Çeltik yerinde salma sulamayla silajlık mısır olurmu?

Arkadaşlar trakya bolgesinde sene kurak gittiği için mısır ekmel istiyorum yerlerim düz damlama sulama ayrı bir maliyet salma sulama ile verim ne olur yoksa aycicegine mi yönelmeliyim fikrinizi almak istedim(fotoğraftaki oğlum [emoji4] )
20200123_113702.jpg

Celtik yerinde mısır ,darı gibi otlar sıkıntı olur
Bu açıdan çiçek yada mısır seçeneğini değerlendirmek gerek
( maşallah oğlunuza)
Eye abi sağol salma sulama mısırı kesermi verim nasil olur onu merak ediyorum yerler ustu ova aldı kum bu isi yapan herkes damlama diyor onunda borusu filtresi 100 donum yer var 3 parca cok masraf olur salma sulamayla denemek istiyorum bakalim ıyi olur inşallah

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Arkadaşlar trakya bolgesinde sene kurak gittiği için mısır ekmel istiyorum yerlerim düz damlama sulama ayrı bir maliyet salma sulama ile verim ne olur yoksa aycicegine mi yönelmeliyim fikrinizi almak istedim(fotoğraftaki oğlum [emoji4] )Ekli dosyayı görüntüle 45254
Mısırı salma sulamadan kastın çeltik gibi tava yapıp sürekli içinde su bulundurmaktan sa fazla su mısırı keser çeltik kadar boy bile yapamaz mısırı karıp yapıp 7 günde 10 günde bir sularsanız bi de ovada verimli toprak ise tadından yenmez ama sürekli su durursa olmaz

ayçiçek için önerim de Mısır’ yakın o da su içinde durursa kesilir mısırı ilk mahsül ekersen ort 3 defa sulasın çiçeği de 2 defa sulaman lazım ama verim ve kaar olarak karşılaştirirsaN slaj da 9 ton yada dane de 1500 kg ürün alırsanız tadından yenmez :)

MaaşAllah, Allah bağışlasın.
Taban suyu 2 metrede olan tarlalar var, sene kurak olursa daha verimli oluyor.
Kumsal tarlada bazen direnaj gerekebilir, haftasında sulayıp, fazla suyu salmak gerekiyor.
Salma su tuzluluk problemlerine de sebep olur, toprak tahlili yapıp tarım danışmanınızdan bilgi almalısınız.

Mısırı salma sulamadan kastın çeltik gibi tava yapıp sürekli içinde su bulundurmaktan sa fazla su mısırı keser çeltik kadar boy bile yapamaz mısırı karıp yapıp 7 günde 10 günde bir sularsanız bi de ovada verimli toprak ise tadından yenmez ama sürekli su durursa olmaz

ayçiçek için önerim de Mısır’ yakın o da su içinde durursa kesilir mısırı ilk mahsül ekersen ort 3 defa sulasın çiçeği de 2 defa sulaman lazım ama verim ve kaar olarak karşılaştirirsaN slaj da 9 ton yada dane de 1500 kg ürün alırsanız tadından yenmez :)
Silajin tonu fiyati ne olur en kötü

Kirklareli babaeskideyim ben ekersem alan olurmu bide büyüt büyüt bedavaya sat
Sözleşmeli ekimler var kırklarelinde acar tarım var sözleşme yapmaya başladılar Facebook tan ulaşabilirsin ve bu sene şöyle birşey var kayalı barajında bu sene su az olduğu için kayalı cıvarında ekim yaptırmayacaklarmış bu sebepten dolayı iyi fiyat yapacağını düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Ramadan dündarlı
Sözleşmeli ekimler var kırklarelinde acar tarım var sözleşme yapmaya başladılar Facebook tan ulaşabilirsin ve bu sene şöyle birşey var kayalı barajında bu sene su az olduğu için kayalı cıvarında ekim yaptırmayacaklarmış bu sebepten dolayı iyi fiyat yapacağını düşünüyorum
Konustum abi 300 donum yer olursa geliriz diyor 80 dönüm yer var