ÇİFLİKTE AYLIK VE GÜNDELİK YAPTIĞIM RUTİN İŞLER (hacimmet)

Ynt: ÇİFLİKTE AYLIK VE GÜNDELİK YAPTIĞIM RUTİN İŞLER (hacimmet)

Herkeze yorumları için teşekkürler arkadaşlar kendi çapımda uğraşmaya çalışıyorum bu işlerle,işletmenin eksiği yem karma makinası,kaşınma fırçası,soğutma tankı birde gübre serpme arabası geçen yıl soğutma tankı ve komple sisteme yazıldım çıkmadı depoyu 2. el almayı düşünüyorum bu yıl destek olursa İnşallah yem karma arabasına yazılacağım.

teşekkürler hacı abi çok güzel bi paylaşım olmuş. sana kesinlikle bi yem karma makinası lazım. birde erkek danaların yemliğini traktör girecek kadar geniş yapsaymışın süper olacakmış.

Güzel tertipli düzenli . Ben fotodan anladığım kadar anaç ineklerin yaşam yeri dar . Stres ve hijyen konusunda sorun yaşamamak için , biraz daha geniş gezinti alanı . Bölme içeriden dışarıya kadar olmalı seçim hakkı olmalı sağılır ineklerin senin de kapı görünüyor ama bilmem içeri dışarı seçim hakları varmı anlayamadım . Benim işletmede eski usul ama anaç inekler 28 dönüm yerde salma istedikleri yerde yatıyorlar. Tabi bizim iklim de daha yumuşaktır. Burada bir işletme var 400 başlık çok beğeniyorum süt ineği bakıyorlar başarılı bir işletme . Hayvanların yaşam mahalli çok güzel ,sade , bölmeler içeride dışarıya kadar içerisi beton dişarısı toprak bölmenin kapısı açık duruyor isteyen içerde isteyen dışarıda, yani aynı bölmede yemlık sıyırıcı yatak dışarıda toprak zemin seçeneği . Bakıyorum geçerken yemini yiyen hayvan hava soğukta olsa dışarıya çıkıyor hava alıyor ve toprak zemine basıyor. Sen en iyisini bilirsin . Kolay gelsin başarılar.

Herkeze yorumları için teşekkürler arkadaşlar
ismail_17 link=topic=61762.msg687314#msg687314 date=1358422964' Alıntı:
Güzel tertipli düzenli . Ben fotodan anladığım kadar anaç ineklerin yaşam yeri dar . Stres ve hijyen konusunda sorun yaşamamak için , biraz daha geniş gezinti alanı . Bölme içeriden dışarıya kadar olmalı seçim hakkı olmalı sağılır ineklerin senin de kapı görünüyor ama bilmem içeri dışarı seçim hakları varmı anlayamadım . Benim işletmede eski usul ama anaç inekler 28 dönüm yerde salma istedikleri yerde yatıyorlar. Tabi bizim iklim de daha yumuşaktır. Burada bir işletme var 400 başlık çok beğeniyorum süt ineği bakıyorlar başarılı bir işletme . Hayvanların yaşam mahalli çok güzel ,sade , bölmeler içeride dışarıya kadar içerisi beton dişarısı toprak bölmenin kapısı açık duruyor isteyen içerde isteyen dışarıda, yani aynı bölmede yemlık sıyırıcı yatak dışarıda toprak zemin seçeneği . Bakıyorum geçerken yemini yiyen hayvan hava soğukta olsa dışarıya çıkıyor hava alıyor ve toprak zemine basıyor. Sen en iyisini bilirsin . Kolay gelsin başarılar.
Resimde görülen inekler için olan bölüm sadece yem yedikleri yer hayvanlar burada yatmıyorlar gezinmiyorlar zaten yanında sundurmalı yarı açık geniş alan var ve zemin toprak.

hacimmet link=topic=61762.msg687316#msg687316 date=1358423348' Alıntı:
Herkeze yorumları için teşekkürler arkadaşlar Resimde görülen inekler için olan bölüm sadece yem yedikleri yer hayvanlar burada yatmıyorlar gezinmiyorlar zaten yanında sundurmalı yarı açık geniş alan var ve zemin toprak.
O zaman bir tane fotoğraf eksik . :) Oradan foto yok , Güzeldir senin ineklerin , :) tekrar başarılar kolay gelsin :)