CLAAS ENKA PAZARLAMA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

Ynt: CLAAS ENKA PAZARLAMA STANDI - AVRASYA TARIM FUARI (İSTANBUL) 2010....!!!

Güzel fotoğraflar Erkan eline sağlık claas kabin içi güzel tasarlanmış 5 vitesli model hangisi , birde bu axos 340 kaç hp oluyor? Enka yetkililerine söylede Ankaradaki fuarlarada claası getirsinlerde bizde görelim. :D paylaşıma tşk.

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

daywalker_59 link=topic=37292.msg318100#msg318100 date=1293195437' Alıntı:
erkan claas arion 640 fiyatı hakkında bir bilgin var mı acaba ??? şimdiden tşklr . . .

Fiyatı 90.000 Euro civarında.

ranger link=topic=37292.msg318118#msg318118 date=1293202267' Alıntı:
Güzel fotoğraflar Erkan eline sağlık claas kabin içi güzel tasarlanmış 5 vitesli model hangisi , birde bu axos 340 kaç hp oluyor? Enka yetkililerine söylede Ankaradaki fuarlarada claası getirsinlerde bizde görelim. :D paylaşıma tşk.

5 vites olan modeller AXOS serisi oluyor. AXOS 340 CX ' ta 102 Hp gücünde full bir traktör. 2011 ' de heralde Ankara fuarında da olacaklar diye tahmin ediyorum. CLAAS görmek istiyorsan Polat ' lıda bir satıcı var bildiğim kadarıyla. Orada gidip AXOS ' ları inceleyebilirsin. ENKA ' nın Ankara ' da merkezide var. Orada da traktörler ve biçerdöverler bulunuyor.

alipasalierkan link=topic=37292.msg318121#msg318121 date=1293203274' Alıntı:

5 vites olan modeller AXOS serisi oluyor. AXOS 340 CX ' ta 102 Hp gücünde full bir traktör. 2011 ' de heralde Ankara fuarında da olacaklar diye tahmin ediyorum. CLAAS görmek istiyorsan Polat ' lıda bir satıcı var bildiğim kadarıyla. Orada gidip AXOS ' ları inceleyebilirsin. ENKA ' nın Ankara ' da merkezide var. Orada da traktörler ve biçerdöverler bulunuyor.
polatlı da claas bayisi olduğunu şimdi duyuyorum sen şu polatlıdaki bayinin adresi varsa yazsana.

ranger link=topic=37292.msg318133#msg318133 date=1293205414' Alıntı:
polatlı da claas bayisi olduğunu şimdi duyuyorum sen şu polatlıdaki bayinin adresi varsa yazsana.

Tam adres bilgilerini bilmiyorum. Fakat ben internette gezinirken bu bayinin ilanını buldum. İlandaki fotoğraflarda bayinin önünde AXOS' lar var. İlandaki fotoğraflardan belki sen tam yerini bulursun.

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-traktor-piril-piril-a-85-36867731/detay

alipasalierkan link=topic=37292.msg318138#msg318138 date=1293205835' Alıntı:
Tam adres bilgilerini bilmiyorum. Fakat ben internette gezinirken bu bayinin ilanını buldum. İlandaki fotoğraflarda bayinin önünde AXOS' lar var. İlandaki fotoğraflardan belki sen tam yerini bulursun.

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-traktor-piril-piril-a-85-36867731/detay
sağol Erkan galerilerin olduğu caddede daha yeni gelmiş sanırım bu ilandaki claaslar.Polatlıya gittiğimde bi bakayım şu axoslara :D

ranger link=topic=37292.msg318142#msg318142 date=1293206026' Alıntı:
sağol Erkan galerilerin olduğu caddede daha yeni gelmiş sanırım bu ilandaki claaslar.Polatlıya gittiğimde bi bakayım şu axoslara :D

Bir incele tabi çok kişi bana ne zaman Ankara ' ya gelcek diye soruyordu. Artık Ankara ' da var. Sadece gidip görmek Ankara ' lılara kalmış. Fotoğraflarını ve paylaşımlarınıda gittiğinde bekliyoruz.

alipasalierkan link=topic=37292.msg318121#msg318121 date=1293203274' Alıntı:

claas arion 640 cebis olanın fiyatı mı bu civarda erkan kararsız kaldık sen claas kullanan biri olarak tavsiye eder misin arionu ???

daywalker_59 link=topic=37292.msg318172#msg318172 date=1293208460' Alıntı:
claas arion 640 cebis olanın fiyatı mı bu civarda erkan kararsız kaldık sen claas kullanan biri olarak tavsiye eder misin arionu ???

