DEUTZ FAHR 4100E

Selamın aleyküm sayın trakkulüp üyeleri mf 275 82 kullanıcısıyım.Traktörümü değiştirmek istiyorum.Kuru tarım yapmaktayım.
Deutz fahr yerli montaj sdf motor olan modeli 4100e almayı düşünüyorum.
300 dönüm senelik kuru tarım ile uğraşıyorum.
Ayrıca 120-150 dönüm kavun ekiyorum.
97 beygir max gücü,nominal devri 94 beygir.
Kullanacağım ekipmanlar şu şekilde
5li 12li pulluk standart,13 lü 2 şase kazayağı
Benim bu işimi görür mü elektronik traktör almayı düşünmüyorum.

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
Selamın aleyküm sayın trakkulüp üyeleri mf 275 82 kullanıcısıyım.Traktörümü değiştirmek istiyorum.Kuru tarım yapmaktayım.
Deutz fahr yerli montaj sdf motor olan modeli 4100e almayı düşünüyorum.
300 dönüm senelik kuru tarım ile uğraşıyorum.
Ayrıca 120-150 dönüm kavun ekiyorum.
97 beygir max gücü,nominal devri 94 beygir.
Kullanacağım ekipmanlar şu şekilde
5li 12li pulluk standart,13 lü 2 şase kazayağı
Benim bu işimi görür mü elektronik traktör almayı düşünmüyorum.
4065 e kullanıyoruz 65 beygire bile bi tık küçük gibi yakınımız 100 e aldı o da bizim gibi kısa oluşudan şikayetçi fiyatıda yüksek 5090 g daha mantıklı 350 bin lira gibi fiyatı var hiç yanaşmayın o beygirde deutza ikinci el süper traktörler var o fiyata 5410 olabilir

4065 e kullanıyoruz 65 beygire bile bi tık küçük gibi yakınımız 100 e aldı o da bizim gibi kısa oluşudan şikayetçi fiyatıda yüksek 5090 g daha mantıklı 350 bin lira gibi fiyatı var hiç yanaşmayın o beygirde deutza ikinci el süper traktörler var o fiyata 5410 olabilir
Şasenin kısa olması çok rutinsiz duruma sokabilir mi ben yakından gördüm bu seriyi ama tarlada youtube dan başka görmedim aynı zamanda dik arazim az ondan da söylemde bulundum. Teşekkür ederim cevabınız için

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
300 dönüm ekili olsa, 300 nadas olsa üzeine 150 de kıraç kavun 275 gayet yeterli bence 450 dekar yeri 10 günde sürer 3 günde kazağı çekersin zaten kuru tarım ekili yere ilaç gübre toplamda 2 gün buğday eksen 300 dönüm maksimum 3 gün hadi üzerine merdane çektik 1 günde o 3 kat kazayağı çeksek 9 gün hasatı da kat senede 1 ay çalışmıyordur 275 :)

300 dönüm ekili olsa, 300 nadas olsa üzeine 150 de kıraç kavun 275 gayet yeterli bence 450 dekar yeri 10 günde sürer 3 günde kazağı çekersin zaten kuru tarım ekili yere ilaç gübre toplamda 2 gün buğday eksen 300 dönüm maksimum 3 gün hadi üzerine merdane çektik 1 günde o 3 kat kazayağı çeksek 9 gün hasatı da kat senede 1 ay çalışmıyordur 275 :)
Aynı dediğin gibi 12 senedir bende rektefeye yaptırdım bugüne kadar tarlada kalmadım toz toprak bitiriyor bunlarda diferansiyel de yok toprağın altı tutmazsa lastik dönüp duruyor şimdi teknoloji devri g seriside iyi gözüm var ama bilmiyorum hocam nasip

Aynı dediğin gibi 12 senedir bende rektefeye yaptırdım bugüne kadar tarlada kalmadım toz toprak bitiriyor bunlarda diferansiyel de yok toprağın altı tutmazsa lastik dönüp duruyor şimdi teknoloji devri g serisinde gözüm var ama bilmiyorum hocam nasip
Senede 270 saat çalışıyorum büyük makine olsa 150 200 e kadar iner hızlı teferruatlı olmasından dolayı

Hocam 2el almayı pek uygun görmüyorum Bi nedeni yok ama
Sıfır almak kendi kendimizi bitirmek gibi çok saçma fiyatlar 2. El temiz traktör bulunur uzun süre çalışmaz diye düşünüyorsunuz ama 275 kaç senedir ayakta o teknolojideki traktör bu kadar yıl ayaktaysa günümüz teknolojisi ve kalitesi ile üretilen traktörlerin ömrü daha uzun olacaktır