Dün buğday sattım.

Ynt: Dün buğday sattım.

Örgütlenmeliyiz arkadaşlar. Bizim tek örgütümüz ziraat odası. Ziraat odasının Türkiye çapında ne kadar üyesi var acaba? Herhalde milyonlarcadır. Peki Ziraat Odası çiftçi örgütlenmesi için ne yapıyor ya da Çiftçi örgütü gibi çalışıyor mu? Bana göre Ziraat odasının hiçbir hükmü ve geçerliliği yok. Bana göre geçmişte yaptıkları saçma sapan işler yüzünden Bakanlıklar ve Devlet gözünde değerini yitirmişler ve kaale bile alınmıyorlar. Bizim değerli Ziraat Odamızın değiştirdiği tek bir şey var mesela benim bildiğim. ÇKS kaydı için Ziraat Odası kaydı gerekliliği kaldırılmıştı. Sevgili Ziraat Odaları hemen mahkemeye başvurdu. Yargı mensuplarının da mevcut hükümete olan aleyhtarlıkları da işe yaradı ve Ziraat Odaları Çks kaydı için Ziraat Odası kaydını zorunlu hale getirdi. Bunu yaparken Ziraat Odaları Çiftçimiz örgütlensin sesini çıkarsın diyemi yaptı. Tabii ki hayır. Sonuçta Ziraat Odaları ÇKS kaydı için bildirdiğimiz her dönüm arazi için 80 kuruş aidat alıyor. Kim böyle bir pastadan vazgeçmek ister ki. Bu parayı vermek karşıtı değilim. Karşılığını göremediğim parayı vermeye karşıyım. Böyle maalesef bir b.ka yaramayan bir sürü örgütümüz var. Bir de Nasrettin Hocanın Fil hikayesi var tabii. İnsanlarımız fillerden memnun demek ki!!!

diomedes link=topic=23617.msg197707#msg197707 date=1248186797' Alıntı:
Örgütlenmeliyiz arkadaşlar. Bizim tek örgütümüz ziraat odası. Ziraat odasının Türkiye çapında ne kadar üyesi var acaba? Herhalde milyonlarcadır. Peki Ziraat Odası çiftçi örgütlenmesi için ne yapıyor ya da Çiftçi örgütü gibi çalışıyor mu? Bana göre Ziraat odasının hiçbir hükmü ve geçerliliği yok. Bana göre geçmişte yaptıkları saçma sapan işler yüzünden Bakanlıklar ve Devlet gözünde değerini yitirmişler ve kaale bile alınmıyorlar. Bizim değerli Ziraat Odamızın değiştirdiği tek bir şey var mesela benim bildiğim. ÇKS kaydı için Ziraat Odası kaydı gerekliliği kaldırılmıştı. Sevgili Ziraat Odaları hemen mahkemeye başvurdu. Yargı mensuplarının da mevcut hükümete olan aleyhtarlıkları da işe yaradı ve Ziraat Odaları Çks kaydı için Ziraat Odası kaydını zorunlu hale getirdi. Bunu yaparken Ziraat Odaları Çiftçimiz örgütlensin sesini çıkarsın diyemi yaptı. Tabii ki hayır. Sonuçta Ziraat Odaları ÇKS kaydı için bildirdiğimiz her dönüm arazi için 80 kuruş aidat alıyor. Kim böyle bir pastadan vazgeçmek ister ki. Bu parayı vermek karşıtı değilim. Karşılığını göremediğim parayı vermeye karşıyım. Böyle maalesef bir b.ka yaramayan bir sürü örgütümüz var. Bir de Nasrettin Hocanın Fil hikayesi var tabii. İnsanlarımız fillerden memnun demek ki!!!
aidatları kesiyor ,nasıl olsa çiftçi mecburen uğramak zorunda z.odasına

ziraat odaları kesilen aidatlarla holding oldu.3 kuruş destekleme oluyor himse bize sormadan biryerlere kesinti yapıyor.banka bile parayı hesaplara 15 gün geç yatırdığını kar biliyor.kimsenin sesi çıkmıyor.verilen destekleme çiftçi sayısına bölünse bence 100 lira bile düşmez ortalama.kimisi aldığı makinaların bile %50 sini hibe desteğinden faydalanırken.3-5 ineği olan artık hayvanlarını satıyor..

