Çoban köpeği eğitimi

Yavru köpeğim var. 3 aylık kangal kırması koyunlara alıştırmaya çalışıyorum yemeğini tarlada veriyorum. Çevremden duydum birazda dayak işi yap dediler onuda yaptım. Ama sürekli geri eve geliyor. Koçun boynuzuna bağla dediler onuda yaptım. Bu seferde koç sürükleyip gidiyor. Nasıl alıştırmalıyım sizce? Koyunlardan çok korkuyo bu arada.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Koyuna giden ana baba köpek yoksa zor eğitirsiniz
Komşuların sürü varsa orda 3-5 ay gitsin gelsin
Dayakla zaten eğitim olmaz ödül vermeniz lazım
Köpeğin yediğini koyunun birine bağlayın açıktıkça ordan verin köpek yemek için o koyunun peşine düşer onunla giderken alışır

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Yavru köpeğim var. 3 aylık kangal kırması koyunlara alıştırmaya çalışıyorum yemeğini tarlada veriyorum. Çevremden duydum birazda dayak işi yap dediler onuda yaptım. Ama sürekli geri eve geliyor. Koçun boynuzuna bağla dediler onuda yaptım. Bu seferde koç sürükleyip gidiyor. Nasıl alıştırmalıyım sizce? Koyunlardan çok korkuyo bu arada.
Dayı köpek zaten neyin ne olduğunu daha bilmiyor çekiniyor sen gitmişsin koça bağlayıp sürükletmişsin dayak ta atmışsın merada dövmüşsüdür birde şimdi o köpek koça meraya heveslenir mi sence elbette zoru gördümü kaçacak eve hayvanların içinde besle merada ödül ver merada hayvanların yanında sevip besle