Verdiğim fiyat CLAAS ARION 640 CIS versiyonun fiyatı. Yani bu fotoğraflardaki traktörün fiyatı. CEBIS versiyonunun fiyatını bilmiyorum. Şuan için sadece CIS versiyonu geliyor. ARION çok güzel bir traktör. Hele bu ARION 640 tam bir canavar. Bu traktörle her türlü ağır işi yapabilirsiniz. Kombine tarım için birebir diyebilirim. Arkasına düşünebildiğin piyasadaki en büyük ekipmanları takabilirsin. Hepsini rahatlıkla götürebilecek bir traktör. Sadece bu traktöre iş ve arkasına uygun ekipman olsun.

bizim de almak isteme sebeplerimizden biri kombineyi taşıyabilecek bir traktör olması belki çok oluyorum kusura bakma ama cebis ve cis arasında ne gibi bir fark var acaba ?? Ben tam bilmiyorum çünkü . . şimdiden tşk.

daywalker_59 link=topic=37292.msg318177#msg318177 date=1293208994' Alıntı:
bizim de almak isteme sebeplerimizden biri kombineyi taşıyabilecek bir traktör olması belki çok oluyorum kusura bakma ama cebis ve cis arasında ne gibi bir fark var acaba ?? Ben tam bilmiyorum çünkü . . şimdiden tşk.

CIS versiyonunda gösterge panelinde bir ekran var. Traktör ile ilgili bazı ayarları ordan yapıyorsun ve bilgileri oradan alabiliyorsun. CEBIS versiyonunda ise yan konsolda terminal sistemi var. Traktör hakkındaki tüm bilgileri anlık olarak oradan alabiliyorsun. Tüm ayarlarıda oradan yapabiliyorsun. CEBIS versiyonunun en önemli farkı Akıllı Yönetim Sistemi olması. Traktöre tarlaya girdiğinde ilk çizide yaptığın tüm işleri kaydediyorsun. Birdaha hiç ellemiyorsun. Çiftçekeri, difransiyel kilidini, vites seçimini PTO ' yu vb... özelliklerin hepsini bir daha kendisi başa geldikçe açıp kapatıyor. Bunların hangi sırada olacağınıda sen ilk çizide ayarlıyorsun. Birdaha aynı işlemleri senin ayarladığın sıraya göre kendisi yapıyor. En önemli farkı bu. Yaptığın işleride mesela pulluk sürümü, mibzer ekimi gibi farklı farklı kaydedebiliyorsun. Birdaha tekrar o işi yapacağın zaman onu seçiyorsun. Traktör daha önce senin ayarladığın ayarlara göre kendi yapıyor. Birde CEBIS versiyonunda elektronik valf kontrolleri var. Hidrolik çıkışlarını elektronik düğmeler ile kontrol edebiliyorsun. Ayrıca tam otomatik Hexactiv şanzımanda mevcut.

Yalnız CEBIS versiyonunu seçecek kişinin bana göre kendisi kullanması gerekiyor. CEBIS versiyonunu alıp şöfore verecekseniz. Hiç almanızı tavsiye etmiyorum. Birde kendiniz kullanacaksanızda azcık genç ve bilgisayardan hiç olmazsa anlayan biri olmalı. Çünkü artık belli bir yaşı almış ve bilgisayarla arası olmayan kişiye o traktörü vermenin hiç kıymeti yok. Kullanamadıktan sonra sadece boşa masraf olur. Her türlü özelliğini kullanabilecek bir kişi olması lâzım. Kısacası traktörün hakkını verecek biri olmalı. CIS versiyonunu her türlü kişi kullanabilir. CIS versiyonuda gayet donanımlı bir traktör. Çok konfor istiyorum ve kendim kullanacam derseniz CEBIS, Ama bana CIS yeter yaşlı, genç, şöfor birkaç kişi kullanacağız derseniz CIS derim. Zaten CIS versiyonuda kombineyi her türlü götürür.

aksoylar link=topic=37292.msg318182#msg318182 date=1293209752' Alıntı:
bu claas lar ne malı ?

Alman.

cok teşekkürler erkan makinayı ben kullanacağım o yüzden bu kadar ince araştırıyorum zaten :)) fiyat olarak aralarında çok bi fark var mı acaba ???

daywalker_59 link=topic=37292.msg318199#msg318199 date=1293210680' Alıntı:
cok teşekkürler erkan makinayı ben kullanacağım o yüzden bu kadar ince araştırıyorum zaten :)) fiyat olarak aralarında çok bi fark var mı acaba ???

Vallah fiyat farkı ne kadar olur bilemiyorum. Ama o özellikler için biraz fark olacağı kesin...:D

alipasalierkan link=topic=37292.msg318205#msg318205 date=1293210859' Alıntı:
Vallah fiyat farkı ne kadar olur bilemiyorum. Ama o özellikler için biraz fark olacağı kesin...:D

Haklısın , eh yapıcaz artık bişeyler verdiğin bilgiler içi sağol erkan