sesi çıkmayandan alıyo...sesi çok çıkana watandaşa doğru yolu anlatmaya çalışana weriyo...böylece onlrı tatmin ediyo we seçimde katlıyoda katlıyo..biz unutmadık yapılan haksızlıkları yanlışları ama watandaş anlamamakta ısrar ediyor..dedeme seçim öncesi tam 2-3 saat dil döktüm anlatmaya çalıştım yok.. tek dediği maaşına 30 lira zam yapılmış...dede senin 30 u bizden ne kadar geri alıyolar biliyon mu diyom...o kadarına aklım ermez diyo...bu hükümet cahilleri çok güzel kandırıyo....arada bizim anamız ağlıyo 3 kuruş para için yaz kış çalışoyoz...

bize göre iyi ama masrafı karşılamaz..bu kış gübrenin çuwalı 60-70liraya kadar çıktı....yine kışın arpanın fiyatı 75kuruşa çıktı...yazın al 40-50 kuruşa koy depoya bitene wer 70kuruşa.....

Buğday fiyatları düşük ama buğday çiftçisi halinden memnun gibi davranıyor. Örneğin Türkiye ' nin buğday deposu konya ovası ama ALDATMA ve KANDIRMA PARTİSİNE en çok oy verenlerden biri Konyalılar. Bu nasıl bir çelişki böyle... Yazıklar olsun bu kandırmaca partisine oy veren çiftçilere...

bu sene buğday piyasası berbat arkadaşlar...bizim buralarda zamansız yağmurlar we harmanın uzamasından dolayı buğdayın kalitesi ve dekar başına düşen kilosu düştü...geçen sene 500-550 kg aldığımız yerlerden 300 kg ı zor gördük :S hele bide 380-400 kuruş arası fiyat werilince iyice zarar..artık seneye pancar ekecez :D en azından küspeyi satsak biraz para geçer insanın eline :D buğday işi artık bitti.

kral39 link=topic=23617.msg199319#msg199319 date=1248643703' Alıntı:
bu sene buğday piyasası berbat arkadaşlar...bizim buralarda zamansız yağmurlar we harmanın uzamasından dolayı buğdayın kalitesi ve dekar başına düşen kilosu düştü...geçen sene 500-550 kg aldığımız yerlerden 300 kg ı zor gördük :S hele bide 380-400 kuruş arası fiyat werilince iyice zarar..artık seneye pancar ekecez :D en azından küspeyi satsak biraz para geçer insanın eline :D buğday işi artık bitti.
arkadaş pancarda sanıldığı gibi karlı değil ama şu çiftçinin içindeki seneye umudu yok mu.bizi yaşatan belki de o....

kral39 link=topic=23617.msg199319#msg199319 date=1248643703' Alıntı:
bu soze vbaya bı ıcerledım ha herkesı bır kefeye koyma lutfen

arkadaşlar koskoca başbakan yalan söyleyecek değilya ençok desteklenen çiftçi durumu en iyi çiftçi her şeyimiz destekleniyo etimiz, sütümüz,ürünümüz vede aldığımız gübre ve mazot bizim desteklenmemizin yanında bedava dağıtılan buzdolabı,çamaşır makinası va kanapenin lafı bile olmaz

keykubat link=topic=23617.msg203726#msg203726 date=1250062971' Alıntı:
arkadaşlar koskoca başbakan yalan söyleyecek değilya ençok desteklenen çiftçi durumu en iyi çiftçi her şeyimiz destekleniyo etimiz, sütümüz,ürünümüz vede aldığımız gübre ve mazot bizim desteklenmemizin yanında bedava dağıtılan buzdolabı,çamaşır makinası va kanapenin lafı bile olmaz
ya ne destek ama..daha çok köstek oluyolar..ülkesini satanlardan daha ne beklenir ki...

yarın seçim olsa bu dediklerinizi unutur altarnatifi yok diye oy verirsiniz.ne buğday ne gübre ne maliyet yarın seçin zamanı gelince görürürüz bugünün ağlayaanlarını.giden seçimde olduğu gibi.

