Çift çeker önerisi

Siz olsanız hangisini seçersiniz?

• Erkunt 80 meyveci

Kullanılan: 0 0.0%
  • LS R 60/ U 50

• Universal 683

• Same argon 50

• Same solaris 55

• Kullanılan toplam oy
    10

Şuanlık kullandığımız steyr 768 i verip üzerine biraz daha para katıp Küçük çaplı bi çift çeker almayı düşünüyoruz tavsiyeniz neler?

Steyr 768 de bulduğumuz hidrolik kapasite , kuyruk mili , çeki kuvveti ,kışlık kullanıma uygunluk özelliklerini diğer modellerde bulamazsınız.
Diğer traktörlerin motor devir istekleri ve güç yönetimleri arasında farklılık çok olur.

Ekipman olarak neler kullanırsınız?
Steyr 768 in rampada çıkarabildiği yükü listenizdeki çift çeker traktörler çıkaramayabilir.

Steyr 768 de bulduğumuz hidrolik kapasite , kuyruk mili , çeki kuvveti ,kışlık kullanıma uygunluk özelliklerini diğer modellerde bulamazsınız.
Diğer traktörlerin motor devir istekleri ve güç yönetimleri arasında farklılık çok olur.

Steyr 768 in rampada çıkarabildiği yükü listenizdeki çift çeker traktörler çıkaramayabilir.
50-60 dönüm kuru tarım, arasıra da ağıldaki büyükbaş gübresinin taşımasını yapıyoruz.

Traktörün alt açıklığı ne kadar olmalıdır?
Bahçe + tarla traktörü olarak bizde Erkunt 58 E 4*4 kullanıcısıyız.
Steyr 768 in kullandığı her ekipmanı benzer performansta kullanabiliyor.
Başak 2060 4*4 klasik kasa modeli listenizde göremedik.

Traktörün alt açıklığı ne kadar olmalıdır?
Bahçe + tarla traktörü olarak bizde Erkunt 58 E 4*4 kullanıcısıyız.
Steyr 768 in kullandığı her ekipmanı benzer performansta kullanabiliyor.
Başak 2060 4*4 klasik kasa modeli listenizde göremedik.
Hocam, bende de benzer bir durum var. Şuanda mf 240 var 82 model. Traktörden yana sorunum yok ama iş esnasında aşırı şekilde yoruyor insanı. Bağ bahçe ile işim yok. Sadece tarla işlerinde kullanıyorum. Ekipmanlarım da tamamen 240'a göre dizayn edilmiş halde.
Traktör kredisi ile 0 ya da 2.el traktör almayı düşünüyorum. 50 beygir civarı için. 80 dönüm sulu-kuru karışık arazim var. Pancar, arpa ve buğday ekimi yapıyoruz. Erkunt kısmet 50, solis s50 dt veya Tümosan 4050 sıfır olarak düşünmekteyim. Haricinde 2615 2018 2020 model civarı da olabilir. Hepsi 4x4 olacak şekilde. Tavsiyeniz nedir ? Farklı model öneriniz var ise açığım.

MF 240 tan sonra Kioti DK551C dört çeker modeli olabilir.
1000-1700 rpm arası en az yakıt bölgesi bulunmakta,
Kuyruk mili rölanti devirdeki kalkışlarda zorlanmadan 3 m^3 dolu yem karma makinesini çevirebiliyor.
Motor grafiği ve sürüş konforu olarak rahat edebileceğiniz bir traktör modelidir.

• Beğen
Tepkiler: celtikustasi
Hocam, bende de benzer bir durum var. Şuanda mf 240 var 82 model. Traktörden yana sorunum yok ama iş esnasında aşırı şekilde yoruyor insanı. Bağ bahçe ile işim yok. Sadece tarla işlerinde kullanıyorum. Ekipmanlarım da tamamen 240'a göre dizayn edilmiş halde.
Traktör kredisi ile 0 ya da 2.el traktör almayı düşünüyorum. 50 beygir civarı için. 80 dönüm sulu-kuru karışık arazim var. Pancar, arpa ve buğday ekimi yapıyoruz. Erkunt kısmet 50, solis s50 dt veya Tümosan 4050 sıfır olarak düşünmekteyim. Haricinde 2615 2018 2020 model civarı da olabilir. Hepsi 4x4 olacak şekilde. Tavsiyeniz nedir ? Farklı model öneriniz var ise açığım.
Al bi 580 bak işine arkadaşım

