buyukbaş hayvan gebeligi ogrenme

arkadaşlar sizlere bi sorum olacak büyükbaş hayvanlarda gebelik ogrenmek için baytar çagırıyoruz baytar geliyo bi hayvana bakıyo 10 20 lira para alıyo en az gebeligine bakmak için peki bunun yerine kadınların kullandıgı dogum kontrol cubukları var 1buçuk lira ya 2 lira ya hayvanların gebeligini bu kontrol cubukları ile ogrenebilirmiyiz acaba bilgisi olan varmı deneyen varmı??

Ynt: buyukbaş hayvan gebeligi ogrenme

paraya kıyıp ultrason alablirsin :) teorik bilgime dayanarak söyleyim. doğum kontrol kiti piyasada satılmakta fakat ineğe tohum koyduktan 28 gün sonra testi yapıyosunuz sütten. gebe olup olmadığını görebiliyosunuz. Google da aratarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. ben daha önce hiç denemedim.

ShyraXx link=topic=71853.msg830466#msg830466 date=1390150974' Alıntı:
paraya kıyıp ultrason alablirsin :) teorik bilgime dayanarak söyleyim. doğum kontrol kiti piyasada satılmakta fakat ineğe tohum koyduktan 28 gün sonra testi yapıyosunuz sütten. gebe olup olmadığını görebiliyosunuz. Google da aratarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. ben daha önce hiç denemedim.
Ultrasonla da kendisi bakamaz,yine veteriner gerekir.O. sütten bakılan test de sanırsam tanesi 30tlydi :)

Sütte yogunluk başlar rengı koyulasır. Ayrıca pişirmeyi deneyebilirsen yogunlugu görürsün. Vajina bölgesınde salyası akıntılarla beraber kuru pıslikler oluşur. Bu da benım validenin tespiti. :)

Nette araştırın arka bacak boşluğundandı sanırım öyle kalmış aklımda bip sesi veren değişikbir ultrasyon aleti görmüştüm arkadaşlarında bahsettiği gibi testkiti var ama pahalı aynıya geliyor en sağlıklısı ultrasyon aleti almak ama çok pahalı o zaman gözünle görecen veterinerle birlikte bakacaksınız