ÇELTİK İÇİN HANGİ TRAKTÖR ÖNERİRSİNİZ?

Ynt: ÇELTİK İÇİN HANGİ TRAKTÖR ÖNERİRSİNİZ?

emre_ck link=topic=6723.msg74556#msg74556 date=1221126654' Alıntı:
www.traktördergisi.com da td95i öneriyorlardı ama fendçiler size bişey soracam nht ismi geçtimi neden hemen zıt bı karşılık verıyonuz onu anlamdım fen dunyaya nab salmış ama turkıyeye giremmeiş bi traktör ben feni kabul edıyom 1.ci

konu çeltikte hangi traktörü önerirsiniz dikkat edilirse dergideki yazıyı anlatsan bence daha kifayeli olur şu zaman koşullarında çeltik işinde çalışamayacak makina yoktur heralde fakat hepsinin kullandığı teknoloji ve ilim farklılık arzetmekte ayrıca FENDT türkiyede 2006 dan buyana

Baştan sona tuhaf bir yaklaşım biçiminiz var, Arkadaşın sorusuna gerekli özen ve ilgiyi göstermediniz. Ne kadarlık bir arazide çalıştığını bilmek gerekiyor... şu an kullandığı traktöre bakacak olursak ve 2. el düşünüyorsa en uygunu mf 398...

emre_ck link=topic=6723.msg74233#msg74233 date=1221045731' Alıntı:
kardeşim çeltiktarlasında birinci traktör td95dt inanmayanlar traktör dergisinin 3 sayısına bakabılır td95 den başkasını tanımama fendtmiş haaaaaaaaaaaaaa :)
tavsiyen için teşekkürler,,,çeltik ekimi bölgelere göre değişik şekillerde yapılıyo,örneğin trakya bölgesinde lazer le ekim yapılırken biizm bu taraflarda toprak frezesi ile suyun içinde ekim yatağı hazırlanıyo,,ben ford 5000 lede jd 2030 lada same explorer 90 lada bu işi yaptım.ford ve jd ye çamurda demir dişli teker ve arkasında 40 bıçak rotovatör le çalısırken Same ile lastik tekerler ve arkasında 2,10 rotovatörle çalıştım,,,
şimdi senin td 95 in gelsinde trakyada 4 mt lik lazeri çeksin o tarlayada çeltik eksin ve sende başka traktör tanıma,,,

arkadaşlar yorumların genelinde fiyatı yüksek traktörler belirtilmiş.fakat şunun unutmayın işi traktör yapmaz şöförü yapar...bnm dayımda steyr 8073 wardı onun 60-70 dönüme yakıun çeltik ekiodu.tek traktör...sürmesi,çampara çekmesi ve tırmığı dahil..herşeyi steyr yapıodu...sonra gitti nh td75d aldı.ama yapan steyrle de yapıo dimi....şuanda yakıttan dolayı keşke steyri wermeseydim dio ama geçti...dediğim şu ki traktörü traktör yapan üstündeki tecrübeli şöfördür....

arkadaşlar ne olursunuz şu fendt çilerle söz duellosuna girmeyin.... konu gittikçe büyüyor... siteye daha yeni katıldım... ama üzülerek şunu ifade ediyorum ki site tamamen fendt ' çi arkadaşların egemenliğialtında... fend ' çi bi arkadaş ve sanırım bide yardımcısı var biri yaş olarak biraz ileri sanırım sadece fendt reklamı yapıp duruyorlar. site yapı olarak--- içerik olarak çok güzel bir site ama konu içeriği olarak pek değil.. bir konu ortaya atılıyor, ardından bir iki cevap yazılıyor sonra bi bakıyosunuz ki konunun asıl amacının dışına çıkılmış, yok fendt daha iyi, yok jd daha iyi yok mf daha iyi. bırakalım bunları artık. Fendt ' çi arkadaşlar yanlış anlamasın fakat fendt Türkiye gibi bir pazarda satış yapamaz. çünkü fiyatlar çok ama çok uçuk o yüzden boşuna çırpınmasınlar fendt şöyle - böyle diye. çünkü insanlarımızın kaçı fendt alabilir ki bu hayat pahalılığında gübrenin , mazotun fiyatı belli... bunlar benim kendi görüşüm herkesin görüşüne saygı duyarım tek istediğim arzuladığım şu bu site insanlarar yararlı bilgilendirme amaçlı bir site olması hepinize saygılar

_çiftçi_ link=topic=6723.msg85070#msg85070 date=1224059019' Alıntı:
arkadaşlar ne olursunuz şu fendt çilerle söz duellosuna girmeyin.... konu gittikçe büyüyor... siteye daha yeni katıldım... ama üzülerek şunu ifade ediyorum ki site tamamen fendt ' çi arkadaşların egemenliğialtında... fend ' çi bi arkadaş ve sanırım bide yardımcısı var biri yaş olarak biraz ileri sanırım sadece fendt reklamı yapıp duruyorlar. site yapı olarak--- içerik olarak çok güzel bir site ama konu içeriği olarak pek değil.. bir konu ortaya atılıyor, ardından bir iki cevap yazılıyor sonra bi bakıyosunuz ki konunun asıl amacının dışına çıkılmış, yok fendt daha iyi, yok jd daha iyi yok mf daha iyi. bırakalım bunları artık. Fendt ' çi arkadaşlar yanlış anlamasın fakat fendt Türkiye gibi bir pazarda satış yapamaz. çünkü fiyatlar çok ama çok uçuk o yüzden boşuna çırpınmasınlar fendt şöyle - böyle diye. çünkü insanlarımızın kaçı fendt alabilir ki bu hayat pahalılığında gübrenin , mazotun fiyatı belli... bunlar benim kendi görüşüm herkesin görüşüne saygı duyarım tek istediğim arzuladığım şu bu site insanlarar yararlı bilgilendirme amaçlı bir site olması hepinize saygılar

5 günde herşeyi bukadar hızlı nasıl çözmüşsün hayret doğrusu görende diyecek sitenin en eski üyesi

hala aynı şeyi yapıyosunuz hep polemik gözlemlediğim bişeyi yazdım hemen polemik. birsürü şey yazdım tekrar okuyun...

Arkadaşlar yorum yapalım fakat yorumların dozajınıda iyi ayarlamak lazım...!
BIRAKINDA ONU TARLA SAHİBİ DÜŞÜNSÜN.
işin iyisini sabibi bilir. SAYGILAR HERKESE...!

universal 445 mi yapma gözüm ya tek çeker makine girdin mi içine kalırsın gözünü seveyim bir akrabada vardı garajda kaldı antika oldu :D ben case ıh tercih ederdim nede olsa kalite :D

akçalarlı link=topic=6723.msg142326#msg142326 date=1232888896' Alıntı:
arkadaşlar benim arkaşım 1200 dönüm çeltik ekiyor 14 tane jhon deree 5625 wd var en iyis bu diyor köpek gibi çekiyor
senin bu arkadaşımn çeltik tarlasnı hazırlarken lazerle mi tesviyo ediyo?yoksa önce tarlaya suyu verip rotovatörle ekim yatağı hazırlıyo?

valla operatör11 abi çeltikte serilik önemli hafiflik önemli tabiki şimdi her yönden güzel makinalar çıktı ama dediğim makina da ole yabana aılır cinsten değil