Çiftçi borcuna sadık

07 Kasım 2013 - 16:13:19
Çiftçi borcuna sadık

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, çiftçilerin Ziraat Bankası ' ndan kullandıkları kredinin yüzde 98 ' inin geri ödendiğini bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çiftçilerin Ziraat Bankası ' ndan kullandıkları kredinin yüzde 98 ' i, Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullandıkları kredinin ise yüzde 97 ' sinin geri ödendiğini bildirdi.

Eker, ürün doğrulama ve takip sistemini yılbaşında 7 üründe başlatacaklarını söyledi.

Ynt: Çiftçi borcuna sadık

ödememek gibi bir seçenek var mı.

traktör kredisinde hem traktör hemde traktörün değerinin 4-5 katı kadar gayrimenkul ipotek oluyor.birde kefiller var.onlarda tarla takka sahibi insanlardan oluyor.normal vatandaşlar kabul etmiyorlar.

tarım kredi 150 000 liralık teminata 15 000 limit verdi. ayrıca kelli felli kefiller istiyor.

pancar koop. pancar ektiysen kotanla orantılı veresiye veriyor.iki kefil istiyor.onlarda o yıl pancar üreticisi olacak.

yani kimse yaş yere yatmıyor.

Ynt: Çiftçi borcuna sadık

mehdi eker denen zat yine bizle billur geçmiş.. işi gücü zaten böyle şeyler. yok hayvancılıkta bir numarayız, yok dünyada tarımda şu seviyeye geldik, yok çiftçiye bilmem kaç milyon lira destek verdik, yok çiftçimize desteklerimiz sürüyor.. ben bu adamı dinledikçe acaba ben farklı bir ülkedemi yaşıyorum yoksa bu adam başka bir ülkeninmi bakanı diye içimden geçmiyor değil..