Deutz Fahr Agrolux 65 4WD

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun bir araştırma ve fikir alışverişinden sonra, hem kabinli hem görece yeni, hem de çift çeker bir traktör almak için bütçemin bir hayli üzerine de çıkarak, bu modelde karar kıldım. Şu traktörü almak istiyorum yorumlarınızı bekliyorum:

Kliması var, turbosu var. Çalışma saati 2000’de. Az da yakıyor diyorlar. Motoru çok güçlü değil biliyorum ama ben onu tolore edebilirim. Hiç satılmayacak bir traktör olmasın yeter :)

ÖZMENLERDEN MAYAR DEUTZ FAHR AGROLÜX 65 İlan No: 977752393
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...n-mayar-deutz-fahr-agrolux-65-977752393/detay

@The_Hoca @darende44 @filizma @YUSUFTUYLUOGLU @KaraSaban22 @cemal ÖZTÜRK

Merhaba Arkadaşlar,

Uzun bir araştırma ve fikir alışverişinden sonra, hem kabinli hem görece yeni, hem de çift çeker bir traktör almak için bütçemin bir hayli üzerine de çıkarak, bu modelde karar kıldım. Şu traktörü almak istiyorum yorumlarınızı bekliyorum:

Kliması var, turbosu var. Çalışma saati 2000’de. Az da yakıyor diyorlar. Motoru çok güçlü değil biliyorum ama ben onu tolore edebilirim. Hiç satılmayacak bir traktör olmasın yeter :)

ÖZMENLERDEN MAYAR DEUTZ FAHR AGROLÜX 65 İlan No: 977752393
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...n-mayar-deutz-fahr-agrolux-65-977752393/detay

@The_Hoca @darende44 @filizma @YUSUFTUYLUOGLU @KaraSaban22 @cemal ÖZTÜRK
Fiyatı normal klima iyi bir markaysa 10 bin rahat koyar üstüne bizim köyde vardı aynı seriden yol yakıtı fazla geldi bir teneke mazotla istediğim mesafeyi katedemedi benim valtra dan bile fazla yakıyordu belki o makinanın pompa ayar sorunu olabilir Deutz kullanıcıları yakıtı ile hava atar . Aynı kişide 65/70 tumosan da vardı tumasana göre aşağı kalıyor iş performansı ve yakıtta istediği performansı alamadı. 140 bine satılığa çıkardı ilçede galeride durdu bugün galiba köye geri götürüyordu.

Son düzenleme:
Fiyatı normal klima iyi bir markaysa 10 bin rahat koyar üstüne bizim köyde vardı aynı seriden yol yakıtı fazla geldi bir teneke mazotla istediğim mesafeyi katedemedi benim valtra dan bile fazla yakıyordu belki o makinanın pompa ayar sorunu olabilir Deutz kullanıcıları yakıtı ile hava atar . Aynı kişide 65/70 tumosan da vardı tumasana göre aşağı kalıyor iş performansı ve yakıtta istediği performansı alamadı. 140 bine satılığa çıkardı ilçede galeride durdu bugün galiba köye geri götürüyordu.
Sağol abi moralimi bozdun 😅😅 bu fiyattan aşağıya da indiriyor sahibi bana. O arkadaşın traktörü kaç saatte? Kabini var mı? Belki onla görüşürüz?

Motor gücü , max 45,6 kw, 61 hp , 2200 rpm devirde, radyatör hariç ölçüm,
Tork , 240 n.m. , %20 tork yedeği var, stabil çalışmalı traktör.
12*3 , levyesiz şanzıman ,
Hidrolik kapasite 3 ton , debi , 33 lt/dk , damperi biraz ağır kaldırır,
Güncel modeller 50-60 lt/dk debi verebiliyor.
Traktör ağırlığı kabinli 4*4 modelde 3 ton civarıdır.

