bugün gaspardo diskli mibzer ile ünlü puluğu teslim aldım

Ynt: bugün gaspardo diskli mibzer ile ünlü puluğu teslim aldım

umutmalkoc link=topic=74734.msg880027#msg880027 date=1397502159' Alıntı:
hayırlısı olsun.baltalı tipten neden vazgeçtiniz merak ettim doğrusu

Baltali tipten vazgeçmemizin sebebi bizde sönmezler baltalı tipi vardı ondan sonra bizim bölgede diskliye ilk biz geçiş yapalim Dedik forumdaki bir kaç arkadaşada söyledik diskliyi tercih etiler pamuk ekeceğiz bakalim ne olacak

Hayırlı olsun Musa abi baltalı yerine diskli kullanmak daha iyi gibi görünüyor arazi çok taşlı ve çamur olmadıkça diski sorun çıkarmaz. Bizimkileri ikna edip diskli aldıramadım illa balta olacak dediler :(

hayırlı olsun gule gule kullan.Bizde Şakalak diskli mibzer var gaspardonun aynisi 3 seneden beri kullanıyoruz ilk sene acemilik çektik sonra sonra alıştık çalışma şekli baltalılardan farklı kumsal tavı üstunde olan yerlerde disklerın arkasındakı ayar kolundan 3 . 4 e getirıp kulakları ayarlayıp dikiyorsun ama kara toprak yerlerde yani yaş ın derin oldugu yerlerde ayarı sonuna kadar alsanda derine bırakamadıgın zaman kulakların önünde ayrı ama bıtışık lamalar var onları kulaklardan 5. 6. 7 .10 cm topragın tavına göre aşgı indir kulaklar yukarıda ayni yerinde kalsın o zaman istedigin gibi derine batırabilirsin tabii bu bizim buraları için yani ben sana bilgi olsun diye yazdım tabiiki sen kendi topragına göre ayarlayacaksın bol kazançlar dilerim

ramazanpullu link=topic=74734.msg880232#msg880232 date=1397564292' Alıntı:
Hayırlı olsun musa abi

sağ olun

ercumentguven link=topic=74734.msg880221#msg880221 date=1397560629' Alıntı:
hayırlı olsun gule gule kullan.Bizde Şakalak diskli mibzer var gaspardonun aynisi 3 seneden beri kullanıyoruz ilk sene acemilik çektik sonra sonra alıştık çalışma şekli baltalılardan farklı kumsal tavı üstunde olan yerlerde disklerın arkasındakı ayar kolundan 3 . 4 e getirıp kulakları ayarlayıp dikiyorsun ama kara toprak yerlerde yani yaş ın derin oldugu yerlerde ayarı sonuna kadar alsanda derine bırakamadıgın zaman kulakların önünde ayrı ama bıtışık lamalar var onları kulaklardan 5. 6. 7 .10 cm topragın tavına göre aşgı indir kulaklar yukarıda ayni yerinde kalsın o zaman istedigin gibi derine batırabilirsin tabii bu bizim buraları için yani ben sana bilgi olsun diye yazdım tabiiki sen kendi topragına göre ayarlayacaksın bol kazançlar dilerim

sağ ol ercüment bana diski için çok bilgi lazım sana mesajla bilgi istiyecem

sağolun rabbim sizlerede ıyısını nasip etsin inşallah

Barış UZEL link=topic=74734.msg880189#msg880189 date=1397554924' Alıntı:
Hayırlı olsun Musa abi baltalı yerine diskli kullanmak daha iyi gibi görünüyor arazi çok taşlı ve çamur olmadıkça diski sorun çıkarmaz. Bizimkileri ikna edip diskli aldıramadım illa balta olacak dediler :(

sağ olun barış kardeş bana diskli hakında senın bilgiverebileceğini söylediler

CİHANGİR link=topic=74734.msg880129#msg880129 date=1397537672' Alıntı:
İki ekipmanızda hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

sağ olun

musa kazım değer link=topic=74734.msg880271#msg880271 date=1397571621' Alıntı:
sağ olun barış kardeş bana diskli hakında senın bilgiverebileceğini söylediler
Abi elimden geldiğince yardımcı olurum Detaylı bilgiyi Cihan Özece den alabilirsin oda gaspardo diskli mibzer kullanıyor