Çapa Makinası Seçimi

Sade çapa yapılacaksa küçük benzinli veya dizel olanlar daha iyi herzaman
Burada arksına şanzımanlı romorkla üstüne bir ton yük atıp veya ilaçlama pompası römork şeklinde kullanan çok
Adamın yeri az dikiyor 500 ağaç verime yatınca alıyor 15 ton kuru kayısı geçiniyor rahat bir şekilde

Abi ben birini 2700e diğerinde 1500e aldım 4 yıldan beri kullanıyorum 10 HP ikiside marşlı piyasanın hepsi aynıdır yanlız isim olarak değişik yağmur felan onları demiyorum

Haklısın hocam, belli fiyatın altındaki makinelerin hemen hepsi birbirinin benzeri.

Honda f 510 u görmeden çapa motoru almayın derim
23 yıldır kullanırız daha buji bile sökmedim
emoji1.png

Hocam ben o makinayı birzamanlar izmir tarafında bir arkadaşın bahçesinde kullanmıştım. Gerçekten yakışıklı makine. Ama piyasada artık yok. Olsa da nasıl alınacak . Makina 1000 Euro+KDV bugün piyasada olsa Onbin TL'yeyaklaşır.

Sade çapa yapılacaksa küçük benzinli veya dizel olanlar daha iyi herzaman
Burada arksına şanzımanlı romorkla üstüne bir ton yük atıp veya ilaçlama pompası römork şeklinde kullanan çok
Adamın yeri az dikiyor 500 ağaç verime yatınca alıyor 15 ton kuru kayısı geçiniyor rahat bir şekilde

Hocam 10 beygir üstü dizel makinalar da denedim tanıdıklarda ama dediğin gibi sadece çapa için gereksiz(. Çapa yaparken zapt etmesi zor. İşini iyi yapıyor tabi ama yoruyor. Belki alan büyükse düşünülebilir.

Makinayı biraz kurcalayayım yorumlarımı yazıcam. Bugün bir bahçede kurup çalıştırıp birazcık denedim. Makinayı beğendim. Bu bahçeni ntoprağı çok basılmış ve ağır bir toprak. Sstüne bir de ot kaplı. Yağmuru yedimi çizmeler toprakta kalıyor. Bu sene çapayla toprağa bir şeyler karıştırıp biraz hafifletmeyi nasıl yaparım ona bakıcam.