BUGÜN JOHN DEERE BAYİSİNDE GÖRDÜĞÜM KOCA DEV 7230R

Ynt: BUGÜN JOHN DEERE BAYİSİNDE GÖRDÜĞÜM KOCA DEV 7230R

Alana hayırlı olsun bereket getirsin.. Yalnız arkadaşlar kimse diyeceğime alınmasın.. Bu çiftçilere verilen teşvik kredilerinde siyaset dönüyor. ben bundan hiç hoşnut değilim. Hibe kredilerinde mehzepçilik yapıldığına bizzat kendim şahit oldum..Amacım siyaseti katmak değil buraya. ama biz anadolu insanıyız . birbirimizden farkımız yok.. bizi mehzeplerimize göre ayırmak isteyenlerin yüzüne patlatmak gerek tokatı..

Çok haklısın. Bizim bölgemizdede iktidara yakın kişiler %50 hibeli tarımsal ekipman desteklerinden daha çok yararlanıyorlar 3.defa hibe alanların yanında hiç faydalanmayan komşularım var.Hatta siyasetletle uğraşan bir arkadaşım 2 kez ekipman desteğinden faydalandı. Zaten dağıtılacak hibenin daha baştan yarısı parti kontenjanı olarak ayrılıyor,

Valla o iki kez ekipman desteği alıp ta komşusunu zerre umursamayan adamlara da yuh olsun.. Şimdi kimse demesin tarım neden gelişmiyor diye.. Biz yeni traktör aldık. Destek filan yok. 50 bin lira 5 yıl ödemeli kredi çektik. Hibe filan yok. Keza zengin olup hibe alanda çok.. böyle anlayış kendi çıkarını düşünen başkası ne oluyosa olsun anlayışıdır.. kısa vadede fayda getirir uzun vadede memleketi berbat eder bırakır...