Düz boru egzoz (Straight pipe exhaust)

Ynt: Düz boru egzoz (Straight pipe exhaust)

Arkadaşlar siz forum sitesinde olduğunuzun farkında değilsiniz galiba dediğin gibi zevk senin bunlarda bizim yorumlarımız olumlu yorum yazma gibi bi durum olabilir mi insanlar burda fikirlerini bilgilerini paylaşırlar deneyen yoksa bunu dener sonuçlarını belRtirsin forumda bilgi çoğalmış olur senden sonra denemek isteyenlerede yol göstermiş olursun konuyu bilen yapıcı yorum dediğin içinde insannların egzoslarını söküp değiştirip paylaşım yapmalarınıda beklemiyorsundur herhalde bende geçenlerde balata sesi ile ilgili bi konu açtım muallakta kaldı sonuçu kesinleştirip burada paylaşacağım ancak bu şekilde ilerleriz bu arada yanlış anlaşılmasın çekiştirme videolarını savunmuyorum tam tersi nete girip avrupa ülkelerinde modern makine ve ekipman videolarını görüp bizde neler oluyor diye arattırdığım videoların 10da 9unun bu şekilde karşıma çıkmasından çokta memnun değilim sonuçta biz tarlada traktöere ekipman takıp toprak işliyoruz diğer trKtörü arkasına takıp hangisi çekeçek diye deve güreşi izler gibi bakmıyoruz bu forum sitesindede işin püf noktalarının paylaşılıp bilinçli çifçilik yapılması gerektiğini düşünenlerdenim

Hermiyas link=topic=63869.msg719892#msg719892 date=1363513073' Alıntı:
Alakası yok, forumun genelinden cümle alem bu durumdan muzdarip....İnsanlar geyik diyebileceğimiz çekiştirme konularına altına hücum gibi saldırıyorlar...

Ama bilinçli tarıma dair sorulara we konulara gereken ilgiyi göstermiyorlar....Bakınız konular....

Ayrıca Youtube paylaşımlarıma tıklarsan güncel en azından %99un o ay, ya da bulunduğumuz yıl olduğunu görürsünüz...

Azim ürünlerini bu ay yüklemiş bende paylaştım, forumun temeli paylaşım olduğuna göre...
burasının paylasım amacına dayalı oldugunun farkındayım .. sende anladıgım kadarıyla youtube yı buraya tasımaya kararlısın .. her uye ozgur olduguna gore ıstedıgı konuya yorum yapabılır ... saygılar

ertac sahın link=topic=63869.msg719910#msg719910 date=1363515006' Alıntı:
burasının paylasım amacına dayalı oldugunun farkındayım .. sende anladıgım kadarıyla youtube yı buraya tasımaya kararlısın .. her uye ozgur olduguna gore ıstedıgı konuya yorum yapabılır ... saygılar

Değerli Ertaç, youtube buraya taşımıyorum, youtube daki güncel izlediğim wideoları burada paylaşıyorum sadece...Saygılar....

ben yaptım bizm zetora çok kuvvetli bi sesi vardı. bu susturuculu egzozu yani orjinal olan egzozu zetorun buda benim yaptıgım paslanmaz çelik krom eksozum sesei gerçekten çok değişmişti zetorun bu arada zetoru satarken egzozu söktüm ewde duruyor müşteri olmak isteyen olursa sata bilirim

tahir link=topic=63869.msg719921#msg719921 date=1363516197' Alıntı:
ben yaptım bizm zetora çok kuvvetli bi sesi vardı. bu susturuculu egzozu yani orjinal olan egzozu zetorun buda benim yaptıgım paslanmaz çelik krom eksozum sesei gerçekten çok değişmişti zetorun bu arada zetoru satarken egzozu söktüm ewde duruyor müşteri olmak isteyen olursa sata bilirim
Merhaba şu paylaşıma yüzlerce kez teşekkür edebilirim.Hocam hiç videosu yokmu elinizde mesela montaj sırasında bağlantıları filan nasıl yaptınız? kaçlık borudan imal ettiniz hangi traktörlere uyar.Birde zetor turbolumuydu? ses konusunda nasıldı?

