büyük baş hayvan bakıcılık iş arıyorum

Ynt: büyük baş hayvan bakıcılık iş arıyorum

Abi bu projeyi nasıl yaptınız bilgi verebilir msiniz? bende ailemle beraber bu işi yapmak istiyorum fakat şu an okuyorum. babamda hiç anlamaz hayvancılıktan. Dedem anlar. Babamda adam tutarak bu işi yapmayı planlıyor. Fakat yer sorunu var bizimde. nasıl bir ön çalışma izlediniz.

metehan yenioğlu link=topic=39038.msg342658#msg342658 date=1297896782' Alıntı:
öncelikle merhaba , birkaç sorum olacak nekadar sılajın tonu ve içine başka katkı katıyormusunuz katırsanız ne ve nakliye nasıl olacak ilk etapta 66 ton paketlenmiş slaj olması gerekiyor Allah izin verirde projem gerçekleşirde anlaşırsak niye olmasın.
mrb abi.şu anda dökme 180 krş/gr.bizim burada genelde dökme yapılıyor.paketlenmiş sana biraz daha pahalıya gelir ve aldanırsın.en güzeli kendin basmandır.paketleri 66 ton olarak alırsın ve 60ton slaj çıkar içinden.bölgemize her zaman bekleriz.kendi gözünle görüp almak senin için bi avantaj olacaktır.en kısa zamanda projeninde gerçekleşmesini bekliyoruz :D

doganbey1 link=topic=39038.msg342661#msg342661 date=1297897032' Alıntı:
Abi bu projeyi nasıl yaptınız bilgi verebilir msiniz? bende ailemle beraber bu işi yapmak istiyorum fakat şu an okuyorum. babamda hiç anlamaz hayvancılıktan. Dedem anlar. Babamda adam tutarak bu işi yapmayı planlıyor. Fakat yer sorunu var bizimde. nasıl bir ön çalışma izlediniz.

öncelikle ben çok yer gezdim bizim sülalede çiftçidir ama senin gibi bende okudum iletişimde ve sonra sektöre girdim medya sektöründe olduğum için çok yer gezdim bir çok ülkede birçok projeyi gördüm benim ailemde çiftçi olduğu için o yerlerde araştırma fırsatımda oldu yani biras uluslar arası bir proje olacak şuan sadece sıfır faizi bekliyorum tavsiyem sizde sıfır faizi bekleyin sakın sübvasyonlu kredilere kanmayın. Bu işe başlayıpta batan çok oldu tanıklık yaptığım insanlarıda gördüm düşünmeden sade süt parasını hesaplarsan batarsın mesela biri vardı 40 inek aldı ben dedi çoğaltcam 120 olacak dedi yemini hesapladı balyasını hesapladı slajını hesapladı ama battı niye battı 1. hatası adam inek çoğaltmak için 20 inek döllendirildi ama 4 aylık süt parası kaybını hesaplamamıştı yalan değil 4 aylık süt azalması batmada etken oldu 2. hatası seninde düşündüğün gibi lojistik oldu benim almak istediğim kamyonu almadı ve nakliye ücretleride sebep oldu 3. hatası 40 ineğe veteriner tutmadı para gider diye ama noldu hastalıklardan çağıra çağıra tutacağı veteriner aylığını 3e katladı madem 40 inekten 120 ineğe çevireceksin hem inekler hemde gelişecek sağlıklı buzağılar için veteriner şart bir hayvancılıkta bizim burda pek gelişmeyen bir düşüncedir ama zarara sokar adamı 4. hatasıda kapalı ahır projesi ve deniz kıyısında kurulan projeydi ... yani anlayacağın türk düz mantığınla gitmek büyük projeleri zarara sokmuştur hep hem makro hem mikro ekonomik fizibiliteler oluşturulmalı sizede tavsiyem.

umarım sizede Allah yardım ederde dilekleriniz gerçekleşir.

İZMİRLİ_85 link=topic=39038.msg342665#msg342665 date=1297897084' Alıntı:
mrb abi.şu anda dökme 180 krş/gr.bizim burada genelde dökme yapılıyor.paketlenmiş sana biraz daha pahalıya gelir ve aldanırsın.en güzeli kendin basmandır.paketleri 66 ton olarak alırsın ve 60ton slaj çıkar içinden.bölgemize her zaman bekleriz.kendi gözünle görüp almak senin için bi avantaj olacaktır.en kısa zamanda projeninde gerçekleşmesini bekliyoruz :D

Allahın izniyle kısmet inşallah .

doganbey1 link=topic=39038.msg342688#msg342688 date=1297899127' Alıntı:
çok teşekkür ederim. bilgileriniz çok faydalı. sizinle iletişime geçmek isterim

Allahın izniyle hele bir siz projenizin temel öğelerini belirleyin sonuçta ne yapmak istediğinizi siz biliyorsunuz neler olacağı konusunda bir sonuç belirleyin nasıl olacağı konusunda yardım ederim.

ilan tarihiniz epey eski ama bizimde acilen büyükbaş hayvan bakıcısına ihtiyacımız var karı koca işten anlıyan bir aile istiyoruz halen iş arıyomusunuz? yada etrafınızda önerebileceğiniz işi iyi bilen biri varmı çok acil ihtiyacımız var yerimiz ankara şartlarımız çok iyi?