Denizbank Üretici Kart

Ynt: Denizbank Üretici Kart

Üretici kartın yıllık aidatından,dosya masrafından,alınan mazotun tl değeri kadar sigorta ücretinden,hayat sigortasından ve borç ödemesi yapmaya gittiğimizde karşımıza çıkarılacak olan diğer vs. lerden neden kimse söz etmiyor.? Kimsenin kimseye bedava hizmet verebileceği mantıklı geliyormu? Mazotunuzu vs nizi gidin tarım kredilerden alın,kredilerinizi ziraat bankasından kullanın ki tökezlediğinizde başınız ağrımasın. Bu özel bankalar insanın gözünün yaşına bakmaz.

http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/7114-bankadan-satilik-koeyler.html

Gününde ödersen iyi hoşta yalnız gününü geçirdiğin zaman tarlan elin yunan tohumuna gidiyo ve kart limitlerini sen 1 sene düzenli yatırdıysan öyle böyle uğraşıp yükseltiyolar tabi yüksek limitli kartın ödemeside zorlaşıyor (tabi limiti doldurduysanız). Çiftçinin hali ortada ister istemez o kart limiti bi şekilde zamanla doluyo ipin ucunu elinden bi kaçırırsan vay haline.... Kart limitinde en son 20.000 tl yi gördüm uyy-*s Kimse babasının hayrına faizsiz al git 6 ay sonra öde demez illaki bi yerden acısını çıkarıyolar..

vale link=topic=2031.msg655612#msg655612 date=1354219740' Alıntı:
zamanında para kaznıp ,peşin para çalışan çiftçi. kredi kartı kullanmaya mecbur bırakıldı .eskiden kredi kartımı vardı
1998 te sıfır aldığımız traktörü aynı sene içinde hasatta %100 den fazla faiz olmasına rağmen rahat ödemiştik.o zamanlar çiftçi ne üretse değerinde satabiliyordu.tüccarlar kapına kadar gelir senden ürün almaya çalışırlardı. düzgün yaptığın her türlü tarım ve hayvancılık işinden para kazanıyordun.2000 den önce nasıl mazot alacağız nasıl gübre alacağız diye çok sıkılmazdık.tekel vardı toprak mahsülleri ofisi ürettiğini alırdı kuru üzümü satmakta zorlanmazdın.2000 den önce şeker pancarı ekmeyi bıraktık.biz bıraktığımızda kilosu şeker oranıyla beraber 115 kuruştu.aradan 12-13 yıl geçti neredeyse aynı.kotaya bindi artık üretim.eskiden köyümüde 15-20 kişi pancar ekerdi.şimdi eken yok.kala kala çerezlik ayçiçeği mısıra kaldık.neden çiftçinin ürettiği ürün para etmezken mazot,gübre vb masrafların fiyatı sürekli artıyor.neden ülkende tarımsal üretim varken dışarıdan ürün alırsın.aynısı hayvancılıkta öyle.yem kaça para olmuş saman kaç para çıkmış ilaç fiyatları pahalı... süt para etmeyince herkes kısa yoldan emekli olmaya bakıyor inekler mezbaha kesilir canlı doğum yapacak yeni nesiller verecek hayvan kalmaz.dışardan kasaplık hayvanlar getirilir ..sözde kendi kendine yatabilecek sayılı ülkelerden biriyiz.siz bu zamanda bu yalana hala inanıyor musunuz? iyi uykular güzel ülkemin güzel insanları...

arkadaşlar özel bankaların hiç biri bizim için bir iş yapmaz sadece öyle gözükürler. evet bizde kullanıyoruz 15,000 limit var mecbur mazotta kulanıyoruz. buradaki 5 ay ötelme olayı kesinlikle çiftçiyi sevdikleri için değil olurda bi vade gününde ödenmezse geçikme faizine sokma mantığı ile çalışır. amannn dikkat

arkadaslar işler hep yolunda gidecek değil birde tersine gittiğini dusunursek odeyemezsek karta olan borcumuzu sonuc ipotek neyimiz varsa anında haciz bunun yerine tarım kredi kooparatifleri kullanırsak en azından onlar bi nevze daha insaflı en azından ek uzun zaman veriyorlar