ewt zetor turbolu 82 hp idi ses fazla kulakları aşındıran bi ses deildi turbolu olduğu için ses yumuşak geliyor bu benim yaptugum eksozda eksozou taktığımda gerçekten inanamadım sese yaptıgım eksozda susuturucu olmadıgı için hem motorun hemde turbonun sesisni gayat hoşve rahatlıkla tuyuyabiliyosun çok farklı bi sesi vardi anlatılmaz yani. video yok elimde ama gerçekten çok güzel bi ses vardı köyde herkez anlamıştı eksozn degiştiğini herkes soruyodu senmi yaptın egzozu die. baglantı noktaları demişsinya baglantı yok soba borusunu düşün orjinal eksozu söktüm yaptığım yeni eksozu taktım birtane kelepçe ile sıkışıp kalyo orjinaldeki eksozda öyleydi kelepçe ile sıkışık kalıyodu alni işlemi uyguladım orjinal egzozdaki kelepçe ile yeni egzozu sıkıştırdım ve bitti.egzozun ölçülerini tam hatrlamıyorum ama BOY=110cm EGZOZÇAPI=60mm MOTORA GİREN YANİ TAKILAN YERDE =64mm idi

tahir link=topic=63869.msg719944#msg719944 date=1363518086' Alıntı:
ewt zetor turbolu 82 hp idi ses fazla kulakları aşındıran bi ses deildi turbolu olduğu için ses yumuşak geliyor bu benim yaptugum eksozda eksozou taktığımda gerçekten inanamadım sese yaptıgım eksozda susuturucu olmadıgı için hem motorun hemde turbonun sesisni gayat hoşve rahatlıkla tuyuyabiliyosun çok farklı bi sesi vardi anlatılmaz yani. video yok elimde ama gerçekten çok güzel bi ses vardı köyde herkez anlamıştı eksozn degiştiğini herkes soruyodu senmi yaptın egzozu die. baglantı noktaları demişsinya baglantı yok soba borusunu düşün orjinal eksozu söktüm yaptığım yeni eksozu taktım birtane kelepçe ile sıkışıp kalyo orjinaldeki eksozda öyleydi kelepçe ile sıkışık kalıyodu alni işlemi uyguladım orjinal egzozdaki kelepçe ile yeni egzozu sıkıştırdım ve bitti.egzozun ölçülerini tam hatrlamıyorum ama BOY=110cm EGZOZÇAPI=60mm MOTORA GİREN YANİ TAKILAN YERDE =64mm idi
Egzozu yakından fotograflayabilmeniz mümkünmü ? Şuan yanınızdaysa?

Ben egsoz sesine ve turbo sesine hayranım. Bizim 480 de üstten egzoz var.

Cold startta boyle cıkıyor sesi

Türk Fiat 480 Cold Start !!

burdada videonun sonunda biraz bağırttırdım ama yakında olduğu için motorun sesi egzozun sesini baydı biraz

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LpHEqZgssos#!

Buda resim;

Sesi bana çok hoş geliyor özellikle çiffte iken 17-18 gazlarda yolda romorkta 5-6 ton oldugu zamanda 22-23 gazdaki sesine hayranım. Resmen inletiyor ortalığı. Ben alltan egzoz da çok seviyorum ama aletleri karalaması olmasa. Bi romork veya pulluk vs. takıp çıkardığında üst baş kalmıyor bütün aletler is oluyor. Hatta babamın yıllar önce traktörle birilikte aldığı egzoz karşı köyde gene bi abide 480 ' de alttan egzoz. 50 tane 480 aragaz atsın o egzoz kendini belli ediyor hemen. Bende bi topic acacaktım egzoz ile ilgili hazır açılmışken sorayım resimdeki bizim traktör egzozun ötmesi için ne yapmam gerekir ?

bildiğimiz susturucuyu çıkarıp direk düz boru bağlamışlar bikere bizim 54c nin susturucu delinmişti bizde sökmütük traktörü çalıştırdığımızda aynen böle ses geliyordu görmeliydiniz çok süperdi

ertac sahın link=topic=63869.msg719910#msg719910 date=1363515006' Alıntı:
çok konu açana kupa veriyorya yönetim onun için olabilirmi