Regülatör ayar yapılırsa yakıt ve çekiş normalleşir.
Çeki gücü olarak turbolu bir Fiat 60 66S model gibi olmaz.
Fiat 54C modelden biraz farklı olabilir.
Same Argon 3 ^ 65 , 62 hp, 245 n.m. tork traktörü regülatör ayarlı kullandık, bir alt modeli.
Çift devir kuyruk mili mevcut, 4 tekerde fren mevcut.
Fren merkezlerinin hava alması konumu bu modellerde uğraştırıcı oluyor.
Euro3A emisyon seviyesinde motor kullanıyor.
Traktör genel ve ağır bakımları yapılıysa fiyat makul gibi duruyor.
Alım satımları bu traktörlerin biraz yavaş gittiği içinde bir şey demek istemeyiz.
Eskiden 23000 TL ye 49 hp lik tek çeker traktör alıp 6 ay kullanıp 20 000 TL ye galeriye verdiğimizde oldu.
24 000 TL ye traktörü alıp bir yıl sonra 27 000 TL ye verdiğimizde oldu.

Benzer traktör modeli olarak Erkunt 58 E , 4*4, 2016 model kullanıcısıyız.
43,7 kw, 58,6 hp , 230 n.m. tork , %30 tork yedeği , Ford motor yapısında olduğundan yaş zeminlerde motor anma gücü devirlerini (2000-2300 rpm ) rahat kullanabiliyoruz. Çeki demiri gücü olarak Erkunt daha performanslı bile olabilir.
Mazot pompası düz pompa olduğundan ayar verildiğinde performans çok değişiyor.

Sağol abi moralimi bozdun 😅😅 bu fiyattan aşağıya da indiriyor sahibi bana. O arkadaşın traktörü kaç saatte? Kabini var mı? Belki onla görüşürüz?
Sana 150 bin sayar sana değil 10 bin pazarlık payı vermiş kim ararsa.
Bizim köydeki 3000 gibi bir çalışma saati vardı arka lastik sıfır önler yarım model 2016
Senin gösterdiğin ilandaki ile aynı kabin var klima yok. O motor ilanda yok o dediğim motoru tavsiye etmem sana ama illa sor dersen fiyat teklifi alırım

Same Argon 3 ^ 65 , 62 hp, 245 n.m. tork traktörü regülatör ayarlı kullandık, bir alt modeli.
Alım satımları bu traktörlerin biraz yavaş gittiği içinde bir şey demek istemeyiz.
Eskiden 23000 TL ye 49 hp lik tek çeker traktör alıp 6 ay kullanıp 20 000 TL ye galeriye verdiğimizde oldu.

43,7 kw, 58,6 hp , 230 n.m. tork , %30 tork yedeği , Ford motor yapısında olduğundan yaş zeminlerde motor anma gücü devirlerini (2000-2300 rpm ) rahat kullanabiliyoruz. Çeki demiri gücü olarak Erkunt daha performanslı bile olabilir.
Hocam birde bununla foton 604 ü bir kıyaslarmısız teknik olarak hangisi üstün Deutz 65 le

Hocam birde bununla foton 604 ü bir kıyaslar mısız teknik olarak hangisi üstün Deutz 65 le
Motor gücü olarak ,
44 kw, 230 n.m. tork ve 45,6 kw, 248 n.m tork olan modelleri var.
60 hp sınıfını rahatlıkla çeki gücü olarak karşılar.
4 lt lik atmosferik motor kullanılmış,
Motor haritası hakkında bilgi bulamadım,
Bulursak konuya devam ederiz.

Erkunt’lar çok daha uygun İrfan Hocam, daha tavsiye ise onlara da bakarım, hem de daha yüksek model gelir 58E bu fiyatlara. Ben Deutz daha iyidir gibi düşünmüştüm ama piyasa sağlamlık vs olarak. Daha tercih edilir bir traktör ise daha temiz daha yenileri var bu fiyatlara.