mazot gübre için kullanıyoruz 10bin limitli denizbank, bankasyanın ticari kartı var 7500 limitli onuda aynı amaç için kullanıyoruz hatta yetmiyor bile mazot gübre almış başını gitmiş.
Denizbank bi yahudi bankasıdır diyorlar doğrudur da itirazım yok ama zorunlu olarak kullanmak durumunda bırakılıyoruz.5 ay bizim için iyi süre peşin para yok zaten kartla gidip milyarlık mazotu alıp gelip işleyip paraya çevirip ödeyebiliyoruz ama kesinlikle gerek kalmadıkça kullanmamak lazım ki zaten mutlaka bi yerde ipler kopacak diye düşünüyorum kimse kimseye hayrına yapmıyor bu işi.En yakın dostundan bile para alsan bi kaç ay içerisinde geri ister.Bilmiyorum birikmiş yapamıyoruz bi türlü açık kapanmıyor her yıl iş artıyor kazanç artıyor kalite artıyor ama borç bitmiyor çok kazanıyoruz belki ama tadı olmuyor açıkcası.
Kendi işimizde patronuz belki ama ismini bilmediğimiz insanlara uşaklık yapıyoruz bi bakıma

akyel54 link=topic=2031.msg655654#msg655654 date=1354222734' Alıntı:
arkadaslar işler hep yolunda gidecek değil birde tersine gittiğini dusunursek odeyemezsek karta olan borcumuzu sonuc ipotek neyimiz varsa anında haciz bunun yerine tarım kredi kooparatifleri kullanırsak en azından onlar bi nevze daha insaflı en azından ek uzun zaman veriyorlar
VErmez olsunlar 5 dıyorlar faızı 15 ıbuluyor nasıl oluyorsa. bu yıl erteleme oldu herkesi keklemişler yarısını yatırın felan deyip yeni ürün verelim sonra az daha yatır verecez edyım mılletı kandırdılar. Tohum dışarda 1150 tarım kredıde 1300 gubre 1300 orda 1500 ne anladık biz koorparatiften ki soygun resmen birde çiftçinin köylü ye kendi kendini kazıklattırıyorlar resmen.

emrah ağan link=topic=2031.msg655635#msg655635 date=1354221565' Alıntı:
1998 te sıfır aldığımız traktörü aynı sene içinde hasatta %100 den fazla faiz olmasına rağmen rahat ödemiştik.o zamanlar çiftçi ne üretse değerinde satabiliyordu.tüccarlar kapına kadar gelir senden ürün almaya çalışırlardı. düzgün yaptığın her türlü tarım ve hayvancılık işinden para kazanıyordun.2000 den önce nasıl mazot alacağız nasıl gübre alacağız diye çok sıkılmazdık.tekel vardı toprak mahsülleri ofisi ürettiğini alırdı kuru üzümü satmakta zorlanmazdın.2000 den önce şeker pancarı ekmeyi bıraktık.biz bıraktığımızda kilosu şeker oranıyla beraber 115 kuruştu.aradan 12-13 yıl geçti neredeyse aynı.kotaya bindi artık üretim.eskiden köyümüde 15-20 kişi pancar ekerdi.şimdi eken yok.kala kala çerezlik ayçiçeği mısıra kaldık.neden çiftçinin ürettiği ürün para etmezken mazot,gübre vb masrafların fiyatı sürekli artıyor.neden ülkende tarımsal üretim varken dışarıdan ürün alırsın.aynısı hayvancılıkta öyle.yem kaça para olmuş saman kaç para çıkmış ilaç fiyatları pahalı... süt para etmeyince herkes kısa yoldan emekli olmaya bakıyor inekler mezbaha kesilir canlı doğum yapacak yeni nesiller verecek hayvan kalmaz.dışardan kasaplık hayvanlar getirilir ..sözde kendi kendine yatabilecek sayılı ülkelerden biriyiz.siz bu zamanda bu yalana hala inanıyor musunuz? iyi uykular güzel ülkemin güzel insanları...

