Dana marka ön dingil

Aklıma bir soru takıldı fren yapınca önler çekerde bağlı olmasa bile şaft kitlenir mi yoksa önleri de çekere almak lazım mı
Önlerin frenle kitlenip kitlenmediği anlamanın bir yolu var mı
Krikoyla önü kaldırsam el frenini çeksem ön tekerleri elimle çevirmeye çalışşam anlaşılır mı yada başka yolu var mı
Tek fren yapıp dönmeye çalışşam traktör dönmese kitliyor mudur
John deere de çekerde değilse önler kilitlemiyor bizimkilerde ama çekere alınca hepsi kilitleniyor ben karda denemelerini yapmıştım

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Abilerim merhaba. Cok tartışılan dana marka ön dingil hakkında bir soru soracaktim. Öncelikle uzel in 2005 yılında cıkardığı serilerde vardi. Bu seriler hangileri? 2005 model 3060 larda var mı? 3075d ve üstünde butun modellerde var biliyorum. Gri gövde nh 66s ler hangi marka ön dingil kullaniyor? John deere lerde var mi? Kisacasi hangi markalar kullaniyor bu ön dingili? Düşünceleriniz neler? Teşekkürler...
Senin bahsettiğin dif.
Otomatik daima kilitli dana ag65 modeli

Ve bu model sadece 2004 2005 ve bazı 2006 model mf lerde kullanıldı.
Onun haricinde türkiyede kilitli model kullanan olmadı.
Diğerleri. Balatalı lsd sınırlı kayıcı diff. Yani askıda kalır.

Senin dediğin model bu asla askıda kalmaz

Buda içeriği istavroz grubu yok bunda
IMG_20170831114224.jpg
Screenshot_2019-07-04-23-16-39-1.jpg
Screenshot_2019-07-04-23-16-20-1.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Senin bahsettiğin dif.
Otomatik daima kilitli dana ag69 modeli

Ve bu model sadece 2004 2005 ve bazı 2006 model mf lerde kullanıldı.
Onun haricinde türkiyede kilitli model kullanan olmadı.
Diğerleri. Balatalı lsd sınırlı kayıcı diff. Yani askıda kalır.

Senin dediğin model bu asla askıda kalmaz

Buda içeriği istavroz grubu yok bunda
Ekli dosyayı görüntüle 53417Ekli dosyayı görüntüle 53418Ekli dosyayı görüntüle 53419
Abi zahmet olmazsa hangi serilerde ve modellerinde oldugunu yazar misin?
3060 phantomlarda var mu varsa hangi modellerde var? Nh gri govde 66s de kullaniliyor mu?

• Beğen
5503 te dana yaziyor ön dingilde fakat orta baglanti haric tekerlerin saga sola donen baglanti yerinde gresörlük yok hepsi böylemidir, 5720 de carraro yaziyor onda gresörluk var, acaba camurluk altini sokup bakmakmi gerek
Bizim 5065 te de yok abi usta bunlar böyle dedi hatta çırak gresörlük için delik açtırmaya niyetlendi usta ona bağırmıştı sen mühendisinden daha mı iyi biliyorsun diye [emoji16]

• Beğen
Tepkiler: Anonim Trak

Bizim 5065 te de yok abi usta bunlar böyle dedi hatta çırak gresörlük için delik açtırmaya niyetlendi usta ona bağırmıştı sen mühendisinden daha mı iyi biliyorsun diye [emoji16]
Zaten 5 senedir oyle kullaniyorum sıkıntı cıkmadı fakat ortadaki gresörluk yagi tez bitiriyor gıcirama yapiyor yağladimi geciyor, carraroya bi kere yağ vur 1 sene gıciramiyor.