DLG Anketinin Sonucu Almanya, Rusya ve Avrupada En Teknolojik Firmalar...!!!

Ynt: DLG Anketinin Sonucu Almanya, Rusya ve Avrupada En Teknolojik Firmalar...!!!

Arkadaşlar tekrar ediyorum. Üsttede yazıyor. Almanya, Avrupa ve Rusya diye yazılmış. Bu anketide DLG yapmış. Kalan vakit DLG ' yi diğer konularda yanılmaz olarak söylüyorsunuz. Niye bu ankette sonuç böyle çıkınca kabul edemiyorsunuz anlamıyorum. Ben takıntı yapmıyorum. Anketi direk açtım. Gördüğünüz gibi Avrupa JD birinci olmuş. Takıntım olsa o anketi açmazdım. Lütfen anketi DLG ' yi başka konularda ciddiye aldınız gibi alınız. Bu anketi ben ve ya başka bir vatandaş yapmadı. Gördüğünüz gibi DLG düzenlemiş. Almanya çiftçilerine, Rusya çiftçilerine ve Avrupa genelindeki çiftçilere sormuşlar. Onlarda cevaplamış. Niye şimdi bu anketi ciddiye almıyorsunuz anlamadım. Fendt birincidir demişsiniz. Almanya ' daki çiftçi öyle dememiş. Avrupa genelide dememiş. Bunun benlede alakası yok. Cevaplayan çiftçilerin seçimidir.... Niye Fendti överken CLAAS ' ıda kötüleyici yorum yapıyorsunuz anlamış değilim. Diğer markalarada aynen böyle davranıyorsunuz. Siz benim CLAAS ' ı övüp başka bir x markayı kötüleyerek bir konu ile ilgili yorum yaptığımı gördünüz mü????

Ynt: DLG Anketinin Sonucu Almanya, Rusya ve Avrupada En Teknolojik Firmalar...!!!

ankette en teknolojik firmalar yer alıyor . en teknolojik traktör yer almıyor...dikkat...lütfen arkadaşlar....fendt , traktör, balya makinası ve kepçe üretiyor..fason olarakta biçer üretimi var diye biliyorum...

DLG nin traktör testlerini ve anketlerinide merak etmeye başladım...bunları da araştıralım ..erkan bu sitenin ferdi... bu kadar üzerine gidilirse ..burda bir amaç var...bu şekilde traktör teknolojisini çiftçimize anlatmaya nasıl gayret ederiz...kendimize gelelim...aile dağıldıktan sonra toplanamaz...biz bir aileyiz...

atilla link=topic=6667.msg71215#msg71215 date=1220381528' Alıntı:
DLG nin traktör testlerini ve anketlerinide merak etmeye başladım...bunları da araştıralım ..erkan bu sitenin ferdi... bu kadar üzerine gidilirse ..burda bir amaç var...bu şekilde traktör teknolojisini çiftçimize anlatmaya nasıl gayret ederiz...kendimize gelelim...aile dağıldıktan sonra toplanamaz...biz bir aileyiz...
Fazlasıyla yerinde bir yorum.
Biraz uzun yazıcam ama değer verip,sabredip sonuna kadar okuyanlar olursa ne demek istediğimi anlayacaktır.

Bir markayı övebilirsiniz,çok da iyi olabilir.Ama bu rakipsiz olduğunu,hiçbir şekilde eksiği olmadığını kanıtlamaz.Ayrıca her konuda üste çıkmaya çalışmayı da gerektirmez.Burada bir bilgi paylaşılmış,birinci hanesinde fendt yazsaydı,fendt ve diğerleri olurdu.Ama aksine bir sonuç oldumu hemen ya anket yanlış yorumlanıyor,ya paylaşım yapan arkadaş suçlanıyor,ya da düşünebilen ve fikirleri bulunan insanlardan oluşan bir forum olduğu unutulup,birşeyler empoze edilmeye çalışılıyor.Kısacası buna zeytinyağı gibi üste çıkmak demiş atalarımız.Bunu şahsen son zamanlarda sıklıkla görüyorum.Bana katılırsınız veya katılmazsınız,bu sitede neredeyse bir senedir varım.Belli dönemlerde belli tartışmalar geçer,bazıları gerekli,bazıları gereksiz.Ama sürekli bir taraf haklı değildir,ya da bir taraf doğru değildir.Gözümüzde bu kadar büyütecek birşey yok,nihayetinde hepsi insan yapımı ve insandan değerli değil.