Cok dogru söylüyorsun sene 1982 den beri süt inegi besliyoruz hic bu yilki kadar zarar etmemistik yan gelirimiz olmasina ragmen zor ayakta duruyoruz
Bu böyle gitmez diyoruz ama düzelmesi icin de kimse bir sey yapmiyor. Hic mi görmüyorlar ciftcinin halini yaziklar olsun

denizbank işi o kadar abarttı ki hele son bir yıldır talep etmediğim halde eleman gönderdiler ,olmadı pancar kooparatifin den teklif ettiler olmadı tücardan gönderdiler olmadı son olarakta kargoyla gönderdiler olmadı artık burnumdan solur oldum bir daha gönderirlerse artık Cumhuriyet savcılığına baş vuracağım gibime geliyor. Denizbank duyduğuma göre Ruslara devir olmuş.Ha bu arada kimlik bilgilerinizede kayıtlı olduğunuz birliklerden veya yerlerden elde ediyorlar. illaki boçlanın borçlanın

bankalar borcunu gününde ödemeyen müşteriyi daha çok severler. yıl 2009. finansbanktan bir abimiz 5000 tl. kredi çekti 2010 mayıs vadeli. gününde yatıramadı. 2010 ağustosta beraber gittik yatırmaya. kredi çektiğinde dosya masrafı, kesintiler falan 4500 tl para geçmiş eline. vadesini 3 ay geçtiği için 5000 tl ye karşılık 12500 tl
para ödedik. el insaf yahu. siz siz olun özel bankalarla çalışırken 2 kere düşünün. şu durumda en çok parayı bankalar kazanıyor. günü geldiğinde borcunuzu mutlaka yatırın. 2 ineğiniz varsada satın yatırın. geleceğinizi
bankaların eline teslim etmeyin.

Kusura bakmayın da hangi petrolcü 6 ay faizsiz mazot veriyor size? TKK diyorsunuz kooperatif kadar çiftçiyi sömüren var mı şu ülkede?Kuraklık olduğu seneler güya düşük faizle kooperatif borcumuzu ertelediler,6 milyar borca 6 milyar faiz ödedik.Bir sene faiz ödedik diğer sene anaparayı ödedik.Eğer borcunu ödeyemiyorsan babanın oğlu olsa merhamet göstermiyor.4 seneye yakındır denizbankın kartını kullanırız.10 milyara yakın limitimiz var,bir seferde 2,5 tona yakın mazot ediyor.400-500 dönüm ekeriz bir o kadar da hirk var bize yetiyor.Ben bankaları savunmuyorum yanlış anlaşılmasın,hepsi soyguncunun önde gideni.Ama kooperatif de onlardan aşağı kalmaz.Borcunu gününde ödediğin sürece bankadan hiçbir sıkıntı çıkmaz.Senede yaşınıza göre 50-100 TL arası hayat sigortası alıyor,50 TL civarı da dosya masrafı.

mete26 link=topic=2031.msg655835#msg655835 date=1354257136' Alıntı:
bankalar borcunu gününde ödemeyen müşteriyi daha çok severler. yıl 2009. finansbanktan bir abimiz 5000 tl. kredi çekti 2010 mayıs vadeli. gününde yatıramadı. 2010 ağustosta beraber gittik yatırmaya. kredi çektiğinde dosya masrafı, kesintiler falan 4500 tl para geçmiş eline. vadesini 3 ay geçtiği için 5000 tl ye karşılık 12500 tl
para ödedik. el insaf yahu. siz siz olun özel bankalarla çalışırken 2 kere düşünün. şu durumda en çok parayı bankalar kazanıyor. günü geldiğinde borcunuzu mutlaka yatırın. 2 ineğiniz varsada satın yatırın. geleceğinizi
bankaların eline teslim etmeyin.