köylü link=topic=23617.msg203780#msg203780 date=1250080512' Alıntı:
yarın seçim olsa bu dediklerinizi unutur altarnatifi yok diye oy verirsiniz.ne buğday ne gübre ne maliyet yarın seçin zamanı gelince görürürüz bugünün ağlayaanlarını.giden seçimde olduğu gibi.
bizim rengimizde belli oyumuzda....ben şahsen bi dahakinde sandığa bile gitmicem...çünkü yanındaki bile yalan sölüyo..o ben wermedim bu ben wermedim diyo ee kim werdi peki....ama onlara müstahak....

çiftçinin %80 ni halinden bu icraatlardan memnun.benim çevremde ve köylerimizde şikayet sayılı bir elin parmak sayısını geçmiyor.dün aynıydı bügün aynı.bugün bu siteyi 400 den fazla kişi okumuş ilgilenen 15 kişi yi geçmiyor oranladıgın zaman %80 ni bulur.demeki hükümetin icraatını seven çok:ağlayan aksi görüş bildiren yok.heryer turuncu.yarında sonucun degişmiyecegi bir gerçek.ülke batsada kalksada sonuç aynı olacak.bizler hala bakacagız.seneye seneye diye bekliyecegiz.

köylü link=topic=23617.msg203819#msg203819 date=1250088059' Alıntı:
çiftçinin %80 ni halinden bu icraatlardan memnun.benim çevremde ve köylerimizde şikayet sayılı bir elin parmak sayısını geçmiyor.dün aynıydı bügün aynı.bugün bu siteyi 400 den fazla kişi okumuş ilgilenen 15 kişi yi geçmiyor oranladıgın zaman %80 ni bulur.demeki hükümetin icraatını seven çok:ağlayan aksi görüş bildiren yok.heryer turuncu.yarında sonucun degişmiyecegi bir gerçek.ülke batsada kalksada sonuç aynı olacak.bizler hala bakacagız.seneye seneye diye bekliyecegiz.
herkez hak ettiğini çeker....hayatta hiç keske demeyenler bile ileride bu yüzden keşke dicek ama KİM BİLİR BELKİ YARIN BELKİ YARINDANDA YAKIN....ama sonra keşkelerin faydası....

haklısın bende haklıyım ama sonuç aynı.sorun var.şikayet var. ama sonuç aynı.aynı olacak.bugün herkesim çiftçiyle oynuyor.üretimin üreticinin alın terinin degerinin olmadığı bir dönem ve sistem.enflasyon %6 lardaymış ama hala aç hala borç hala yokluk varsa.sorun var demek.

köylü link=topic=23617.msg203843#msg203843 date=1250095065' Alıntı:
haklısın bende haklıyım ama sonuç aynı.sorun var.şikayet var. ama sonuç aynı.aynı olacak.bugün herkesim çiftçiyle oynuyor.üretimin üreticinin alın terinin degerinin olmadığı bir dönem ve sistem.enflasyon %6 lardaymış ama hala aç hala borç hala yokluk varsa.sorun var demek.
sorun biziz aslında ne yapmamız gerekiyor???nası bunun önüne geçeriz????ne gibi önlenler almalıyız???bir örnek burda süt fiyatları geçensene 60 kuruş falandı ama 1-2 ay öncesine kadar 42 kuruşa kadar geriledi herkez ağlıyo ucuz ucuz diye nabalım diye.....toplanıp birlik kurup kendimiz işleyelim hem farklı werir hem kendi insanlarımız çalışır olmaz mı? hayır beceremeyiz dediler....tamam o zaman 15 gün hiç kimse sütlerini wermesin bütün ciwar...süt olmassa napçaklar o kadar sürede başka yerlerden blana kadar talepleri karşılayamayacak we istediğimizi wermek zorun da kalacak....olmaz ya almassa naparız....işte böyle mantığa sahip insalarla birlik düzen olmuyor...en iyi bağlayıp ayağımıza bi taş atalım kendimizi köprüden bu kadar ş****** içinde yasanmaz diye....