
Maaşallah Allah bereketini versin bende esperia ektim ama sizinki kadar yahminen yoktur dekara ne kadar tohum kullandınız
Amin hocam cümlemize inşallah..Hocam ben normalde 20 22 kg ekiyorum olası kayıpları da hesaba katarak ama bu sene kuraklıktan dolayı 25 kg düşürdüm ona rağmen yatma v.s hiç olmadı hastalık yaptı bölge bölge o verimi biraz etkiledi yapmayan yerler daha iyiydi..Verim bölgeden bölgeye değişiyor hocam

Son düzenleme:
Bereketli olsun bizde 2 yıldır rumeli ekiyoruz bu yıl görüntüsü geçen yıldan iyi gibi bakalım ne kadar verim yapacak geçen yıl 600 kg civarında dane 16 balya sap verimi olmuştu.
Amin hocam inşallah... Biz bu sene ilk defa ektik görüntü gerçekten çok güzel ama verimde aldatır diyor herkes...Bölge bölge hastalıktan etkilenmişti sonrasında yağışlarla düzeldi. aldığımız adam tohumu 0 almıştı bu sene 2.kez ekimini biz yaptık.Sap verimi olarak tatmin edeceği kesin gibi duruyor neredeyse 1.5 metreye yakın boy yapmış durumda.

Bugün hayırlısıyla buğday sezonu da açtık.....40 dekar civarındaki Eksperya buğdayımız yerine göre 600 kg de geldi yerine göre 400 500 arasında verse de genel olarak ortalama 560 kg verim(22.400 kg) yaptı..Sap verimi de tatmin edici gözüküyor..Tüccar ile 1600 TL üzerinden anlaştık ve 1 römork haricindekilerin hepsini sattık..Geriye kalan yaklaşık 18 dekar buğdayımızın tamanını ve Rumeli stok yapılmak üzere eve bıraktık..Bu arada Rumeliyi biçmedik sap verimi düştüğü içiin başka güne bıraktık..Yaklaşık 35 40 dekar yerimiz daha biçilmeyi bekleyen...

qUv4cb.jpg

jy4Fjy.jpg

s3tH3d.jpg

iErDnC.jpg

RqmPut.jpg

ngPRu6.jpg

WUAt5H.jpg

jJyUj2.jpg

1PDzCn.jpg

aBD9za.jpg

BZRLzi.jpg

S693J8.jpg

3lDBd0.jpg
Bol bereketli olsun. Allah harcamayı nasip etsin inşaallah. Ortalama verim bence 500+ oldumu iyi verim. Protein değerlerine baktırabildinizmi nerelerde geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Buğday22

qUv4cb.jpg

jy4Fjy.jpg

s3tH3d.jpg

iErDnC.jpg

RqmPut.jpg

ngPRu6.jpg

WUAt5H.jpg

jJyUj2.jpg

1PDzCn.jpg

aBD9za.jpg

BZRLzi.jpg

S693J8.jpg