dEğiştiğimiz Td 75 d shuttle ve damper kolu testi

Ynt: dEğiştiğimiz Td 75 d shuttle ve damper kolu testi

kadir 36 link=topic=76451.msg903932#msg903932 date=1404466118' Alıntı:
traktör indirirken yağı şanzıman a aldığı için zorlar yani rölanti sesi değişir boğuk çıkar bu benim traktörde de oluyor ben genelderrömork indirirken stop edip indiriyorum bide video çekmiş sin hareket esnasinda kolu çekmiş sin o Esna da kolu çekince hepsi zorluyor
traktör yağı sanzumana aldigı icin zorlanmaz her kol 2çıkışı kontrol eder bu nedenle kolu çektiginizde kolun kontrol ettigi 2 çıkıştan birisine basınç verirken digerininde taliyesi sağlanır fakat römork damperi gibi tek etkili pistonlu makineleri kullanırken kaldırırken sıkıntı yok ama indirirken kola yarım basmak gerekir aksi halde diger boş çıkışı devreye almış oluyorsunuz buda pompaya zarar verir. O seste o yüzden geliyor hortum takılı olmayan çıkışa basınç veriliyor..
Bazı traktörlerde arka spoll valf leri tek e düşürme vardır onlar ses yapmaz örn.uzel grubu..

volkanuzel link=topic=76451.msg903979#msg903979 date=1404488082' Alıntı:
traktör yağı sanzumana aldigı icin zorlanmaz her kol 2çıkışı kontrol eder bu nedenle kolu çektiginizde kolun kontrol ettigi 2 çıkıştan birisine basınç verirken digerininde taliyesi sağlanır fakat römork damperi gibi tek etkili pistonlu makineleri kullanırken kaldırırken sıkıntı yok ama indirirken kola yarım basmak gerekir aksi halde diger boş çıkışı devreye almış oluyorsunuz buda pompaya zarar verir. O seste o yüzden geliyor hortum takılı olmayan çıkışa basınç veriliyor..
Bazı traktörlerde arka spoll valf leri tek e düşürme vardır onlar ses yapmaz örn.uzel grubu..
verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim kardeşim bundan sonra dikkat ederim çünkü bizim işimiz hep damperli römork ile saman işi yapıyoruz hiç yapmasak yılda 250 araba saman yapıyoruz yani buda demek oluyorki bbu işlem i en az 250 kez yapıyoruz bundan sonra daha dikkat edeceğim verdiğin bilgi doğrultusunda

volkanuzel link=topic=76451.msg903979#msg903979 date=1404488082' Alıntı:
video ile gösterilse daha iyi anlardım ama yinede sağol verdiğin bilgi için Peki stop ettiğimizde o kolu sonuna kadar indirebilirmiyiz??