CİMERE YAZALIM

07.01.2016
906
1,127
osmaniye

ARKADAŞLAR GÜBRE FİYATLARINI CİMERE YAZALIM DA BENCE HER KAFADAN BIR SES YERİNE YALNIZCA CİMERE ŞU CÜMLEYİ YAZSAK NASIL OLUR..
SAYIN TARIM BAKANI VE MÜSTEŞARI..GÜBRE FİYATLARI İLE İLGİLİ YALNİZCA TRAKKLUP SİTESİNDEKİ FORUM SAYFALARINI GÖZ GEZDİRİP TURKIYENIN DORT BIR YANINDAKI ÇİFTÇİNİN FERYADINI DUYUN. SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR AMA TRAKKLUP FORUM SITESI YETER .GERİSİ TEFERRUAT....

Arkadaşlar benimki yalnizca bir fikir daha iyi fikirleriniz elbette vardir..mantıklı olanı yazabiliriz...

ARKADAŞLAR GÜBRE FİYATLARINI CİMERE YAZALIM DA BENCE HER KAFADAN BIR SES YERİNE YALNIZCA CİMERE ŞU CÜMLEYİ YAZSAK NASIL OLUR..
SAYIN TARIM BAKANI VE MÜSTEŞARI..GÜBRE FİYATLARI İLE İLGİLİ YALNİZCA TRAKKLUP SİTESİNDEKİ FORUM SAYFALARINI GÖZ GEZDİRİP TURKIYENIN DORT BIR YANINDAKI ÇİFTÇİNİN FERYADINI DUYUN. SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR AMA TRAKKLUP FORUM SITESI YETER .GERİSİ TEFERRUAT....

Arkadaşlar benimki yalnizca bir fikir daha iyi fikirleriniz elbette vardir..mantıklı olanı yazabiliriz...
Neden tektek bireysel başvuruyoruz ki!!! Ziraat odaları bizim değilmi? Köy koop birlikleri bizim değilmi? Neden birisi de çıkıp biz çiftçimizin yanındayız diyemiyor. Haksızlık ediliyor demiyor. Demekki bi haksızız!!!!

Ben en az bir hafta önce cimere yazdım sizde yazın. Birlikten kuvvet doğar 💪

Resimler ve ekler

• Screenshot_2021-01-15-20-55-52-995.jpg
    Screenshot_2021-01-15-20-55-52-995.jpg
    87.1 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_2021-01-15-20-55-58-958.jpg
    Screenshot_2021-01-15-20-55-58-958.jpg
    87.4 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2021-01-15-20-56-45-802.jpg
    Screenshot_2021-01-15-20-56-45-802.jpg
    64.9 KB · Görüntüleme: 37
Bu şekilde genel yazılmasından ziyade spesifik olarak yazılması daha etkili olur. Yani demek istediğim, ... gübre satan ... firma .... tarihinde 2200tl olan üre gübresini döviz artışı olmaması, hammadde temininde zorluk yaşanmaması, uluslararası piyasada artış olmamasına rağmen ... tarihinde 2500tl, .... tarihinde 2700tl, ... tarihinde 3000tl den satarak haksız kazanç elde etmekte ve gübre fiyatlarının fahiş bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Hiç bir haklı neden olmadan yapılan bu artışların incelenerek gerekli idari yaptırımların uygulanmasını talep ederim gibi yazılması direkt olarak nokta atışı olur ve ilgiliye gider.

Bu şekilde genel yazılmasından ziyade spesifik olarak yazılması daha etkili olur. Yani demek istediğim, ... gübre satan ... firma .... tarihinde 2200tl olan üre gübresini döviz artışı olmaması, hammadde temininde zorluk yaşanmaması, uluslararası piyasada artış olmamasına rağmen ... tarihinde 2500tl, .... tarihinde 2700tl, ... tarihinde 3000tl den satarak haksız kazanç elde etmekte ve gübre fiyatlarının fahiş bir şekilde artmasına neden olmaktadır. Hiç bir haklı neden olmadan yapılan bu artışların incelenerek gerekli idari yaptırımların uygulanmasını talep ederim gibi yazılması direkt olarak nokta atışı olur ve ilgiliye gider.
Eğer bu şekilde bir başvuru yapılırsa cumhuriyet başsavcılıkları re'sen soruşturma başlatabilir. Biz doğrudan dava açarsak sonuç alamayız ancak c. başsavcılığı açarsa daha etkili olur kanaatindeyim. Üstelik işin medya boyutu da var. Bu dediğim olursa haberlerde "Fahiş fiyat uygulayan gübre şirketlerine soruşturma" başlıkları görebiliriz.

Tabi ki yazilmali.Ciftci temsilcileri ,ziraat odalarinada konu icin talepte bulunulmali.
Yazilari İlgili müdürlüğe gönderiyorlar. Cevaplar geliyor ama ise yarar bir atilim yapil iyor.
Daha yukarısından siyasette dahil harekete geçirilmesi ilgilenilmesi, gerektigini yaziyorlar.
Bakalim dünyada ki bu sistem nereye evrilecek.Çevreyi ,topragi,suyu, hayvani,ağacı ,doğayı,havayi, sömüren düzen. Iyi yönde düzelecek mi?
Bu hak alma! yillarinda.

Tüm üyelerin yarısı yazsa mecburen geri dönüş yaparkar ciddiye alırlar hepimiz yazalım böyle iş olmaz abi sen bu dönemden çiftçiyi kuvvetlendirmezsen ne zaman tutacaksın elinden hem cimere hemde tweet üzerinden paylaşımlara başlatalım arkadaşlar zaten gerisi gelir . Kurumları sözde çiftçi kuruluşu adı ile geçinen tüccarların keyfini bekkersek olmaz o iş adamlar para kazanıyor zaten bu durumdan halleri durumlarında memnunlar dolar düşer ne gübre ne ilaç fayatı geri gelmez bekletilir zamlı açılır herkes elini taşın altına koydum herkes hakkını aramaya adım atmak zorunda biz böyle dinleyip durdukça bize kimse al kardeşim senin hakkın bu demez

Benimde aklimdan geçiyordu
Bilmiyorum ne okacak sonu
Allah yardımcımız olsun
Hesap yaptıkça psikolojim bozuluyor
Herkes akilli sanki bir ben saf
Hanim diyor birak yapma sat tarlalari da haklimi ne
Ben olmasam daha rahat yaşayacaklar satıp satıp yerler
Abi çok haklısin
Benim hanımda birak diyor okadar alet ekipman traktor satsak bi dünya para tutar sadice 1 tarlayı icara versem bugün 20 binden fazla tutuyor gerçekten para kazanmis gibi görünüyoz ama masraflar çok aşırı fazla 100 tl kazanıyorsak 60 70 lirası masrafa gidiyor

Neden tektek bireysel başvuruyoruz ki!!! Ziraat odaları bizim değilmi? Köy koop birlikleri bizim değilmi? Neden birisi de çıkıp biz çiftçimizin yanındayız diyemiyor. Haksızlık ediliyor demiyor. Demekki bi haksızız!!!!
ZİRAAT ODALARI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜKLERİ HASAT ZAMANI ÇİFTÇİNİN MALININ ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKTİRİP HASAT SEZONU HAYIRLI OLSUN DEMEKTEN VE AİDAT TOPLAMAKTAN BAŞKA BİR İŞE YARADIKLARINI GÖRDÜNÜZ MÜ.BEN ŞAHSEN GÖRMEDİM...