CASE JX55C,JX65C,JX75C İHRAÇ SERİLERİNİ YURT İÇİ SATISA SUNDU.

Ynt: CASE JX55C,JX65C,JX75C İHRAÇ SERİLERİNİ YURT İÇİ SATISA SUNDU.

bende bugün festivale gitmeyi düşünüyorum detaylı fotoları paylaşırım

Arkadaşlar bayi jx55c ' yi çok övdü.

bende internet te biraz araştırdım.Tatmin edici bir sonuca varamadım.bir kere dizel motorun markası ve modelini öğrenemedim. bu yeni seri hakkında bilgisi olan varsa paylaşın bekliyorum.

gücü;55 hp
4 silindir
tork;221
tork yedeği;%35
ağırlık;2800 kg
dönüş çapı ;7500 cm
hidrolik kapasitesi:2150kg
vites 8+8

öğrenebildiklerim bunlar.

Ben 75 ile bir tur attım şehir içinde çok seri sessiz 45km hız yapabiliyor hostes koltuğu var sesi çok güzel bana en ilginç gelen özelliği defransiyalleri geldi arkalar avrupaları gibi düz akıs ön defransiyelde avrupaları gibi çift direksiyon pistonu var beyenmediğim tarafı hafif oluşu vites sayısıda az

arkadaşlar traktörde vites yooook bindim .kullandım 8+8 şanzman mevcut.1976 model 103 fendt te 14+4 şnazıman var çok yazık.bir traktör önce hidroliği sonra motoru daha sonra şanzımanı için alınır.bu temel kuraldır.

bende bindim benim bindiğimdemi yoktu sadece liftomatik yoksa herkesin bindiğinde liftomatik yok mu .. izmir fuarında gördüm .. ilk dikkatimi çeken liftomatik olmayı$ıydı .. yani 20 senedir kullandığı liftomatiği niye sökmü$ cıkartmı$ üstünden anlamadım .. liftomatik olmadan ne zevki kaldı ki .. artık e-lift cart curt her marka fiatın bu hidrolik sistemini kullanıyor .. case almı$ bunu söküp cıkartmı$ cok ilgincime gitti acıkcası ..

Ali SARAÇ link=topic=58340.msg663927#msg663927 date=1355350109' Alıntı:
bende bindim benim bindiğimdemi yoktu sadece liftomatik yoksa herkesin bindiğinde liftomatik yok mu .. izmir fuarında gördüm .. ilk dikkatimi çeken liftomatik olmayı$ıydı .. yani 20 senedir kullandığı liftomatiği niye sökmü$ cıkartmı$ üstünden anlamadım .. liftomatik olmadan ne zevki kaldı ki .. artık e-lift cart curt her marka fiatın bu hidrolik sistemini kullanıyor .. case almı$ bunu söküp cıkartmı$ cok ilgincime gitti acıkcası ..
Td lere göre eksikleri baya çok şanzuman en başta 8 vites herşey mekanik çiftçeker ve diferansiyel kumandaları.Hidrolik kollarıda zayıf kaldırma kapasiteside,lift zaten yok...Tek hoş tarafı kabini estetik olmuş.Td lerin yeni kabinleri çok kaba.

fetullah aksu link=topic=58340.msg663947#msg663947 date=1355350740' Alıntı:
Td lere göre eksikleri baya çok şanzuman en başta 8 vites herşey mekanik çiftçeker ve diferansiyel kumandaları.Hidrolik kollarıda zayıf kaldırma kapasiteside,lift zaten yok...Tek hoş tarafı kabini estetik olmuş.Td lerin yeni kabinleri çok kaba.
bi kabin icin alınmaz o traktör .. liftomatik yok yaw :d $anzumanınıda geçtim .. $anzumanda çok önemli tabiki .. adam alacak balya i$inde kullanacak belki sürüngen yok .. hayır bunu niye yapıyorlar .. ayrıca avrupa ne yapmaya alıyor bu traktörü bu $ekilde .. aynısı yurtdı$indada satılıyor valla anlayamadım ..

