Cokcanlar balya makinası sigorta kesiyor.

Selamun aleykum balyaci kardeslerim. Makina bugun geldi hasbay sokulup yonca tarlasinda test edildi. Makina iyi calismasi felan ama 3-4 kere sigorta kestirdik. Ama sunu soyleyim biz bu ise yeni atildik gorundugu gibi kolay degil. Belki ilerleyen zamanlarda isi ogrenince kolay olur. Traktor ls u60 otta yapiyor suan hasbayli yemez dedi servis nasipse ls 70 lik dusunuyorum. Herkese bol kazanclar iyi aksamalr.
bd281deb122cc09fdb3ba3b321ba5ba0.jpg
46759710ed1d38316e45702126335dab.jpg
b39739656e20a8de3783e5501b17685b.jpg

Selamun aleykum balyaci kardeslerim. Makina bugun geldi hasbay sokulup yonca tarlasinda test edildi. Makina iyi calismasi felan ama 3-4 kere sigorta kestirdik. Ama sunu soyleyim biz bu ise yeni atildik gorundugu gibi kolay degil. Belki ilerleyen zamanlarda isi ogrenince kolay olur. Traktor ls u60 otta yapiyor suan hasbayli yemez dedi servis nasipse ls 70 lik dusunuyorum. Herkese bol kazanclar iyi aksamalr.
Kardeşim sigorta kesme benim çokcanlar makinamda da var ot tam kurumadığı için ağır oluyor ve birbirine dolaşık oluyor sen istediğin kadar ağır gitsende birden otu çekiyor ve sigorta kesiyor sigorta dediğin zaten 8 metrik cıvata normal yani samana benzemez saman kuru ve hafif

Abi sıkıntı yapma yonca serttir yoncada yapar bide yoncayı bağlamak kolay değil çok dikkat etmek lazım ee birazda acemilik var olur o kadar sen en zorundan başlamışın bağlamaya dert etme diğer otlarda değişir

Birzamsnlar aynı dert bizdede vardı soymadığım usta kalmadı bölgemde Balyacı arkadaşlarada sordum cevapsa aynıydı tek kelime ota keser dediler meslek sırrı yani al birkıtu cıvata 3000 balyada biterdi cıvatalar bıktım kına geldi nefret ettim geçen sene kıllanma kılavuzların karıştırdim ne marka olursa olsun servise ayarlatın diyor kayalıklardan birinde bi ayar dikkatimi çekti risk ams bi deneyim dedim denedim bi sezonda bir sigortA kesti sadece

Birzamsnlar aynı dert bizdede vardı soymadığım usta kalmadı bölgemde Balyacı arkadaşlarada sordum cevapsa aynıydı tek kelime ota keser dediler meslek sırrı yani al birkıtu cıvata 3000 balyada biterdi cıvatalar bıktım kına geldi nefret ettim geçen sene kıllanma kılavuzların karıştırdim ne marka olursa olsun servise ayarlatın diyor kayalıklardan birinde bi ayar dikkatimi çekti risk ams bi deneyim dedim denedim bi sezonda bir sigortA kesti sadece
Nasil bi ayar abi bu detayli anlatta hepimiz uygulayalim

Oncelikle hayırlı olsun.ot işi saman işine nazaran daha teferruatlıdır.nem, uzunluğu toplama düzeni hepsi balyayı etkiler.makşna düzenli namluda çalışmıyorsa yani biraz dolu biraz boş sa dolu olan kısmı birden almaya çalışır bunda acrmilik artı nemde olursa sigorta kesmesi gayet doğal makina koruma alıyor.u60 aslında küçük görünebilir ama 4 silindir bi traktör.bilinçli kullqnıldığında samandada gayet randıman alınabilir

bende ot bağlıyorum otda sigorta kesme işi oluyor hele acemisin biraz daha alışınca sigorta kesme işi minimuma inecek emin olabilirsin dert etme bolca yedek sigorta bulunsun yanında gerisi düzene girer ls 60 otun üstesinden gelir o motor yeter sana bence değişmene gerek yok