dünyanın en güçlü devleti hangisi? :D

hangisi

• Kullanılan toplam oy
    310
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: dünyanın en güçlü devleti hangisi? :D

biz bu kafayla en güçlü falan olamayız :(
neler neleri var abiler yahu dün gelmiş bana pyd midir nedir onu savunuyor birisi neymiş olmasa ışid türkiyeye girermiş
ulan girse ne yazar 100 kişi 500 kişi ölse ne olur ne değişir devlet için diyorum herkes rahat hayat derdinde nasıl ne olurmuş
en sonunda dedim artık sınırı kevgire döndüren sizsiniz girer sigara toz mazot kaçırırsanız giren çıkan belli olmassa tabiki ışidde girer ne edersen onu bulursun
pyd iyiymiş* kurtarmış masummuş* orda ölmüşler zart zurt ulan dedim rte nin en çok sevdiğim sonuna kadar desteklediğim kararı sınıra esneklik getirip pyd nin girip çıkmasını sağlamak oldu iti ite ne güzel kırdırdı deyince g*t oldu nankör

.
Kesinlikle katılıyorum. @UÖZKAN.77
Bu tür konularda yaptığım yorumlar belki farklı düşündüğümüzü dusundurebilir.
Fakat bende aynı sonucun olacağından eminim. Öncedende yazdım. Bu başlıkta verdiğim oyun sahibi olan ülkenin ipini çekecek olan ülkede yaşıyoruz.
Çok az kaldı.
Pek çok filmin sonu gibi olacak. İsrail filmin sonunu biliyor. Ben ve benim gibi düşünenler değilde pek çok kişi şok olacak.

Bu arada Köstebek en çok sevdiğim film ;)

UÖZKAN.77 link=topic=86698.msg1043483#msg1043483 date=1449659470' Alıntı:
Eyvallah ofas ama her gecenin bi gunduzu her rampanin bi inisi var.. biz 2 asirdir dibi gorduk zaten.. bundan sonra bizi tutana askolsun:)

Hayat da tarihte dumduz olsa tadi tuzu olmazdi.. boyle daha bi heyecanli.. takdiri ilahi.. muradi ilahi bu..

---

Murat abi.. bi insan bi millet bi zaman biseyi basarmissa.. o veya onlarin pesinden gelenler ayni seyi hatta bi adim otesini bi zaman gelecek yine basaracaktir.. aslinda buna basari da degil kader de denebilir.. derim:)

Aha size tarihin ozeti.. abd yi de kizilderili ve zencilerin ve mazlumlarin bedduasi yikacak.. demedi demeyin.. gorunus farkli olur ama asli bu olur.. urusu yikanda ruhsuzluk-Allah sizlik oldu esasinda.. bakti bu yol yol degil.. simdi islamin en hizli yayildigi ulke oldu..

Neyse uzattim yine.. son bi not-yapma israil devletinin tarihini anlatan kitaplarin son sayfasi.. ve en sonunda Türkler geldi tarihten yine silindik. Diye bitcek.. bak demedi demeyin.

Konusturmayin beni filmin heyecani kalmiyacak:)

Dünyada iki bilinmeyen vardır. Biri kutuplar, diğeri Türkler.
Albert Sorel

En tehlikeli silah insan, İnsanların da en tehlikelisi Türk ' lerdir.
İngiliz Generali adını hatırlayamadım şu an

Türkler devlet yıkmakta ve devlet kurmakta birinci sınıf ustadır. Ülkeleri değil kıtaları altüst etmişler ve korkunç saldırışlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmışlardır.

Tarih Türklerden çok şey öğrendi. Onların elinden çıkma öyle eserler vardır ki uygarlık için birer süs olmaktadır.
Hammer

'Türkler size dokunmadıkça, onlara dokunmayınız'

'Sizler Türklerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz'

'Türk olan benim ordularımdır'

Hz.MUHAMMED

UÖZKAN.77 link=topic=86698.msg1043492#msg1043492 date=1449660879' Alıntı:
Abi irkciliktan Allah a siginirim.. lakin yazin.. 3 gunluk yolu 1 gunde yuruyen bi milletten her surpriz beklenir:)
+1
Dip not: 'bir millet' değil,' bir devlet' bence.
Aynı şuura ulaşılırsa neden olmasın?

Ulasir ilasir herkes hersey layigina menziline er gec ulasir.. :)

Orta asyayi 1500-1600 ler olcak karis karis gezen bi alaman batili var.. turkleri arastiriyo at sirtinda yillarca.. orda okumustum.. adam hayretle not etmis.. gunlerce saatlerce nerdeyse ac susuz 3 gunluk yolu 1 gunde cok rahat asiyolar diye..

2 asirdir.. bati hayranligi hayranlik neki avrupaperestlik.. ve kendinden igrenme.. nefret etme.. kendinden utanma hastaligimiz bitmek uzre.. sonra hafizamiz hatiralarimiz canlanacak geri gelcek..

