Buğday Mibzeri ile Kuru fasulye nasıl ekilir..

İlandaki makine Trakyada ayçiçek ekimi için kullandığımız makine basliginiz buğday mibzeri olunca bıraz farklı olmuş içerik yalnız o ilandaki makine bakımına çok para harcatir
Abi hububat mibzeri ile edildiğini duydum ama görmedim eken varsa ayarı nedir kac göz kapatiliyo v.b bilgiler lazım . Tat vermiyo olmaz denirse ekteki mibzer gibi ucuz yollu bişey almayı planlıyorum.

bizim burdakiler polatlı yapısı mibzerler genelde, bence ekilmez nohut fasulye eken mibzerler ayrı yada kazayağının üzerine bağlanan çeşitleri de var. Amaca uygun olduktan sonra eski de olsa demir sonuçta biraz masrafla işini rahatlıkla halledebilirsin bence

Ekilebiliyor galiba ama nasil bilmiyorum uzerindeki skalada yaziyor ara gozleri kapatnak icin plastik aparatlar var

Resimler ve ekler

• IMG_20201111_103355.jpg
    IMG_20201111_103355.jpg
    260.5 KB · Görüntüleme: 83
Klape ve dişlileri tohumu kırmayacak veya düşürmeyecek şekilde ayarlanırsa eker diye düsünüyorum. Sıra arası ne kadar bilmiyorum ama klape kapatarak belirli bir miktar sıra arası ayarlanabilir.

Mibzer şanzımanlıysa büyük ihtimal sıkıntı yaşamazsınız,fabrika daha iyi dönüş yapar. veya youtubede illa deneyen vardır

Klape ve dişlileri tohumu kırmayacak veya düşürmeyecek şekilde ayarlanırsa eker diye düsünüyorum. Sıra arası ne kadar bilmiyorum ama klape kapatarak belirli bir miktar sıra arası ayarlanabilir.

Mibzer şanzımanlıysa büyük ihtimal sıkıntı yaşamazsınız,fabrika daha iyi dönüş yapar. veya youtubede illa deneyen vardır
Klepeler esnek.plastik disli arasina tohum girerse ekebilir die dusunuyorum ama en guzeli havali mibzer olur

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci34