Çiftlik cinayetleri ve sebebsiz ölümler

Arkadaslar sadece muge anlida bu sene ben kac kere gördüm sizler ne diyorsunuz IMG_20180529_104414.jpgIMG_20180529_104411.jpg

Hocam başımda olan bir örnekten bahsedeyim. Çiftlik kurmaya çalışıyoruz. Belediye imar izni verebilmek için kurum görüşleri istiyor. Tam sayıyı bilmiyorum ama 8 kurum görüş verdi, sadece il tarım kaldı. İl tarım 27.11.2017 den beri hala görüş verecek. 4 defa gittim ayaklarına ancak gelip baktılar. Yer yama ve köye 1,7 km. Çukur kalan tarafı meraya sınır. Doğal olarak çiftlik buraya kurulacak. 800 m2 kapalı alanlı bir yer olacak. Bakıcı evini tepeye kurmak istiyorum. Hem köyden gelenler görünecek, hem olası bir durumda gelebilecek tehlike yüksek noktadan gözlemlenebilecek ve müdahale edilebilecek, ayrıca çukur bölgede cep telefonu da çekmiyor. Adamlara anlatıyorum verdikleri cevap; siz bakıcı evini yukarı koyarsanız tarımsal alanı bozacaksınız... Arkadaş 75 m2 ev altı üstü. Ağıla 45 metre mesafede olacak ne olur toplamda 200 m2 tarımsal alan bozulsa...

Çukurda yapayım gelenler keklik gibi avlasin, soysun bizi... Kaldı ki bölgede sürekli hırsızlık oluyor.
6 aydır bir izin vermeyen, insan güvenliğini düşünmeyen kurumlarla uğraşıyoruz...

Her türlü bireysel güvenlik önlemlerinin, önleyici faaliyetlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Özellikle kamera ve aydınlatmanın iyi olması gerekiyor. Mümkünse tek kalmamakta lazım. Öyle bir dünya olmuş ki insanlarda Allah korkusu kalmamış...

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Öyle insanlar var ki yol verme tartışmasından, yan baktın kavgasından adam öldürüyor. Para için, hırsızlık için yapanı hiç saymıyorum bile. Yani normalleşti artık.

Bahçeye ev yapmayı düşünüyorum ama güvenliği nasıl sağlayacağım bilemiyorum. Ayı var, ayı aklıma gelmiyor da hırsız girerse diye korkuyorum. Çünkü artık ölür müsün öldürür müsün boyutuna geliyor.