65 hp segmentinde,daha iyi traktör varsa gelsin bununla tarlaya pulluğa,
Tonlarca yük ile,rampa aşağı indirsin,
Bundan az yakıt yaksın,
Bundan seri olsun,
4 tekerde disk fren,
Her noktası emsalsiz sağlam olsun,
Sız veriyorum,bende satıp o marka ve modeli alacağım.

Herşey teknik veriyle bitmiyor,
Tarla ve genel kullanım tecrübe verileri asıl verilerdir.

Selamlar,🙏

65 hp segmentinde,daha iyi traktör varsa gelsin bununla tarlaya pulluğa,
Tonlarca yük ile,rampa aşağı indirsin,
Bundan az yakıt yaksın,
Bundan seri olsun,
4 tekerde disk fren,
Her noktası emsalsiz sağlam olsun,
Sız veriyorum,bende satıp o marka ve modeli alacağım.

Herşey teknik veriyle bitmiyor,
Tarla ve genel kullanım tecrübe verileri asıl verilerdir.

Selamlar,🙏
Örnek olarak veriyorum bir firen sistemi iyi 65 lik olarak
TD 65 onu yer Tümosan 65/80 o motoru yer . Ayrıca emsalsiz bir sağlamlık göremedim ben orta kalite.
O Deutz 65 ligi sert pancar yerine koy örnek verdiğim traktörlerin arkasında feryad ediyor buda teknik veri dışı sahadan gözlem.
Ayrıca bunlardan fazla yakıyor 3lt dayanan yakıtı var.
İkisinide kullanan kullanıcısı bunu satıyor deutzunu Tümosanı duruyor.

TD 65 onu yer Tümosan 65/80 o motoru yer . Ayrıca emsalsiz bir sağlamlık göremedim ben orta kalite.
O Deutz 65 ligi sert pancar yerine koy örnek verdiğim traktörlerin arkasında feryad ediyor buda teknik veri dışı sahadan gözlem.
İkisinide kullanan kullanıcısı bunu satıyor deutzunu Tümosanı duruyor.
O zaman deutz almamak lazım,
Kötüdür,yaramaz hakikaten,
Başka markalara zor edelim,
Ben diğer markaları bilmediğim için metetdim,
Demekki yanlış yapıyormuşum.

Hayırlı paylaşımlar.

😅 Her geçen gün limitleri zorluyorsun sen yarın 200 bin bütçeye çıkarsın fazla gaza gelmemeni tavsiye ederim deutza göre tercih edilebilir
Yok abi artık daha çıkamam, ya deutz ya erkunt bu konu başlığına göre net bir karar vereceğim. 3.alternatife girmek istemiyorum artık :) İrfan Hoca şu 65E’ye de bir yorum yapsın da 😊 Benim anlamadığım Deutz 65’in teknik verileri (hp ve tork) daha yüksek ama Erkunt daha iyi nasıl çekiyor, şanzımandan mı kaynaklanıyor bu?

O zaman deutz almamak lazım,
Kötüdür,yaramaz hakikaten,
Başka markalara zor edelim,
Ben diğer markaları bilmediğim için metetdim,
Demekki yanlış yapıyormuşum.

Hayırlı paylaşımlar.
Genelde problem motor karakterinden kaynaklanıyor. Bende de 2015 Same Tiger 4x4 75 lik var. 2015 yılında sıfır aldım şu an 2800 saat civarında şimdiye kadar periyodik bakımını yaptım başka bir masraf çıkarmadı. Bundan önceki motorum John Deere 1130 du. Bu traktör 50Hp olmasına rağmen mükemmel bir çekişi vardı. Same ye ilk bindiğim de 72 Hp olmasına rağmen aynı yükte John Deere de ki rampa çekişini bir türlü bulamadım. John Deere ile rampada 7-8 ton yük+ römork ile takviyeye bile düşmeden vites değiştirme (azaltma-arttırma) imkanımız vardı, aynı yük ile Same de rampada vites değiştirmeye kalktık mı (vitesi düşürme olarak - yükseltme nereyse imkansız) traktör bir daha kendini toparlayamıyordu. İlk başlarda oldukça pişman olmuştum sonra motor karakterine alıştım. Rampayı motorun bu karakterine uygun vitesle çıkarsam herhangi bir sorun yaşamıyorum. Zaman zaman hala rampada John Deere performansını arasam da :D yakıt ve fren yönünden oldukça memnunum.

