Doktorluğu bıraktım, çiftçilik yapıyorum !

Teşekkürler Kartal01 kardeşim. Forumda gördüğüm kadarıyla bu işi bilinçli yapanların desteğini almaktan mutlu oluyorum.
Rica ederim hocam bende polis memuruyum işte elimden geldiğince babamın destegiyle daha bilincli birseyler yapmaya çalışıyorum ve faydalı olduğunu da aldığımız verimlerden görüyoruz.

Toplam 33 yıl pratisyen hekim, asistan, uzman, cerrah, öğretim üyesi, muayenehane hekimi, başhekim olarak devlet ve özelde doktorluk yaptım. İstanbul'un ve doktorluğun stresi sonucu biraz yoruldum ve bu işin sonu yok, biraz da dinleneyi hakettim diyerek 3 yıl önce işimi bırakmaya karar verdim.

Baktım bir çok arkadaş emekli olunca yazlık almak, bahçe ile uğraşmak istiyor. Benim ise Eskişehir'de babadan kalma arazim ve köy evim vardı. Arazim kiradaydı.

Çoçukluğumdan doktor oluncaya kadar, okul dışında tarımla uğraştığım için çiftçiliğe yabancı değildim. Ben de bir traktör ve ekipmanlarını alıp tarımla uğraşmaya karar verdim. Bazı işlere gücüm yetmiyor. Bu nedenle daha çok traktör ve buna bağlı aletlerle yapılan işlerle uğraşıyorum. Arpa, buğday ekiyorum.

Etrafımdaki kişilerin çoğu, bu yaştan ve kariyerden sonra neden bu işerle uğraşıyorsun diye bana biraz garip bakıyor. Ben ise tarla ile toprakla uğraşmaktan büyük keyif alıyorum.

Maddi bir beklentim yok ama arazimizin kirada olduğu zamandan çok daha fazla kazanıyorum.

Şimdi sizlere soruyorum ... Yanlış mı karar vermişim?

Yorumlarınızı bekliyorum ...
Tam tersi çok doğru bir karar hatta farklı bakış acınız ve bilgi birikiminizle bulunduğu bölgeye katkı saglayacaginiza eminin

• Beğen
Tepkiler: Cerrah
Aramıza hoşgeldiniz. Tarım işi maya da olduktan sonra vazgeçilmiyor.babam yıllardır hem kamu personeli idi hem de çiftçilik yapıyordu.Emekli oldu ve çiftçiliğe devam ediyor.Ben de kamu personeliyim ve tüm tatillerim arazide geçiyor.tanıdığım birkaç doktor var bu işle uğraşıyor. Hayırlı bereketli işler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Cerrah
Aramıza hoşgeldiniz. Tarım işi maya da olduktan sonra vazgeçilmiyor.babam yıllardır hem kamu personeli idi hem de çiftçilik yapıyordu.Emekli oldu ve çiftçiliğe devam ediyor.Ben de kamu personeliyim ve tüm tatillerim arazide geçiyor.tanıdığım birkaç doktor var bu işle uğraşıyor. Hayırlı bereketli işler dilerim
Hoş buldum Recep Gümüş kardeşim ...

Hakkınızda hayırlısı ne ise o olması dileğiyle , aramıza hoş geldiniz hocam . Bazen hak ettiğimiz değeri göremesekde , yeniden dünyaya gelipde mesleğimi secme hakkım olsa yine çiftçi olmak isterdim . Toprakla uğraşmak günümüz şartlarında insan oğluyla uğraşmadan cok daha kolay . Temennim inşallah üreten alın teri akıtan bu ülkenin gizli kahramanları çiftçilerin hak ettikleri değeri görmesi .

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden