case Jx 75 pro mu Jx75c mi yoksa New Holland Td75d mi ?

Ynt: case Jx 75 pro mu Jx75c mi yoksa New Holland Td75d mi ?

Arkadaşlar;jx75c traktörün enbüyük özelliği kompack bir traktör olmasıdır.Üzerindeki motor ileride case ve nh ların bütün hepsine takılacak motordur,euro 3 ü ıntercolor olmadan sağlanabilen bir motora saiptir.Bu gün ABD ve Avusturya ya ihrac edilen bir traktördür.Şanzıman diğer serilere bakarak konik dişli kullanılmış.jx75c nin sadece kaportası değiştirilerek Almanya ya steyr olarak Ankara da yapılıp gönderiliyor.Torkuna bakıldığında pro75 te 291 tork varken jx75c de 305 tork bulunmaktadır.Kabinli modeli konfor yönünden çok rahat,güc yönünden bakıldığında jx pro80 ile aynı işi yapmakta denemelerimizde bunu gördük.Eksi yönlerine bakarsak powerstuel olmaması,viteslerin 8x8 olması,EN önemlisi servisbakımının pahallı olmasıdır.TERCİH YİNEDE SİZİN.....

hazım link=topic=60279.msg662575#msg662575 date=1355179077' Alıntı:
...Eksi yönlerine bakarsak powerstuel olmaması,viteslerin 8x8 olması,servis bakımının pahalı olması , kaldırma kapasitesinin düşük olması, lift o matic olmaması...

Mehmetknarca link=topic=60279.msg656089#msg656089 date=1354302030' Alıntı:
Abi Bende tek traktör olacağı için donanımlı bişey olması lazım 8+8 kafamı çok karıştırdı :S

karar ver gari

ursusun şanzımanınımı değiştircen

td 75 mi alcan

pro75 mı alcan :)

bak adamlar yorum yetiştiremıyorlar sana

Benim kisi 24+24 yol haric tarlada kullandigim vites 4 tane onunda ikisi bucuk olmasada bisey olmaz :) 8 vitestede 3-4-5-6 tarla icin hersartta yeterli olacaktir. Fiatlarda 8 vites ben hic eksiklik cekmedim hemde 8+2 yani :) nerde cokluk orda b.....

uzun omurlu kullanacaksan hiç satmamayı düşüneceksen ben case 75 pro yu tercih ederim. yok bir kaç sene kullanırım sonra değiştirebilirim yada satarım belli olmaz bizim işlere dersen nh td75 d yi oneririm. cunku case biraz daha ithal biraz daha güzel nh a gore jx pro serisi ile jx c serisi arasındada kesinlikle jx pro tavsiye ederim sebebi ise jx pro da 20+12 şanzuman var 3500 kg kaldırma kapasitesi var ve yeni kasa ları kabinleri jxc ile aynı yani yeni donanım kabin konfor var jxc de ise 8+8 vites 2150 kg kaldırma kapasitesi var. kabinleri aynı yeni jxpro lar la yani jx pro bence daha avantajlı kullanım için

Jx prolar yenilenmemiş eski tasarIm olsaydi sadsce tasarımından dolayı jxc al diyebiliddim.ama jx jxc den bir üst sınıfta yeni tasarimı jxc den aşağıdegil o yüzden kesknlikle powershuttle lı jx almalısın

jxc cokk güzell amaa mntık bence jx pro 75 diyor .. cünki 1. sanzuman farkı vaar 2. kaldırma kapasitesi 3. agırlık farkı unutmayalımki aralarında cok büyük gırlık farkı var buda cekişte cokbüyük fark demek jxc 75 agırlıık 3220kg jx75pro agırlıgı 4250 kg 4x4 kabinli ek agırlıklı söylüorum arada 1030 kg azz degill noo*-*- amaa ne olursa olsun ikiside güzel makine hangisini secersen sec hiç öneml degil pişman olmasın ok-*-s