emektar ford gıttı:( artık mf ci oldum

Ynt: emektar ford gıttı:( artık mf ci oldum

hayırlısı olsun .
eğer 12 ileri 4 geri vitesli olan 266g ler den ise çok iyi yapmışsın. ford un tadı başkadır ama 266g buçuklu vites olması ve hidroliklerinin tarladaki randımanlı çalışması çok çok daha iyidir. tekrar hayırlı olsun kardeşim

senol_84 link=topic=85220.msg1023963#msg1023963 date=1443459046' Alıntı:
hayırlısı olsun .
eğer 12 ileri 4 geri vitesli olan 266g ler den ise çok iyi yapmışsın. ford un tadı başkadır ama 266g buçuklu vites olması ve hidroliklerinin tarladaki randımanlı çalışması çok çok daha iyidir. tekrar hayırlı olsun kardeşim
eyvallah şenol abı. Evet buçuklu. Tarlada çok rahat yolda aynısını söyleyemem çok zıpliyor köyden çorum a gidene kadar dalağım şişiyor

GENÇ EYMIRLİ link=topic=85220.msg1024045#msg1024045 date=1443497266' Alıntı:
eyvallah şenol abı. Evet buçuklu. Tarlada çok rahat yolda aynısını söyleyemem çok zıpliyor köyden çorum a gidene kadar dalağım şişiyor

yolda zıplaması ; lastik havaları biraz fazla olmasın bi kontrol et 1 - 2 psi düşük bas olmadı. hatta bizim mesela önler hep normalden biraz düşüktür.
bizim fordla çift sürmek çok zordu çünkü hidrolikleri ayar iyi yapılamıyordu ve kaldırması problemliydi ama mf tarlada hidroliklerinin çok güzel çalıştığını hep duyuyorum.
hem sonra ford 4 ileri 1 geri vites olması çok kötü 1 ve 2 arası çok fazlaydı. takviye 4 ve takviye 3 arası çok fazlaydı biim topraklarda takviye 4 le tarla süremezdik biz hep takviye 3 e düşmek zorunda kalırdık. ama mf 12 ileri 4 geri buçuklu çok uygun vitesli şanzıman.
ayrıca perkins turbolu motor torku yüksek çekişte hissedilir fark vardır eminim.
valla kardeşim fordu bildiğim için mf 266g ye geçmene kendim almışım gibi sevindim hayırlısı olsun tekrar. kullandıkça farkı göreceksin inşallah.

Hayırlı uğurlu olsun abi,valla hiç alakam olmamasına rağmen ben bile alışmıştım 3000 e :)
Gold larda nasıl bilmiyorum ama,dik rampalarda 265i takviye 3ten başka vites tutmuyor :D