Claas arion 410 özellikleri.

Dilimin döndüğü kadar özelliklerinden bahsettim. İzlemek isteyenler aşağıdaki linkten izleyebilirler.
20191203_155619.jpg

Güzel traktör kabini geniş. Tam otomatik ve artı eksi olarak elle vites düşürülüp arttırılması kullanışlı ve pratik, arkada hidrolik çıkışların yağını güzel düşünmüşler boruya akıyor, 330 cx modelini kullandım biraz o bile güzeldi sizinki üst segment, hayırlı günlerde kullanın
Teşekkürler daha iyileri size nasip olur inşallah

Elinize sağlık, güzel tanıtım olmuş, teşekkür ederiz.
Gergi kollarında genelde kalın boru tulumba kullandık, silaj makinesi, havalı mibzer bazen koparabiliyor.
Case JXC serisinin gergi kollarını incelemenizi tavsiye ederim, gayet kullanışlıdır.
Axion seride kollar havaya kalkınca kilitleme mekanizması var, atölye de basit olarak yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Barış CANLI
Elinize sağlık, güzel tanıtım olmuş, teşekkür ederiz.
Gergi kollarında genelde kalın boru tulumba kullandık, silaj makinesi, havalı mibzer bazen koparabiliyor.
Case JXC serisinin gergi kollarını incelemenizi tavsiye ederim, gayet kullanışlıdır.
Axion seride kollar havaya kalkınca kilitleme mekanizması var, atölye de basit olarak yapılabilir.
Kopacağını sanmiyorum kullandiklari malzeme kaliteli oldukça. Kilitleme mekanizma dediginizi tam anlayamadim.

Kopacağını sanmiyorum kullandiklari malzeme kaliteli oldukça. Kilitleme mekanizma dediginizi tam anlayamadim.
Boru tulumba üzerinde pim delikleri var, arka kısmında yarıklı pim deliği mevcuttur.
Toprak işlemede yarıklı pim deliği kullanılır, ekipman 20 cm sallanır.
Tulumbanın üzerinde ters U şeklinde delikli aparatı var, kollar yukarı kalkınca U nun üzerindeki deliklere pim geçiyor ve ekipmanın sallanmasını önlüyor.
Resim bulamadım.

• Beğen
Tepkiler: Barış CANLI
emeğinize sağlık.
güzel anlatım olmuş.
claas anlatmakla heveslenilen,
fakat kullanıp zamanla alışıp,kalitesini farkedince aşık olunacak bir eser.
bence o çiftçilik dışı bir olay.
belki ziraatçi olmasa ama claa görseydim yine hobi olarak bir 330 cx alırdım :)
Teşekkürler öncelikle ilk baslarda herkesin gözüne karışık bi traktör gibi gözüküyor bizede oyleydi ama aslinda cok kolay kullanimi ve cok kullanisli rahat bi traktör herkeze tavsiye ederim