Difransiyel kilidi önemlimi

Mf 135 71 ingiliz traktorüm var bunda pati kilidi yok 80model üstü veya europa larında pati kilidi var değiştirmeyi düşünüyorum ne dersiniz bilen varsa yaza bilirmi

Mf 135 71 ingiliz traktorüm var bunda pati kilidi yok 80model üstü veya europa larında pati kilidi var değiştirmeyi düşünüyorum ne dersiniz bilen varsa yaza bilirmi
Bugune kadar ihtiyaç duydunuz mu ki değiştireceksiniz 35 yaşındayım Fiat 480 den bugüne newholland , McCormick , Tümosan ne traktör aldiysak ya altına ağaçtan takoz yaptık kullanilmasin diye ya bant çektik düğmeye basilmasin diye büyük bir ihtiyaç değil bence

Çift sürerken pulluk toprağa deydiği an kilide alirim çok rahat sürüm oluyor patiye düşmüyor bence diferansiyele çok faydası var. Bir de pulluk tekerleği yerine hassasiyet ayarı ile kullanıyorum arka tekere yük bindirdiği için patiye düşmüyor tn75 ile tavlı toprakta 8 km hızla c1 de sürüm yapabiliyorum
helal olsun arkadaş sen bu işi gerçekten çözmüşsün.

Traktör kullanmayı bilmeyen Ler o pedalı devre dısı bırakır difrensiyel kilidi tek çeker traktör ün can damaridir.
Fiat 480-S8 ,newholland 70-66 ,Massey Ferguson 240, mccormick Tmax 110 ,Massey Ferguson 285S , Tümosan 8095 bu traktorlerimizde hep devre disiydi bu bilmediğimiz anlamına geliyor traktörün kapasitesini bilip o kadar zorlamak bize yetiyor kullandığımız traktörleri bı üst bı büyük modeli olarak kullanmazsak hiç birdeye ihtiyaç kalmıyor ben tek çekerde MF 240 MF 285 te çok şık kullanip 3-5 senede bir ayna mahrutisinden dislisinden cerinden ordan burdan bı dünya masraf yapanlarida biliyorum MF 398 tek çekerim su dolu tekerlekleri üzerinden bijon kesip düştüğünü de biliyoruz elimizdeki traktör neyse fazla yüklenmek doğru değil diye dusunenlerdenim

Fiat 480-S8 ,newholland 70-66 ,Massey Ferguson 240, mccormick Tmax 110 ,Massey Ferguson 285S , Tümosan 8095 bu traktorlerimizde hep devre disiydi bu bilmediğimiz anlamına geliyor traktörün kapasitesini bilip o kadar zorlamak bize yetiyor kullandığımız traktörleri bı üst bı büyük modeli olarak kullanmazsak hiç birdeye ihtiyaç kalmıyor ben tek çekerde MF 240 MF 285 te çok şık kullanip 3-5 senede bir ayna mahrutisinden dislisinden cerinden ordan burdan bı dünya masraf yapanlarida biliyorum MF 398 tek çekerim su dolu tekerlekleri üzerinden bijon kesip düştüğünü de biliyoruz elimizdeki traktör neyse fazla yüklenmek doğru değil diye dusunenlerdenim
alakası dahi yok tek teker patinaja düşerse ayna mahrutiye daha çok zarar verir bunun çamuru var batağı var adamlar kullanmak için koymuş onu

Patlatma, pulluk ile sürümlerde çizgiye girer girmez kilite basarım.
Dönüm başına yaklaşınca ayağımı kaldırırım kilitten biraz sonra atar zaten eğer atmazsa dönüm başına çıkınca geri vitese takar takmaz atıyor zaten.
Bence çok güzel ve kullanışlı bir zımbırtı.
Olanı kullanmak lazım, yoksa ne diye o kadar özellik bakıyoruz bişeyler alırken.

Patlatma, pulluk ile sürümlerde çizgiye girer girmez kilite basarım.
Dönüm başına yaklaşınca ayağımı kaldırırım kilitten biraz sonra atar zaten eğer atmazsa dönüm başına çıkınca geri vitese takar takmaz atıyor zaten.
Bence çok güzel ve kullanışlı bir zımbırtı.
Olanı kullanmak lazım, yoksa ne diye o kadar özellik bakıyoruz bişeyler alırken.
aynen öyle geçenlerde steyrle gübre dağıtıyoruz tek çeker traktör gübre içinde geri gitmiyor difransiyeli kitleyince en azından geri gidebiliyor sonra gündendi tırmıklarını salıp kilide basınca çıkıp gidiliyor gübrenin içinden diğer türlü hareket dahi edemiyorsun

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Bende geniş lastikli lastikler bitik 82 tek çeker tumosan arkadaşta 6610 ince teker ford var birlikte 100 dnm tek parça agir toprak koyun otlamis ilk baharda üzeri keçe gibi cimen kaygan bir yeri pulluk ile sürüyoruz yürümez benim tümo iki dönüyoruz geliyor arkama ford saliyorum one geciyor gene yetisiyor zaten deli kullanan ya pedala basıyorum ya tek frene ter cikattirdi sırtımdan sürülmüş yere cizel ile ikileme yaptık birlikte orada hic yürüyemedi ford ben onu hep sıkıştırdım
Yerine göre pedal gereke biliyor çapraz askıda kalinca falan doğru kullanmak gerek sağlamdaki tekere büyük yük bindirir