Bankalarin hic sucu gunahi yok sartlar belli borcunu odemezsen odemen erelen faiz aklin kesmiyorsa isine gelmiyorsa hic ugrasmayip elindeki imkanlarla isini yuruteceksin yoksa kabyaparken gozden olursun illaki

Çağrı link=topic=2031.msg655871#msg655871 date=1354272053' Alıntı:
Kusura bakmayın da hangi petrolcü 6 ay faizsiz mazot veriyor size? TKK diyorsunuz kooperatif kadar çiftçiyi sömüren var mı şu ülkede?Kuraklık olduğu seneler güya düşük faizle kooperatif borcumuzu ertelediler,6 milyar borca 6 milyar faiz ödedik.Bir sene faiz ödedik diğer sene anaparayı ödedik.Eğer borcunu ödeyemiyorsan babanın oğlu olsa merhamet göstermiyor.4 seneye yakındır denizbankın kartını kullanırız.10 milyara yakın limitimiz var,bir seferde 2,5 tona yakın mazot ediyor.400-500 dönüm ekeriz bir o kadar da hirk var bize yetiyor.Ben bankaları savunmuyorum yanlış anlaşılmasın,hepsi soyguncunun önde gideni.Ama kooperatif de onlardan aşağı kalmaz.Borcunu gününde ödediğin sürece bankadan hiçbir sıkıntı çıkmaz.Senede yaşınıza göre 50-100 TL arası hayat sigortası alıyor,50 TL civarı da dosya masrafı.

Tarım Krediler faizsiz 6 aylık mazot veriyor. Bizim köydeki biçerdöver sahiplerinin hepsi Mazotlarını Tarım Krediden alıyor. Bunların içinde daha önceleri Denizbank ile çalışanlar da var... Borcunu gününde ödemeyenlerin tabiki de hiçbir yerde kredisi kalmaz ama düşüp kalkmayan bir Allah dır derler, hepapsızlıktan değil de kuraklık vb doğal koşullardan başımıza bir hal gelip de zor durumda kaldığımız yıllar olduğunda, ziraat bankasının kredilerini kullandırın Tarım Kredi Koop lara olan borçlarımızın devlet tarafından faizsiz olarak birdahaki yıllara ertelenme olasılıkları var ama aynı konu özel bankalar için ne kadar geçerli olabilir,orası onların insiyatifine kalmış... Denizbank dan memnun olanlar da tabiki olacaktır. Şahsen,geçmiş yıllarda benim de Denizbank dan üretici kartım vardı ve bir yıllık kullanımım sonunda (uzun uğraşlar neticesinde) kapattırmak zorunda kaldım. Nedenini yazmaya kalkarsam uzun olacak, ama, bir koyundan iki post çıkarmaya kalktıkları için dersem özetlemiş olurum.

http://www.trakkulup.net/haberler-desteklemeler/6-ay-vadeli-mazota-ilgi/

768 link=topic=2031.msg655886#msg655886 date=1354278118' Alıntı:
Tarım Krediler faizsiz 6 aylık mazot veriyor. Bizim köydeki biçerdöver sahiplerinin hepsi Mazotlarını Tarım Krediden alıyor. Bunların içinde daha önceleri Denizbank ile çalışanlar da var... Borcunu gününde ödemeyenlerin tabiki de hiçbir yerde kredisi kalmaz ama düşüp kalkmayan bir Allah dır derler, hepapsızlıktan değil de kuraklık vb doğal koşullardan başımıza bir hal gelip de zor durumda kaldığımız yıllar olduğunda, ziraat bankasının kredilerini kullandırın Tarım Kredi Koop lara olan borçlarımızın devlet tarafından faizsiz olarak birdahaki yıllara ertelenme olasılıkları var ama aynı konu özel bankalar için ne kadar geçerli olabilir,orası onların insiyatifine kalmış... Denizbank dan memnun olanlar da tabiki olacaktır. Şahsen,geçmiş yıllarda benim de Denizbank dan üretici kartım vardı ve bir yıllık kullanımım sonunda (uzun uğraşlar neticesinde) kapattırmak zorunda kaldım. Nedenini yazmaya kalkarsam uzun olacak, ama, bir koyundan iki post çıkarmaya kalktıkları için dersem özetlemiş olurum.