Ondan sonra sıkı dursun bre kafirler.. geliyo cuneyt arkin:)

Neyse omru olan gorur..

UÖZKAN.77 link=topic=86698.msg1043500#msg1043500 date=1449661953' Alıntı:
2 asirdir.. bati hayranligi hayranlik neki avrupaperestlik.. ve kendinden igrenme.. nefret etme.. kendinden utanma hastaligimiz bitmek uzre.. sonra hafizamiz hatiralarimiz canlanacak geri gelcek..

Ondan sonra sıkı dursun bre kafirler.. geliyo cuneyt arkin:)

Neyse omru olan gorur..

Aklıma bir hikaye geldi.

Ormanda aslanın heybetli vakur duruşunda imrenen maymun bir karar verir... artık oda yere sert basacak, bastığı yerden ise toz kaldiracaktir. Bakışları net, kaşlari hep catik duracaktir. Yani aslan gibi hareket edecek ve ormanın kralı gibi rağbet görecektir... dediği gibi yapar fakat bir haftaya kalmaz yere vuran ayakları şişer, ormanın kralı olayım derken.soytarisi our herkese kendini guldurur ve hiçbir itibari kalmaz. ..

Kararının yanlış olduğunu anlar. Aslan Gibi davranmanin maymun olmaktan daha iyi olmadığı kanaatine varır. Eskiden olduğu gibi normal hayata dönmeye karar verir. ..

Fakat oda ne?

Maymunluguda unutmuş aslan ile maymun arası garip bir hal almıştır. Bu hal onu hiç olmadığı kadar itibarsiz ve gülünç duruma sokmustur.
Artık kahramanımız kendi gibi olmayıp garip bir halde ormanda dolaşıp durmaktadır. ..

Kendimize hiç yabancı gelmiyor malesef.

Haa unutmadan bu kahramanın bu durumu yavrularına sırayet etmez.
Doğanın kanunu bu.
Rahat olalım yani aynı hataya düşmemek kâfî. .

Not: Fahrettin CÜREKLİBATUR ( Cüneyt ARKIN ) hemşerim olur ;)

Valla secme sansim olsa.. kuru kuruya millete tek bi heyecan tek bi kizil elma ulkusu vermeyen resmi tarih dersi yerine.. benim bebelere cuneyt arkin filimleri izletsinler raziyim:) en azindam dostunu dusmanini safını bilir..

UÖZKAN.77 link=topic=86698.msg1043540#msg1043540 date=1449671187' Alıntı:
Valla secme sansim olsa.. kuru kuruya millete tek bi heyecan tek bi kizil elma ulkusu vermeyen resmi tarih dersi yerine.. benim bebelere cuneyt arkin filimleri izletsinler raziyim:) en azindam dostunu dusmanini safını bilir..

'tarih dersi' derken arşive sahip çıkamazsak. Tarihimizi, yabancı kaynaklara dayandırarak yada onların anlattıklarına göre anlatırız. Dersin adı da Osmanlı Tarihi olur.

Hermiyas link=topic=86698.msg1043489#msg1043489 date=1449660249' Alıntı:
Dünyada iki bilinmeyen vardır. Biri kutuplar, diğeri Türkler.
Albert Sorel

En tehlikeli silah insan, İnsanların da en tehlikelisi Türk ' lerdir.
İngiliz Generali adını hatırlayamadım şu an

Türkler devlet yıkmakta ve devlet kurmakta birinci sınıf ustadır. Ülkeleri değil kıtaları altüst etmişler ve korkunç saldırışlar arasında sarsılması hiç de kolay olmayan egemenliklerini yaratmışlardır.

Tarih Türklerden çok şey öğrendi. Onların elinden çıkma öyle eserler vardır ki uygarlık için birer süs olmaktadır.
Hammer

'Türkler size dokunmadıkça, onlara dokunmayınız'

'Sizler Türklerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz'

'Türk olan benim ordularımdır'

Hz.MUHAMMED
gurur duymamak elde değil..
helal olsun.. eline sağlık murat başkan.

.
Savaşları hep savunma amaçlı olan peygamberimizin Türklerle savaşmayın derken amacının düşman kazanmamak, savaş nedeni ile islama mesafeli olmalarına sebebiyet vermemek olduğunu hatırlayalım.

Şahsen, atalarımın ( türk, kürt, çerkez vb ) kurduğu, yaşattığı ve yücelttiği Osmanlı ' nın islama hizmetinden dolayı onur duyarım.
Ama bu sevgi Türk ırkının üstünlüğü seviyesine düşürülmemelidir.

Yavuz Selim cuma namazı için ( yanlış bilmiyorsam Mısır ' daydı ) bir camiye gider. İmam hutbedeyken padişahı görür ve belki göze girmek belkide sevgisini ifade için Yavuz ' u kastederek ' Hakimül haremeyn' ( Harem mevkisinin hakimi ) diye hitap eder. Yavuz büyüklüğünü alçak gönüllülükle gösterir ve ' estağfirullah, ben hakimül haremeyn değil anncak hademeül haremeynim' ( Harem bölgesinin hademesiyim ) der.

