Deutz 5090 g

Td75d verip bu traktörü almak istiyorum. Ama deutz hakkında hiç bi bilgim yok .
2. El piyasası nasıl?
Sıfır mı almalı 2. El mi ?
Yedek parça, servis ağı ne durumda ?

Td75d verip bu traktörü almak istiyorum. Ama deutz hakkında hiç bi bilgim yok .
2. El piyasası nasıl?
Sıfır mı almalı 2. El mi ?
Yedek parça, servis ağı ne durumda ?
Servis ağı fena sayılmaz. En azından Karadeniz bölgesi için. Kalite olarak td yi kesinlikle aramazsın. 2. El piyasasına gelirsek Türk Traktör ürünlerine göre bi tık zayıf, son olarak paran varsa kesinlikle sıfır al. Genelde böyle traktörler özellikle az saatte ise bilmeyen tarafından kullanılamayıp satılıyor. Kişi bilmediği için traktörün en zayıf noktası neresi ise orayı haşat edip bırakıyor, tecrübeyle sabit.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Servis ağı fena sayılmaz. En azından Karadeniz bölgesi için. Kalite olarak td yi kesinlikle aramazsın. 2. El piyasasına gelirsek Türk Traktör ürünlerine göre bi tık zayıf, son olarak paran varsa kesinlikle sıfır al. Genelde böyle traktörler özellikle az saatte ise bilmeyen tarafından kullanılamayıp satılıyor. Kişi bilmediği için traktörün en zayıf noktası neresi ise orayı haşat edip bırakıyor, tecrübeyle sabit.
Hocam john deer hakkında bilgin var mı peki ?
Örneğin nh de td serisinden birazdaha konforlu ve fiyat konusunda tuzlu tr5 serisi var ? Jd de hangi modeller bunlara denk ?

Jd hakkında bir bilgim yok bizim buralarda çok az var ama kalite olarak çok iyi diyorlar. Benim bölgedeki beygir aralığı 65 100 arası olduğu için tr5 hakkında çok bilgim yok. Tahminen karşılığı jd 6mc serisi olsa gerek. Etrafında olan traktör al. En önemlisi alıcağın makinanın servisi olsun. O tabela olsun yani. Ben case aldım nh servisi halleder diye adamlar traktörden anlasa bile incelikli olarak bilmiyorlar ister istemez. Marka olarak ben alsaydım jd m serisi ya da farmall c serisine bakardım. İthal her zaman ithaldir. @The Hoca benden daha bilgilidir bu konuda. Saygılar... 🖐️

Son düzenleme:
Örneğin nh de td serisinden biraz daha konforlu ve fiyat konusunda tuzlu tr5 serisi var ? Jd de hangi modeller bunlara denk ?
John Deere bizim çevrede az olarak kullanılan bir traktör markasıdır, haliyle servise de az sayıda makine geliyor.
JD 5105 M ile Case Farmall 115 C aynı segment traktördür.NH T5 ve TR5 bir üst segment modeldir.
Kayran arazide 5105 M , MF 5440 modelden bir tık daha az yakıtla pulluk sürebiliyor.
Traktörlerin bazı modellerinde Çin malı transmisyon dişlisi ve imitasyon (taklit, yan sanayi ) malzemeler kullanılıyor.
Malzeme dayanımı konusunda bir şey diyemiyoruz.
Bizim sahada gezer işlerimiz çok olduğu için her yerde servisi bulunabilen marka tercih ediyoruz.

John Deere bizim çevrede az olarak kullanılan bir traktör markasıdır, haliyle servise de az sayıda makine geliyor.
JD 5105 M ile Case Farmall 115 C aynı segment traktördür.NH T5 ve TR5 bir üst segment modeldir.
Kayran arazide 5105 M , MF 5440 modelden bir tık daha az yakıtla pulluk sürebiliyor.
Traktörlerin bazı modellerinde Çin malı transmisyon dişlisi ve imitasyon (taklit, yan sanayi ) malzemeler kullanılıyor.
Malzeme dayanımı konusunda bir şey diyemiyoruz.
Bizim sahada gezer işlerimiz çok olduğu için her yerde servisi bulunabilen marka tercih ediyoruz.
Td serisiyle az çok aynı fiyat düzeyinde fakat konfor-yakıt olarak daha iyidir dediğiniz bi marka/model varmı ?