Bu anket Türkiyede yapılmış olsa çıkan sonuçlar için 'Türk çiftçisi kara düzen benimsemiş,yeniliğe açık değil' denirdi.Şimdi avrupada yapılmış,bu sitede herkesin övgüyle bahsettiği bir araştırma firması tarfından,ama bu sonuçlara da bahane aranıyor.Erkan neredeyse hiçbir yorum katmadan bu sonuçları verdi.Sana göre doğrudur,yanlıştır.Sonuçta bu bir araştırmadır,saygı duyulmalı.Almanyadaki çiftçiler işini biliyoda,avrupadakiler bilmiyor mu?Ya da biz biliyoruz da başkası bilmiyor mu?Teknolojiyi öğrenmek değil,hazmetmek önemlidir.Gerekliliğini kabul ettiğimiz kadar,araç olduğunu da kabul etmeliyiz.Amaç değil dikkat çekerim.Ve ya x markası yapınca teknoloji nerelere gitti deyip,y markası yapınca standart yenilik denmemeli.Teknoloji genel kavramdır,kişilere mal edilemez.Neyse daha fazla uzatmayayım.Sürekli aynı şey tekrarlanırsa,insanlarda ters tepki yapacaktır.Antipatik olacaktır.
En önemlisi ise,insan hep vardır;bu öve öve bitiremediğimiz x,y,z markaları da insan yapımıdır...

atilla link=topic=6667.msg71296#msg71296 date=1220388393' Alıntı:
çağrı kardeşim , yinede traktörlerde DLG testleri hakkında , araştırma yapacağım...
Aynı şekilde ben de başladım araştırmaya.En kısa zamanda paylaşacağım bulduğum bilgileri.Önemli olan hepimizn aydınlanması...

ben dlg nin ( ne olduğunuda pek bilmiyorum ama demekki iyi bir şey ) test ve anketlerine güveniyorum ... erkanın açtığı konu genel klasmanda bir konuydu ve sonuçlar açıklandı .... demekki dlg yakıt konusundada FEDNT i seçti .. olabilir... 768 steyr girseydi yakıt anketine belkide o kazanırdı kimse bilemez..... :)

okkangal link=topic=6667.msg71535#msg71535 date=1220448023' Alıntı:
ben dlg nin ( ne olduğunuda pek bilmiyorum ama demekki iyi bir şey ) test ve anketlerine güveniyorum ... erkanın açtığı konu genel klasmanda bir konuydu ve sonuçlar açıklandı .... demekki dlg yakıt konusundada FEDNT i seçti .. olabilir... 768 steyr girseydi yakıt anketine belkide o kazanırdı kimse bilemez..... :)
Asıl dikkat etmemiz gereken,bu yakıt testi kabul ediliyor,genel klasman nedne kabul edilmiyor FENDT taraftarları tarafından?

alipasalierkan link=topic=6667.msg71532#msg71532 date=1220447800' Alıntı:
Yukarıda yazdığım yoruma denk geliyor. Bu yollanan resim. Fendt olunca DLG doğru değerler veriyor. Ama başka marka çıkınca yanlış oluyor....
hala anket ve test arasındaki farkı anlayamamışsınız

sawyer link=topic=6667.msg71544#msg71544 date=1220448502' Alıntı:
hala anket ve test arasındaki farkı anlayamamışsınız

neyi değiştiriki yani en az yakan fendt en telnolojiki başkası olsa ne olurki bence hiç bir mahsuru yok ... FEDNT babam yapmıyo yaaa...

anket ve test in farklı şeyler olduğunu biliyoruz da bu duruma bir değişiklik katmıyor...

okkangal link=topic=6667.msg71562#msg71562 date=1220449891' Alıntı:
neyi değiştiriki yani en az yakan fendt en telnolojiki başkası olsa ne olurki bence hiç bir mahsuru yok ... FEDNT babam yapmıyo yaaa...

anket ve test in farklı şeyler olduğunu biliyoruz da bu duruma bir değişiklik katmıyor...
sitede tartışılan hiç bir traktörü bu site üyelerinden kimsenin babası yapmıyo.o zaman bu siteye ne gerek var ki abi

sawyer link=topic=6667.msg71566#msg71566 date=1220450429' Alıntı:
sitede tartışılan hiç bir traktörü bu site üyelerinden kimsenin babası yapmıyo.o zaman bu siteye ne gerek var ki abi

şimdi avrupanın bilmem neresinde yapılan anket neden bu kadar olay yaratıyor onu anlamadımda ondan sordum ...

okkangal link=topic=6667.msg71568#msg71568 date=1220450580' Alıntı:
şimdi avrupanın bilmem neresinde yapılan anket neden bu kadar olay yaratıyor onu anlamadımda ondan sordum ...
doğru söylüyosun.işte onu bende anlamadım.herifin biri kapak mapak bişeyler yaptığını zannetti.beni de çileden çıkardı be abicim