Sağlamlık konusunda pek bir şey diyemiyorum belki başka sıfır motor alsaydım aynı saate oda masraf çıkarmadan gelirdi. Arazilerimiz yollarımız engebeli ve rampalı genelde çakıl toprak hafriyatı gibi ağır yüklerde kullanıyoruz. Benim için en büyük artısı fren, römork ile beraber 9-10 ton yükte römork freni aramadan durup kalkıyoruz. Şafttan frenli Nh ve Hattat traktör aynı yükte 1 er defa şaftı kesti.

Bir sonraki traktör tercihim özellikle fren için yine Same yada Deutz olur. Ama düz engebesiz bir yerde yaşasaydım tercihim motor karakteristiği yönünden muhtemelen farklı olurdu.

İkisini de kullanan kullanıcısı bunu satıyor deutzunu Tümosanı duruyor.
Mısır yerinde çift sürümünde Same Argon 3 75 , 72 hp , 265 n.m. model traktör 4 10" pullukla buğday yeri hazırlığı için sürümde ağır ayak kalır.
Fiat 7056 düz 1. vitesle rampa düz fark etmez, alır gider.
Bizde ortalama yakıtlar 3 lt/dk civarları, yeni traktörü zorlarsak daha da fazla yaktırabiliriz.
Same Explorer 70 zorlamaya gelen traktördü ama yeni seriler, sulu olanlar eskisi gibi değil.

Çok teknik veriden anlamam,binip kullandığım 2 traktör var biri deutz biri mc cormick başkasının traktörüne de deneyeyim diye binmem,
deutz konusunda @YUSUFTUYLUOGLU ne diyorsa doğrudur .biz traktör bakmaya başlayınca yusuf abiden destek aldık sağolsun memnun kaldık hiç pişman olmadık,deutztan inip mccormiğe binince traktör yolda hiç gitmiyor bayılıyor gibi geliyor.ha güç beygir olarak arada dağlar kadar fark var belki biri 4 silindir biri 3 silindir olduğundandır bilemiyorum.traktörlerin performansı birazda kullananla alakalı örnek vermek gerekirse benim tarlada bilinçsizce kullandacağım traktör 200 beygir olsa ne yazar 50 beygirlik traktörün yapacağı işi bile yaptıramayabilirim.siz kullanıcı olarak gidin galeriye iki marka arasında karar verebilmek için ikisinide deneyin en güzeli.

Aynı rakamlara Erkunt 65E buldum bir tane, kabinli çalışma saati düşük.

Perkins Motor, 64 beygir, 280nm tork (1400rpm)

Motor gücü ve tork olarak Deutz’dan biraz üstün. Bir de 58E’den farklı olarak motoru SNK değil Perkins.

Deutz’dan bir başka farkı ise intercooler’a da sahip olması. Bildiğim kadarıyla Deutz’larda turbo var ama intercooler yok.

piyasada çok marka modelde traktör var kimisi bugün alayım 5-10 sene kullanır satarım en çok satılanı. kimisi alayımda bi ömür kapımda dursun değiştirmem der alır ben değiştirmemek için deutz aldım bana çok bile geliyor allah herkesin gönlüne göre versin yusuf abi ne diyorsa bana göre doğrudur ben daha bu markayı kullanalı 3 yıl oldu her yönden memnunum daha önceki 54c di 88 model herkese kolay gelsin