Dıskli Mibzer Seçimi ; HMS, Özdöken,Güngör,şakalak v.s. (Hububat)

Merhaba , Yıllardır Kullandıgımız Özdöken Mibzerimiz eskidi. Değiştirmeyi ve daha guncel bir mibzer almayı planlıyoruz. Araştırmalarım neticesinde ilgimi çeken bazı makinalar oldu ama kullanıcı yorumuna pek ulaşamadım. ve bir kaç soru bunlar ;

1- Tek diskli mi Çift diskli sistem mi ?

2- Mibzer arkası tırmık verimli midir ?

3-çekilir tip mi asılır tip mi ? bizim cevremizde hep çekilir tip kullanılmaktadır.

4-Şanzımanlı mı ? Şanzımanlı tip in uzun ömürlülüğü konusunda problem olur mu ?

5- Marka olarak Güngör ve HMS bilmedigim ama cok övülen makinalar. HMS yi biraz inceledim netten makinaları cok guzel duruyor ancak malzeme kalitesi nedir bilmeiyorum bayisi cok fazla yok.

6- Dönüm ölçer sistemi ile kullanılan mibzere sahi olan varmı işe yarıyor mu ? ayar konusunda en rahat edilecek marka hangisidir.

7- Öz dökende ayar konusunda problem yasadıgımız olmuştu teker ebadından ötürü.

8- Şuanda Hibe ,kredi veya destek kapsamına giren bir teşfik varmıdır butür ürünler için.

Bu konularda engin tecrube ve bilgilerinize ihtiyac duymaktayım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bizde uzun araştırmalar sonucunda irtem çift diskli aldık. Hem malzeme kalitesi, hem kullanım açısından kesinlikle öneririm.cift diskli avantaj olarak; sap kalıntıları olan tarlada tıkanma olmadan Ekim yapılmaktadır.