Ali SARAÇ link=topic=58340.msg663954#msg663954 date=1355350911' Alıntı:
bi kabin icin alınmaz o traktör .. liftomatik yok yaw :d $anzumanınıda geçtim .. $anzumanda çok önemli tabiki .. adam alacak balya i$inde kullanacak belki sürüngen yok .. hayır bunu niye yapıyorlar .. ayrıca avrupa ne yapmaya alıyor bu traktörü bu $ekilde .. aynısı yurtdı$indada satılıyor valla anlayamadım ..
Avrupa buna yaptırsa yaptırsa ahırda yem dağıttırır bence.Zaten balya işlerini büyük makineyle hallediyorlar bildiğim kadarıyla.Biraz angarya iş motoru olmuş sanki...

fetullah aksu link=topic=58340.msg663959#msg663959 date=1355351077' Alıntı:
Avrupa buna yaptırsa yaptırsa ahırda yem dağıttırır bence.Zaten balya işlerini büyük makineyle hallediyorlar bildiğim kadarıyla.Biraz angarya iş motoru olmuş sanki...
aynen abi .. zaten türkiyedede ba$ka bi i$e yaramaz .. agırda yem dagıtıp gübre ceker bu traktör .. cünkü hidroliği kullancan liftomatik yok 2013 senesinde gerek yok yani 1980de değiliz .. kolla indirip kaldırılcak zamanlar geçti .. elinde eski traktör vardır ona bi$ey dememde bile bile lades denmez yıl 2013 :)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68

Ali SARAÇ link=topic=58340.msg663964#msg663964 date=1355351247' Alıntı:
aynen abi .. zaten türkiyedede ba$ka bi i$e yaramaz .. agırda yem dagıtıp gübre ceker bu traktör .. cünkü hidroliği kullancan liftomatik yok 2013 senesinde gerek yok yani 1980de değiliz .. kolla indirip kaldırılcak zamanlar geçti .. elinde eski traktör vardır ona bi$ey dememde bile bile lades denmez yıl 2013 :)
Bencede yani o kadar para verilecek sonuçta.Yanlız Ali lift lerde eskisi kadar sağlam değil sanki alttki mandal eğilip duruyor firezeli kolun yanındaki yani o zaman kalkmaya devam ediyor hidrolik.2 defa başıma geldi şanzumanlı ot toplama kabinin içine yanıma geliyodu farketmesem... :)

fetullah aksu link=topic=58340.msg663978#msg663978 date=1355351496' Alıntı:
Bencede yani o kadar para verilecek sonuçta.Yanlız Ali lift lerde eskisi kadar sağlam değil sanki alttki mandal eğilip duruyor firezeli kolun yanındaki yani o zaman kalkmaya devam ediyor hidrolik.2 defa başıma geldi şanzumanlı ot toplama kabinin içine yanıma geliyodu farketmesem... :)
dogrudur abi :D ne saglam ki .. ben hic problem ya$amadım .. valla yıllardır kullanıyom ne eskide ne yenide liftte tık olmadı daha ..

Ali SARAÇ link=topic=58340.msg663982#msg663982 date=1355351540' Alıntı:
dogrudur abi :D ne saglam ki .. ben hic problem ya$amadım .. valla yıllardır kullanıyom ne eskide ne yenide liftte tık olmadı daha ..
Olmasın gene.Çok tehlikeli çünki.Bana öyle denk gelmiş demekki.Şimdi altına parça kaynakladım da öyle çalışıyor.

arkadaslar bu traktorler bence hayvan işletmeleri icin tasarlanmıs bence bence kubota ya benzetmişler cunkı kubotanın dizaynıyla aynı kabin olsun ici olsun kabın camına bakın hersey kepce icin tasarlanmıs bence vede guzel olmus yok yok lıftomatık felan onemlı deyıl bence

c serisi alıcak arkadaslar birazdaha düşünsün derim 75 c aldık 2 ay olduu . ilk sorun orta kol çok ince gelmişti gözumuze ama dedık bu mal ihraç malıı dayanımı fazladır .yok eski tas eski hamam ilk hafta ekipmanla orta kol yamuldu ortadan ikiye.motor olarak diyecek söz yok çeki bakımından jx80 kok sokturuyo ama birde ilk bakım fiyatını duyunca traktorden iyice soguduk. yaklaşık ilk 50 satt bakım ücreti 500 tl tutacak .mazot filitresi sadece 150 tl. ama nh yide es gecmemek lazım yeni serilerede aynı mazot filitresınden takmış an lasılan bakımlarla mılletın canına okuyacaklar. saygılar bakalım kullanmayaq devam edıyoruz + ve - lerını anlatmaya devam edıcem . kolay gele..