Drift Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

Ynt: Drift Nedir? Nasıl Yapılır? Teknikleri Nelerdir?

nh_fıat link=topic=50688.msg508557#msg508557 date=1326209102' Alıntı:
evet abi zaten şahin viraj yönünden berbat uçarsın biyere :D bir örnek verdik öle oldu motor aynıydı sanırım oynanmıştı gariba :)

Orjinal motora ne takarsa taksın 400 hp kaldırmaz bence bir kere motor dayanmaz Turbo basıncına baksana nasıl gidiyor..Yanar mazallah...Zaten orjinal motoru 96 hp falan...135 nm mi ne torku...

di-B4KT.png

La oğlum boyuna yazı çıkarıp durma..O motor dayanmaz, az zorlandım mı yokuş yukarı koku geliyor motordan...Aynısını yap bakalım TD65 e 300 hp ye çıkacak mı... :D

ARAÇ BİlgİLERİ:
TOFAŞ ŞAHİN TURBO
1993 MODEL

TEKNİK ÖZELLİKLER:
1600CC TURBO İNTERCOOLER
T3 TURBO
FORGED PİSTONLAR
ÖZEL SEGMANLAR
ÖZEL KRANK
ÖZELKASNAK
ÖZEL YATAK
DERECELİ EKSANTRİK
KISA KOLLAR
GELİŞTİRİLMİŞ KAPAK
2.0 MİRAFİORİ ŞANZUMAN
2.0 MİRAFİORİ DİFERANSİYEL
KONİ AMORTİSÖR
ÖZEL YAYLAR
MAGNEX EKSOZ
15 İNÇ ENKEI JANT

demir45 link=topic=50688.msg508572#msg508572 date=1326209813' Alıntı:
La oğlum boyuna yazı çıkarıp durma..O motor dayanmaz, az zorlandım mı yokuş yukarı koku geliyor motordan...Aynısını yap bakalım TD65 e 300 hp ye çıkacak mı... :D
la oğlum traktörle araba birmi :D
senin kullandığın tofaşın ben taa :D ne tofaşlar alıp sattık biz iyiside oldu kötüsüde kmisi uçan teneke kmisi hurda :D
dayımda 92 doğan sl vardı pistonları büyütülmüş 2kmye yakın bi rampa var bizim buralardan bi görcen uçak gibi çıkıyodu sen neden bahsediyon :D
nabolant link=topic=50688.msg508573#msg508573 date=1326209883' Alıntı:
ARAÇ BİlgİLERİ:
TOFAŞ ŞAHİN TURBO
1993 MODEL

TEKNİK ÖZELLİKLER:
1600CC TURBO İNTERCOOLER
T3 TURBO
FORGED PİSTONLAR
ÖZEL SEGMANLAR
ÖZEL KRANK
ÖZELKASNAK
ÖZEL YATAK
DERECELİ EKSANTRİK
KISA KOLLAR
GELİŞTİRİLMİŞ KAPAK
2.0 MİRAFİORİ ŞANZUMAN
2.0 MİRAFİORİ DİFERANSİYEL
KONİ AMORTİSÖR
ÖZEL YAYLAR
MAGNEX EKSOZ
15 İNÇ ENKEI JANT
mirafiori çıktı gene :D motor hariç her yeri deiştirlmiş ama olsun gidimi gidi :D
mirafiori şanzıman varsa çok etkisi olmuştur spor kısa şanzuman

drift güzel birşey havada yağış olmadığı zaman şehrin içinde u dönüşlerinde yada yolun boş ve etrafta manitaların olduğu olduğu yerlerde navaranın poposuyla biraz oynarım :D ama bırakın bu işleri hem kullandığınız taşıtın herşeyine zararlı önce lastiklere gelin off road yapalım daha eğlenceli hemde doğayla iç içe :D ;D :D :D
Nissan Navara V6
Off Road Kagkouras Navara

bi konuda drift yanlama fln warsa şahinden iii yapan yoktur bende kartal war 120 le virajı döndum yanımda 2 de eleman şaşırdılar bi kaç ay sorna aynı virajda birileri takla attı 120 le gidiyorduk savurdu virajda diyo :D şayin hiç savurmaz çok ii yanlar ;D