Kendini, ırkını öne çıkarmamıştır.

ikinci dünya savaşı falan çıkmaz ortada dönen oyun orta doğuda ve dünyada yükselen islama dönüş hareketlerinin önünü kesmek orta doğuda kaos oluşturmak israili rahatlatmak .işin rusya ya bırakılması işine gelince abd ortalığı karıştırdı işi müslümanları katlettiler tekrar esada bırakacaklar onuda ruslar yapacak

yavuz selim link=topic=86698.msg1043578#msg1043578 date=1449680751' Alıntı:
ikinci dünya savaşı falan çıkmaz ortada dönen oyun orta doğuda ve dünyada yükselen islama dönüş hareketlerinin önünü kesmek orta doğuda kaos oluşturmak israili rahatlatmak .işin rusya ya bırakılması işine gelince abd ortalığı karıştırdı işi müslümanları katlettiler tekrar esada bırakacaklar onuda ruslar yapacak
Düşüncenize saygı duymakla beraber.
Çıkacak olan savaş 3. dünya savaşı.
Milyonlarca Suriyeli ( müslüman ) başta Türkiye olmak üzere avrupaya yayılmışken mi müslümanlığın önünü kesecekler?
Anlayamadım.

Ortadoğudaki 'müslümanlık' hiçbir islam karşıtını rahatsız etmez.

orta doğudaki müslümanlığın kimseyi rahatsız etmeyeceği doğru fakat avrupada yükselen islamın rahatsız edeceği garanti işte burada ışıd devreye giriyor aşırıcıları suriye bataklğında hem yok edecekler hemde kendi kamuoyuna dönüp işte islam böyle bir şey vahşi barbar ve geri kalmış insanların dini diyecekler ,ve işid sayesinde her önüne gelen orta doğuya istediği gibi müdahale etme sebebi bulacak bir taşla iki değil belki onlarca kuş vurma stratejisi. asıl korktuğum şey avrupadan ve rustayadan gelen onca gemi ve silahın asıl hedefinin suriye değil TÜRKİYEYİ bölmek için gelmiş olması

yavuz selim link=topic=86698.msg1043608#msg1043608 date=1449683199' Alıntı:
orta doğudaki müslümanlığın kimseyi rahatsız etmeyeceği doğru fakat avrupada yükselen islamın rahatsız edeceği garanti işte burada ışıd devreye giriyor aşırıcıları suriye bataklğında hem yok edecekler hemde kendi kamuoyuna dönüp işte islam böyle bir şey vahşi barbar ve geri kalmış insanların dini diyecekler ,ve işid sayesinde her önüne gelen orta doğuya istediği gibi müdahale etme sebebi bulacak bir taşla iki değil belki onlarca kuş vurma stratejisi. asıl korktuğum şey avrupadan ve rustayadan gelen onca gemi ve silahın asıl hedefinin suriye değil TÜRKİYEYİ bölmek için gelmiş olması

Avrupada din olarak islamın seçilmesinden ben ülke yöneticileri bazında bir rahatsızlığa sebep olacağını sanıyorum.
Genelde din değiştirme gibi konulara özgürlük çerçevesinde bakıyorlar. Sonradan müslüman olanlar ise ortadoğu hatta Türkiye ' dekilerden belkide daha samimi olduklarından bir rahatsızlık oluşturmuyor.
Eğer öyle olmasaydı yani bu mevzu savaş sebebi sayılsaydı kendi ülkelerinde bu tür faliyetlere pek müsade etmezlerdi.
Paris saldırısından sonra Fransa ' da sadece ' radikal söylemlerde bulunan' derneklerin camileri kapatıldı.
İşid gibi islamı referans gösterip terör olayları gerçekleştiren grupların islamiyeti temsil edip etmediğini bilmeyen yoktur avrupada. Ama hala kıyıda köşede bunları islamla ilişkilendiren elbette vardır ama önemsizdir bu.

Türkiye bu durumda benim anlayabildiğim. Daha dostunu düşmanını bilemedi. Kimin peşine takılacağı, kimin karşısına dikileceği konusunda net bir fikri yok. Aslında belki önünde iki seçenekte yoktur. Yani bugün birbirlerine düşman gibi davranan kişilerin hepsi belkide Türkiyey ' yi karşılarına alıyorlar. Yani son haçlı seferini görmek bize nasip olacak gibi.

Türkiye dünyaya karşı olabilir.

Bugun beyaz tv de k. Misiroglu konuscak saat 10 da gundemi degerlendircek.. kimine gore timarhanede yatmis bi catlak.. yine de bi dinlemek lazim derim..

UÖZKAN.77 link=topic=86698.msg1043621#msg1043621 date=1449686295' Alıntı:
Bugun beyaz tv de k. Misiroglu konuscak saat 10 da gundemi degerlendircek.. kimine gore timarhanede yatmis bi catlak.. yine de bi dinlemek lazim derim..

Elektrik alamadığım kişilerden birisi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...