50-60 dönüm kuru tarım, arasıra da ağıldaki büyükbaş gübresinin taşımasını yapyapıyoruz
Amcamlar 3 sene önce büyük traktörun yanina kucuk traktör icin new holland t580 çiftçeker aldılar.Traktöre Alparslan marka ön kepçede taktırdılar gayet güzel çalışıyor traktörden memnunlar 3lu 12 inç pulluk 800 lt gübre serpme 18 li çekili mibzer 4 lü havalı makina gibi ekipmanlarda gayet güzel iş yapıyor. Bizde de yardımcı traktör mf 2615 var bizde onların yaptığı işlerin hemen hemen aynısını yapıyoruz bizim traktörün tek farkı new Hollanda göre seri şimdi alacak olsaydık 2625 ini alırdık onlar 2615 e göre çekiş gücü olarak biraz daha iyi

Milleti zarara sokmaya mı çalışıyon kioti ne ya 😏
Soru bize gelmiş, size değil.
Size sorulursa cevap hakkınız olur.
Veyahut sizden bahsedilirse cevap verme/vermeme tavrı sergileyebilirsiniz.
Bu işte herkesin beğenisi farklı olabiliyor.

Listede MF 2615 te yok mesela,
Niye tavsiye etmedik.
Sürüş konforunu beğenmediğimizden ,
1000-1300 rpm sabit tork aralığı ,
2100 rpm max güç tepesi ,
3 vitesli gabak 65 gibi çalışan motoru var.
1300 rpm max tork tepesi ,
2100 rpm max güç tepesi ,
Perkins motorda 1000-1700 rpm sabit güç aralığı bulunuyor.
Traktöre iki pulluk takılacak, 3 pulluk takılacağını kim söyledi.
Aynı ekipmanlar kullanılacak.

Sen motordan anlıyorsan ben hıc bısıden anlamıyorum boş boş konusuyon anca 🙂 sölediğin traktor mf 240 kadar para edıyor parçası yok servısı yok ustası yok kioti ne ha tmm rahat motor ama tr şartlarında satılacak ve onerılebılecek traktör değil ıkıncı elıne bak kac adet var ? Adamın ocagına incir agacı dıkersın be hoca sen 😏

Yerim tork eğrisini motora az yaktıran şöfördür tmm mı agırlıktır tmm mı lastiktir tmm mı şanzıman dır tmm mı ordan bakıp da o öle bu böle die boş boş yazma bunların hepsı bir bütün halinde motorun az yakıp yakmıyacagıni belırler.

Yerim tork eğrisini motora az yaktıran şofördür tmm mı ağırlıktır tmm mı lastiktir tmm mı şanzıman dır tmm mı oradan bakıp da o öle bu böle diye boş boş yazma bunların hepsi bir bütün halinde motorun az yakıp yakmıyacağını belirler.
Aynı mesafede boş-dolu yük taşımalarda T580 , 40 lt yakıtla gittiği yolu Başak 2075 S , 50 lt yakıtla rahat gider, gelir.
T580 , traktör ağırlığı , 2300 kg.
2075 S , traktör ağırlığı , 3500 kg.
4 tekerli sofralı römorkla on ton yükü rampaya vurduk.
Steyr gık demeden alır.
Listede beğenmediğimiz husus ,
traktör genel ağırlığı 3 tonsa yeni seçeceğimiz modelinde ağırlığı bundan az olmamalıdır.
Kioti DK551C , altı bin saati geçti, daha debriyaj balatası değişmedi, kuyruk mili dağıtmadı.
Köyümüzde bu model traktörden de bulunuyor ve aktif kullanılıyor.
Bütçeye uygun seçenek, biraz sağlamca bir model olarak , kullanılabilir gördük.

Traktör değişimlerinde marka ve modele bakmayız,
Şoförü rahat ettirebilecek en yakın motor tepkisi veren modele bakıyoruz.
5 ay kadar önce 2023 model T580 , 660 000 TL fiyatla alınmıştı.
Kioti DK 551C modeli piyasadan çok uygun rakamlara bulabilir.
Bütçe belirtilmediği için model yükseltilecek gibi tavsiye verdik.

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06

Hacı sen 75 bg motorla 55 bg motoru kıyaslama yapabılecek kadar motor dan anlıyon 🙂 ben sana solıyım ama bak ben sana sunuda solıyecegım aynı yukde basak 75 landini 110 mıcır kırıgı getırme serisi nde giderken fulleme gelırken fulleme şeklınde yakıt denemesınde ilk önce varan 110 landını sonra başak sonra 580 vardı ıclerınde en az yakan yıne 580 oldu ve zaman farkı cok az dı motorlar son gaz da gidip geldi..youtubede videosu var ok🙂

• İnanılmaz
Tepkiler: The_Hoca

Bak tek çekerle çifçekeri bile kıyaslıyorsun. 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 Hocaaaaa🙂