bulgurlukta tarımım geldiği en son nokta tümosan valtra kapışması yeni

Ynt: bulgurlukta tarımım geldiği en son nokta tümosan valtra kapışması yeni

böylesini bende ilk defa görüyom valtra cok kötü bi marka deyil hatta amerikanın agco firmasının bi markası bu markada dünyanın 3 çü traktör üreticisi ve agro kendi bunyesinde sisu motorunu üretmekte agco benim saydıgım 10 tane firma markası var bunlardan bazıları (masse fergison,fend,valtra,agco,challenger.......) geçenlerde valtra jondere cekişmesini izledim Beton zeminde yaptılar yine aynı zıplama oldu 2 motordada jondere kabin çamları kırmasıyla sonlandı önü kırılcak olsa ordada kırılması lazımdı bence kişinin traktöründe aşırı zorlamadan BU çekişmelere kaltılmasından malzeme yorulumdan saplamalar kopartmış

erkut_26 link=topic=29703.msg255767#msg255767 date=1266879529' Alıntı:
böylesini bende ilk defa görüyom valtra cok kötü bi marka deyil hatta amerikanın agco firmasının bi markası bu markada dünyanın 3 çü traktör üreticisi ve agro kendi bunyesinde sisu motorunu üretmekte agco benim saydıgım 10 tane firma markası var bunlardan bazıları (masse fergison,fend,valtra,agco,challenger.......) geçenlerde valtra jondere cekişmesini izledim Beton zeminde yaptılar yine aynı zıplama oldu 2 motordada jondere kabin çamları kırmasıyla sonlandı önü kırılcak olsa ordada kırılması lazımdı bence kişinin traktöründe aşırı zorlamadan BU çekişmelere kaltılmasından malzeme yorulumdan saplamalar kopartmış
bütün valtralara genellememek lazım zaten olur böyle her traktör arıza verir. sonuçta kul yapısı hepsi aynı olacak değil birinde bir şeyi eksik yada yanlış yapılmış ona denkgelmiştir.her valtra bu kadar hırpaanmayla böyle sonuç verseydi şimdiye kadar valtraların yarısı bu hale gelmişti.biz şakasına takıldık biraz ciddiye alanlar oldu galiba

yok be fazla ciddi almadk ben zaten valtracı deyilim bizim traktör fiyat 3 aydır bütceye uygun 3 traktör markası var tumosan,erkunt,valtra valtra agır bastı biraz A-Z araştırdım bilgiyi paylaşmak sevaptır :D

her ne kadar kalite de önemliyse de bu tür sorunlar her traktör markasının başına gelebilir.bir fabrikada aynı üretim bantından aynı gün ve aynı işçiler tarafından toplanmış traktörlerde bile.birisi 10 000 saat motor yaptırmadan gider.gelgelelim diğeri 2500 saatte biter.sonuçta bunu insan topluyor.ve insan kullanıyor.ahmet efendi çok güzel kullanır.bakımını yapar.mehmet efendi de kötü kullanır.sonuçta fatura markaya kesiliyor.bağzen traktörler 3-5 yaşına gelmeden defalarca el değiştiriyor.bir traktör sana gelmeden başına neler geldi nereden bileceksin.

ARKADSLAR VIDEO TAM SECILMIYOR AMA VALTRA ONDEN DE KOPMUŞ SANIRIM ARKA TEKERLEKTE MI YANA YATMIŞ NE İKİYEMİ YOKSA DORDEMİ BOLUN MÜŞ ANLAMADIM VALLA COK YAZIK OLMUS BIZIM BURDA ARKADSIN BIRISI 265 S TABANI DOLGU OLAN BIR ZEMINDE YOKUSU CIKAMAMISTI MOTOR CEKMEDIGINDEN DEGILDE ZEMIN SUREKLI KAYIYORDU MOTORA BENZIN DOKUP NERDEYSE YAKIYORDU ELINDEN ZOR ALDIK SIMDI GITTI 285 S ALDI BENCE VALTRACI O MOTORA BOSUNA MASRAF ETMESIN SATSIN ONU BILDIGIMIZ YOGURTLARDAN YESIN MF NH FORD TÜMO ALSIN ok-*-s

motoru biz çekiştirdik tümosan yere biraz daha ii tutunuyo valtra şöförü biraz acemi olduğu için birde tümo birz güçlü geldi galiba çocuk motoru çırptırdı ağırlıkta fazla olunca önde ön bağlntılardan kırdı