Döküm parçalara kaynak

06.02.2017
1,589
4,708
39
Konya

Lamborghini traktörün frezeli üst hidrolik kolu resimlerde görüldüğü gibi iki yerden çatladı freze kısmına yakın olan çatlakta biraz açılma var. Bu döküm parçalara kaynak yapılıyor fakat dayanımı konusunda emin olamadım bununla ilgili bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Resimler ve ekler

• IMG_20201227_115825.jpg
    IMG_20201227_115825.jpg
    112.1 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20201227_115810.jpg
    IMG_20201227_115810.jpg
    149.5 KB · Görüntüleme: 43
Lamborghini traktörün frezeli üst hidrolik kolu resimlerde görüldüğü gibi iki yerden çatladı freze kısmına yakın olan çatlakta biraz açılma var. Bu döküm parçalara kaynak yapılıyor fakat dayanımı konusunda emin olamadım bununla ilgili bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
geçmiş olsun,
iyi kaynakçıya denk geldimi yapar. döküm elektrotu ile olur,
ayrıca
gazaltı (MIG/MAG) kaynağı ve Argon (TIG) bunlarda döküm için kaynak yapılıyor. ama tam bilmiyorum

geçmiş olsun,
iyi kaynakçıya denk geldimi yapar. döküm elektrotu ile olur,
ayrıca
gazaltı (MIG/MAG) kaynağı ve Argon (TIG) bunlarda döküm için kaynak yapılıyor. ama tam bilmiyorum
Sağolasın abi frezeye yakın olan tarafta kaynak işi fazla görünüyor, yüksek ısıdan dolayı frezelerde genişleme yada büzüşme olurmu diye soruyorum net bişey söylemiyorlar denemek lazım

Same lamborghini döküm kalitesi biraz zayıf.
Ayrıca hidrolik ve çeki sistemi gibi parçalarda çatlayan malzemeye kaynak yapılması uygun degil dir.olmadik bir zamanda kırılabilir.o yüzden kesinlikle risk almayın.
Yorum yapan arkadaşlarda sizin gibi düşünüyor tavsiyeler yeni parça yönünde hiç riske girmeden yarın yeni parça alacağım