Case jx 110 çizel batmıyor

Saygıdeğer abilerim, 2017 model case jx 110 traktörüm var , Alpler 9 lü uzun bacak çizel patlatmayı takıyorum ama ne yaptıysam batmıyor , patlatmanın tırnakları yeni , yan kolları da orta koluda hangi deliğe taktıysam olmadı , hassasiyet ayarı da derinlik ayarı da en aşağıda ama yinede batmıyor. Aynı ekipman tümosan 8085 te nerdeyse sonuna kadar batıyor ama tabi doğal olarak onunda gücü yetmiyor , konu hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum , saygılar

Bi video var mı kardesim bahsettiğiniz olayın? Case sadece çizeli mi batıramıyor diğer ekipmanlar ile denediğinizde aynı sorun oluyor mu?
Diğer ekipmanlarda bi sıkıntı olmuyor sadece çizelde oluyor bu sıkıntı. Bir karış batıyor dahada inmiyor aşağı , ama pullukta öyle bi sıkıntı olmuyor. Toprak bayağı sert ama sebebi toprağın sertliği olsa tümosanda sonuna kadar batıyor

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Peki hassasiyet ayarına biz müdahale edebilirmiyiz
Koltuğa yakın olan kol yani hassasiyet kolu arka kollara etki ediyomu yani indirip kaldırıyomu bi kontrol ederseniz iyi olur traktörünuzde karma kullanım var her iki kolda arka kolları indirip kaldırmalı çamurluğa yakın olan kolla milim milim indirir kaldırır diğeri içteki kol bi seviyede tam indirir yada tam kaldırir içteki kol çalışmadığı zaman batmada sıkıntı olabiliyo bazen.

Saygıdeğer abilerim, 2017 model case jx 110 traktörüm var , Alpler 9 lü uzun bacak çizel patlatmayı takıyorum ama ne yaptıysam batmıyor , patlatmanın tırnakları yeni , yan kolları da orta koluda hangi deliğe taktıysam olmadı , hassasiyet ayarı da derinlik ayarı da en aşağıda ama yinede batmıyor. Aynı ekipman tümosan 8085 te nerdeyse sonuna kadar batıyor ama tabi doğal olarak onunda gücü yetmiyor , konu hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum , saygılar
Hassasiyet iğnesinin içindeki yaylar sağlammı ora sağlamsa kabinin altından hassasiyet koluna bağlı ayarlı somundan hassasiyeti biraz körlemen lazım o zaman şaşeyece oturur

• Beğen

Eğer bu çizel daha yumuşak tarlada daha fazla batarsa ;
İç taraftaki hassasiyet kumanda kolu hatalı takılmış olabilir diye sadece bir tahmin geldi aklıma. Kol mesela 5. kademede iken asıl mekanizması 7-8 olabilir mi, en aşağı indirdiğinizde de 1 yerine 4-5 te kalıyor olabilir.
Hassasiyet kumanda kolu en aşağı ve en yukarı tam kalkıp iniyor mu?
Kumanda kolları mekanizmasını hiç bilmiyorum, yanlis takılması mümkün mü ? sadece fikir yürütüyorum.

• Beğen
SERT ARAZİDE ŞASEYE KADAR BATIRDIĞIN ZAMAN ÇEKECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM. 9 LU YAYLI ÇİZEL AĞIR TOPRAKTA ZOR.. AMA BİR KARIŞ İNDİRMESİ DE ÇOK AZ.. SERVİSE GÖSTERİN çekemez tabiki a

Eğer bu çizel daha yumuşak tarlada daha fazla batarsa ;
İç taraftaki hassasiyet kumanda kolu hatalı takılmış olabilir diye sadece bir tahmin geldi aklıma. Kol mesela 5. kademede iken asıl mekanizması 7-8 olabilir mi, en aşağı indirdiğinizde de 1 yerine 4-5 te kalıyor olabilir.
Hassasiyet kumanda kolu en aşağı ve en yukarı tam kalkıp iniyor mu?
Kumanda kolları mekanizmasını hiç bilmiyorum, yanlis takılması mümkün mü ? sadece fikir yürütüyorum.
Söylediğiniz bana mantıklı geldi açıkçası şuan traktörün yanına gidiyorum biraz kurcalıycam bakalım inşallah çözerim

• Beğen
Aynı problem bizim Case'de var servis baya masraflı iş sıfırlarinda da aynı problem var dedi sonuç olarak öyle kullanıyoruz.Pulluk yumuşak toprakta dahi tam gömülmüyor. Sert toprakta işlemesi içinde sol hidrolik kolu baya bir indiriyoruz sag hidrolik kolu kaldırıyoruz aksi takdirde işlemiyor. Çözüm bulursanız haber verirseniz sevinirim. Iyi günler.

Aynı problem bizim Case'de var servis baya masraflı iş sıfırlarinda da aynı problem var dedi sonuç olarak öyle kullanıyoruz.Pulluk yumuşak toprakta dahi tam gömülmüyor. Sert toprakta işlemesi içinde sol hidrolik kolu baya bir indiriyoruz sag hidrolik kolu kaldırıyoruz aksi takdirde işlemiyor. Çözüm bulursanız haber verirseniz sevinirim. Iyi günler.
Bir çözüm bulabildiniz mi bendede aynı. Sorun var

Bir zaman pullukla sürmek için tarlaya gittim. Ne yaptıysam pulluk bir türlü batmadı. Üzerine taş falan koydum nafile.
meğer çeki demirinin üzerine oturuyormuş pulluğun şasesi. 😀😀
bende ilaç makinesini sökmeye çalışırken şaftı hesaba katmadan benzer bişey yapmış olabilirim :)
@hsynkky şaft kırılmadı yamulmadı acaba çekiyi yük değilde ben yamultmuş olabilir miyim :)
hani yani öyle bir durum varsa burdan itiraf etmiş olayım :ROFLMAO:
:ROFLMAO::geek:

Hassasiyet ayarında kabinin altinda 13'lük ayarlı somunu var algılamasını iki diş düşürünce sorun düzelir 1 dakka bile sürmez onun ayarı , aynı sorun samede vardı çizeli bir türlü batıramıyordum ayarladım kolu aşağı bastıkça şaseye kadar saplıyor şimdi motoru yürütmez ediyor.

Resimler ve ekler

• IMG-20220924-WA0007.jpeg
    IMG-20220924-WA0007.jpeg
    250.5 KB · Görüntüleme: 36
Hassasiyet ayarında kabinin altinda 13'lük ayarlı somunu var algılamasını iki diş düşürünce sorun düzelir 1 dakka bile sürmez onun ayarı , aynı sorun samede vardı çizeli bir türlü batıramıyordum ayarladım kolu aşağı bastıkça şaseye kadar saplıyor şimdi motoru yürütmez ediyor.
Abi merhaba dediğin gibi ayar yaptılar traktöre düzelmedi simdi arkasından bir parça söküp hassasiyeti kaldırıcaz diyorlar yaptırmalımıyım sizce