Case egzozdan yağ atıyor

Turbo arızasında yağ atar , ama ana sorun yağ seviyesinin artması. yag seviyesinin artması turbo arızası değil , motor yağına birsey karışmış. Radyatöru bi kontrol edin ilk başta.

Büyük ihtimal mazot abim ama turboda ki arıza ne olabilir
Kısacası turbodaki aşınmayı ve ısınmayı önlüyor yağ. Zamanla yüksek devirin ve sıcaklığın sayesinde turbonun contaları zarar görüp yağ kaçırabiliyor. Benin erkuntum varken basıma gelmişti. Traktörü aç dediler zorla zorlayabildigin kadar dediler, bende biraz fazla yüklenmişim. Sonuç garantiden turboyu değiştirdiler.

Mazot otomatigi yağ kaçırmış biraz ama aklıma takılan yağı egzozdan atması normalmi
Mazot otomatıginde yag yok mazot var karterde biriken olması gerekenden fazla yag illaki bir yerleri zorlayacak ve mazot veya antıfırız İle karisan yag incelecek turbo bu incelen yagı basınç altında egzosttan dışarı üflemiş olabilir turbodan yag atması normal degil turbo sonraki olay öncelik yag seviyesinin artması mazot otomatıgini değiştirin pompa mili üzerindeki contadan kaçırabilir gerekirse sökülüp basınç testine sokmak gerekebilir diger durum silindir contasi hasar görmüş yanmış bir şekilde bozulmuş olabilir buda yag ve suyun karışması demek yani yag seviyesi artar ve radyatör suyu yaglanır bunları çözüp turbo ya bakmak lazım benim fikrim bu

Mazot otomatıginde yag yok mazot var karterde biriken olması gerekenden fazla yag illaki bir yerleri zorlayacak ve mazot veya antıfırız İle karisan yag incelecek turbo bu incelen yagı basınç altında egzosttan dışarı üflemiş olabilir turbodan yag atması normal degil turbo sonraki olay öncelik yag seviyesinin artması mazot otomatıgini değiştirin pompa mili üzerindeki contadan kaçırabilir gerekirse sökülüp basınç testine sokmak gerekebilir diger durum silindir contasi hasar görmüş yanmış bir şekilde bozulmuş olabilir buda yag ve suyun karışması demek yani yag seviyesi artar ve radyatör suyu yaglanır bunları çözüp turbo ya bakmak lazım benim fikrim bu
Sağol abi