Ek iş olarak çiftçilik yapılabilir mi?

Valla gardaşım sana ve konumuna bağlıdır. Eğer araziler bulunduğun yerdeyse olur. Ancak hayvancılığı sakın öyle bir kefeye koyma. Mevkine göre yardımcı olurum elimden geldiğince.

Hayvancılık değil tarım ile uğraşıcam, arpa buğday ekmeyi düşünüyorum max 200 dönüm felan olur, mesafe olarakta yakın sayılır kalabileceğim bi yer var alet edavatta mevcut, 2. meslek olarak kazandırır mı, çiftçilik bitik ama 2. meslek olarak tercih edilebilir mi onun için soruyorum

Hayvancılık değil tarım ile uğraşıcam, arpa buğday ekmeyi düşünüyorum max 200 dönüm felan olur, mesafe olarakta yakın sayılır kalabileceğim bi yer var alet edavatta mevcut, 2. meslek olarak kazandırır mı, çiftçilik bitik ama 2. meslek olarak tercih edilebilir mi onun için soruyorum
Benim yakin çevremde var bugday arpa fig ekiyorlar. Bu isi ek olarak yapiyorlar çünkü devlet memurlugu asil isleri. Kazandiriyor mu valla durumlari eskiye nazaran iyi. Bende hem sehirde calisip hemde tarla tapan isleri osteyen biriyim. Ancak ben hobi tarzi düşünüyorum öncelikle sonradan işi kavrayip içinde olduktan sonra saglam adimlarla ilerlemeyi istiyorum