DEFNE SABUNU İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLURUM

Arkadaşlar Hatay da yöresel ürün olarak bulunan Defne bitkisiyle yapılan Sabun almak isteyen arkadaşlar vardır diye bu konuyu açıyorum
Ben kendimize yaptıracağım Ancak isteyen arkadaşlar var ise maliyetine yapıp kar ücreti almadan gönderim yapabilirim.
Bu arada İnternet de ki uygun ürünlere itibar etmenizi istemiyorum. Çünkü ticari olarak söylemiyorum bunu bilği amaçlı olarak söylüyorum bu konuyla ilğilenen arkadaslara.
Defnenin kg fiyatı burada en az 85-90 tl civarında ve bunun diger yagları, kostiği ve pişirme işlemleri var İnternette 15-20 tl ye satılan ürünlere itibar etmeniniz için size fiyatlarını yazarak açıklama yaptım.Çünkü satılan ürünlere bakınca maliyetinin çok altında oldugunu görünce Bu ürünlerin gerçek sabun olmadıgını düşündüğüm için size bilğilendirmek için yazdım . İyi günler. Resim temsilidir.

Resimler ve ekler

• images.jpg
    images.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 43
Hatay'a özgü defne ve zeytin yağından elde edilen, mantar, egzama gibi deri hastalıklarına karşı da faydalı olduğu bilinen Defne sabunu, yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi görüyor. Türkiye'de en çok Hatay'da yetiştirilen Defne, önce yağa sonrada sabuna dönüştürülüyor. Mikrop öldürücü özelliği olduğu bilinen Defne sabunu birçok saç ve deri hastalıklarına karşı sac ve deriyi koruyor. Mantar ve egzama oluşumunu büyük ölçüde engellediği bilinen Defne sabunu saç dökülmesinin de önüne geçer. Bu tarz faydaları da vardır.