• Beğen
Td serisiyle az çok aynı fiyat düzeyinde fakat konfor-yakıt olarak daha iyidir dediğiniz bi marka/model var mı ?
TD serisi çamur arazide yaş sürümde gayet başarılı iş çıkarır, Steyr 768 gibi tekerin biri patiye düşünce ters tarafa güç aktarımı verir.Patinaj pedalıyla uğraştırmaz.
Motor grafikleri olarak en yakın Deuthz var ama 4*4 çapraz asılıyor, yaş sürümde tatsız iş yapar.
JD 5M serisi motor kısa devir çalışmalı olduğundan patinaj istekleri fazla olur.
Perkins motorların patinaj eğilimlerini anlatmaya gerek yoktur.
Kubota M108 S , tork eğrisi TD ye biraz benziyor ama güç eğrisi 2600 rpm de max güç verdiği için sabit güç aralığı bulunmadığı için çamur zeminde ne kadar başarılı olabilir, bilemiyorum, kullanmadık.
Sebepsiz yere TD100 modeli en çok satan model olmuyor , sulu tarım arazisindeki çeki gücü ve yakıt iyidir.

TD serisi çamur arazide yaş sürümde gayet başarılı iş çıkarır, Steyr 768 gibi tekerin biri patiye düşünce ters tarafa güç aktarımı verir.Patinaj pedalıyla uğraştırmaz.
Motor grafikleri olarak en yakın Deuthz var ama 4*4 çapraz asılıyor, yaş sürümde tatsız iş yapar.
JD 5M serisi motor kısa devir çalışmalı olduğundan patinaj istekleri fazla olur.
Perkins motorların patinaj eğilimlerini anlatmaya gerek yoktur.
Kubota M108 S , tork eğrisi TD ye biraz benziyor ama güç eğrisi 2600 rpm de max güç verdiği için sabit güç aralığı bulunmadığı için çamur zeminde ne kadar başarılı olabilir, bilemiyorum, kullanmadık.
Sebepsiz yere TD100 modeli en çok satan model olmuyor , sulu tarım arazisindeki çeki gücü ve yakıt iyidir.
Bizim burda tarla işlerimiz yok. Yılda 4 5 dönüm buğday anca ekerim. Genel olarak çayır biçme ve gezer(sap toplamalı saman makinası) işleri var. Bu makinayla biçtiğimiz çayırları saman yapıyoruz. Bölgemiz dağlık olduğu için 4x4 traktörler zaten 1. Önceliğimiz ki bu saman makinası yokuşlarda traktörü baya bi zorluyor.

2. Olarak istediğim çayır biçme gibi fazla güç gerektirmeyen işlerde traktörün fazla yakıt tüketmemesi. Burdada 3 silindirli traktörler bana cazip geliyor.

Bu söylediklerime göre önerdiğiniz bi model var mı ?

• Beğen
Örneğin nh de td serisinden birazdaha konforlu ve fiyat konusunda tuzlu tr5 serisi var ? Jd de hangi modeller bunlara denk ?
Bizde 2 adet johndeere mevcut köyümüzde toplamda 6 adet jd var kullanıcıları ve biz memnunuz ufak tefek arızalar hariç arıza vermiyo! Bakımını yapıp geçiyoruz yakıt ve performans eğrisinde kötü şöhreti bence tamamen hurafe... tr5 serisine denk ürünleri 6bin serilerinde mevcut tabi 6bin seri tamamen ithal fiyat olarak ciddi tuzlu bu makinalarda arıza nedir bilmeden kullanan çok köyde 6230 var 2010 altı daha arıza yapmadı 9000 saati geçikti!

• Beğen