Deutz agrofarm 420 aldik traktoru bilen kisilerden bilgi istiyorum

1478015506036.jpg1478015524099.jpg

Hayirlisi ile 95 i verdik alana satana hayirli olsun.Artik yeni traktorde paylasim yapacagim insallah burdan traktoru bilen kullanan arkadaslar yorum yaparsa sevinirim iyi gunler

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Tesekkur ederim. 95 in ustune 65 verdik galiba telefonda pek konusamadimda net bir bilgim yok hostes koltugu varmidir biliyomusunuz ?

malesef bırak hostes koltuğu kıçını dayayacak yer bile yok sol tarafda levye var mazallah :D
işin şakası kabin görüş açısı ses izolasyonu olsun çok hoş ama şöförden başka kişiye yer yok maalesef.Ama 5G serilerinde vardı.

Hayırlı olsun traktörünüzde Shuttle varmı? Bu traktörlerin en kötü yanı kabinleri. Biraz dar gibi ve Hostes koldugu yok ,shuttle bir ara koymuslar sonra kaldırmışlar ,5 serisinin kabinlerini koysalar süper olacak. SDF nin İngiliz sitesine bakıyorum Agrofarm ları full+full ttv şanzımanlı halde satışa sunmuşlar. Şuan Türkiyede sdfnin katalogdaki ürün gamı yetersiz. Sınırlı sekilde sunmuşlar. İnsallah pazarı görüp daha iddalı özelliklerle getirirler.

hayırlı olsun başka bir konuya yazmıştım bu yazıyı burayada kopyalayayım:)

1-Traktörü uygun yakıt için 1400-1800 devirde kullanmak gerek çünkü en çok bu devir aralığında tork açıyor(420 modeli için 1400-1700).
2-Hassasiyeti iyi ayarlamak gerek sarı kolu(içteki kolu) gezer konumda kullanmanız gerek yeşil kolu ise istediğiniz konumda kullanın (derinliği ayarlıyorsunuz)sarı koldan kesinlikle derinlik ayarı yapılmaz en aşşağıya getirirseniz hassasiyet açılmadığı için motor çekmez.
3-Traktörde hi lo varsa (düğme) düğmeyi kaplumbağadan tavşana atarken gazı kesin biraz kesin eğer hi dan low a (tavşandan kaplumbağaya) düşürülecekse tam düğmeye basacağınız an gaz verin.
4-Zaten biliyorsunuzdur ama tüm filitreleri ve yağlarını zamanında değiştirin şanzuman filitresi özellikle (zamanında değişmezse problem olabiliyor).
5-Euro dizel kullanın (biz euro kullanıyoruz pro koyduğumuz zaman duman yapıyor).
6-Nadasta defransiyel kilidini kullanıyoruz (pek çok kişi bunu kullanmıyor eğer tarla yamuksa kullanmayın derim) çizinin bitmesine 10 -15 metre kala kilidi devrenen çıkarıyoruz (debriyaja basmaya gerek yok elektronik kilit olduğu için) devrenden çıkartmassanız belli olur zaten motor dönmez dişlilere zararı olur.
7-Çalıştırırken(start ederken) klima açık olmasın.
8-İleri geri manevra yaparken mekik kolunu debriyaja basmadan çıkartmayın.
9-Bayır aşşağı inerken vitesi boşa almayın(motorun yakıtı filan biterse biryerde kalırsanız motoru çektirmeyin uzun mesafe)
10-Sert kullanmayın (her traktörde olduğu gibi problem yaratır;))
11-Biz ön janta ağırlık taktırdık faydasını görüyoruz tavsiye ederim.

kabinin iç hacmi çok küçük filan değil, sanki ölçmüşler gibi burada millet yazıp çizip duruyo at koşturulacak değil kabinde... hostes koltuğu yok bunu ben şahsen problem etmem hosteslik iş olmuyor deutz da hosteste pilotta sensindir ;)
Umarım faydalı olmuştur tekrardan hayırlı olsun:)

Son düzenleme:
yıl başında bende 430 unu aldım traktör gayet kullanışlı baştan levyeli olması biraz sıkıntı gibi görünsede alışınça bir sıkıntı yok 1 yıla yakın zamandır kullanıyorum şimdiye kadar hiç motoru bayıtamadım arkasına uygun malzeme kullanırsanız yakıt konusunda gayet çimridir.kabin konusuna gelimce traktörün kendisi büyük olduğundan kabin kücük geliyor ama şöför için gayet konforlu ve kabin tekerleklerden içeride olduğu için tarla kenerlarındaki çalıya ve ağaçlara dokunmuyor. kullanım için gerekli bilgileri görkem vermiş zaten hayırlı olsun güle güle kullan.

• Beğen
Tepkiler: aykut40