http://www.trakkulup.net/haberler-desteklemeler/6-ay-vadeli-mazota-ilgi/
Valla abi şu an için Tarım Kredi ne yapar ne eder bilgim yok,çünkü bize attıkları kazıktan sonra biz uzak durmaya çalışıyoruz :) Dediğin gibi durumlar da olabiliyor tabi,ancak biz mazotu taksit taksit alıyoruz ödemeler 2 milyarlık falan oluyor birikmeden kapanmış oluyor.Herkesin çalışma şekli farklı tabi,ama Tarım Kredinin faizsiz borç ertelediğini ben hiç duymadım :) Mazot için konuşmuyorum kuraklık vs için.İşte bizim burada herkes nerdeyse anapara kadar faiz ödedi kuraklıktan dolayı borçların ertelendiği sene.Tarım Kredi azcık daha adam gibi işlese aslında çok avantajlı.Ama işleyişi çok kötü.

Denizbank dan üretici kartım vardı ve bir yıllık kullanımım sonunda (uzun uğraşlar neticesinde) kapattırmak zorunda kaldım. Nedenini yazmaya kalkarsam uzun olacak, ama, bir koyundan iki post çıkarmaya kalktıkları için dersem özetlemiş olurum.
abi dediğin gibi denizbank finasbank gibileri war adamın elini alsa kolunu kopartıyorlar karşı tarafla hiç insiyatifleri yok..adamlar parayı ödemek için değil ödetemeyipde faizden kazanmak için ugraşıyorlar..
bu kart mevzusunda babama vermişler bayidde oturuken 2-3 kişi alırken yazın demiş hep iyi yönlerini demişler tam çıkarken babamın aklıan gelmiş kart ücreti ne kadar deyince normal bankalar 50 se bunlar 100 lira çekmiş olay orda koptu zati..
o adamlr boşuna gezmiyor o kadar memuru war masrafız diyorlarsa elbet diyer yerden 2 katını dayıyorlar sadece adı değişiyor bazen :D

tm belki komşunan o kadar para istesen vermz ama her bankadanda kredi çekilmez..

düzgün kullanacaksın hesabını iyi yap.kimse kimseye hatire para vermiyor.baba ogula vermiyor.kim kime borç veriyor.kim kimin elinden tutuyor.mecbursun sisiteme dahil olmaya.
suçlu hükümet niyemi derseniz kar aidatlarını,faizlerini,sigorta masraflarını ,dosya masraflarını vs bu giderleri bir yasal sürece baglamadı.bağla sorun çözülür.

hesabını güzel yapıp borcunu zamanında ödersen kredi kartı kadar güzel başka bir ödeme aracı yok. Her güzelin bir kusuru var. Tarım kredi ve zıraat bankası kadar iftçi düşmanı başka kuruluş yok. Esnafta peşin gübrenin torbası 48 lira tarım kredide 57 lira bir ton gübrede 180 lira fark ediyor. Özel bankalar alacağını alabilmek için esneklik sağlıyorlar, tarım kredi işi yokuşa sürüyor. kısacası çiftçinin köylünün parasıyla çiftçiye efelik yapıyor.

stulu link=topic=2031.msg655991#msg655991 date=1354293286' Alıntı:
hesabını güzel yapıp borcunu zamanında ödersen kredi kartı kadar güzel başka bir ödeme aracı yok. Her güzelin bir kusuru var. Tarım kredi ve zıraat bankası kadar iftçi düşmanı başka kuruluş yok. Esnafta peşin gübrenin torbası 48 lira tarım kredide 57 lira bir ton gübrede 180 lira fark ediyor. Özel bankalar alacağını alabilmek için esneklik sağlıyorlar, tarım kredi işi yokuşa sürüyor. kısacası çiftçinin köylünün parasıyla çiftçiye efelik yapıyor.

Sonuç olarak anlaşılan o ki, elinizde bir bıçak var, tabiki yararlı bir alet ama kullanırken dikkat etmezseniz birtaraflarınızı kesme ihtimaliniz yüksek... Gübre konusu açılmışken,tahliller neticesinde sahte gübrelerden veya gübrelerin içindeki değerlerin olması gerekenden düşük olduğu söylentileri var. Üç kuruş ucuza alalım derken burnuüstü çakılmayalım. Burasının Türkiye olduğunu aklımızdan çıkarmamak lazım.

http://www.anayurtgazetesi.com/default.asp?page=haber&id=421605